Skocz do zawartości

EK Water Blocks H3O Supreme LTX 360 czy HFX 3600


Recommended Posts

Witam,

 

Panowie który zestaw chłodzenia polececie? Ma chłodzić 3930K w obudowie CM RC-942. Wiem, że chłodnica 3x120 wejdzie na górę w obudowie (przynajmniej powinna). Tylko nie wiem czy warto brać droższy zestaw HFX czy LTX wystarczy. Zestaw na poczatek ma chłodzić sam procesor, póżniej planuje dołożyć NB.

Czy do tego zestawu warto dokupić 1 litr koncentratu czy pomieszać ten oryginalny (100ml) z wodą destylowaną?

 

PS. Sory za błąd w temacie miało być LTX 360 oczywiście.

Jeśli nie te które napisałem to bedę wdzięczny za wypisanie zestawu :)

 

Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez kuki79
Link to post
Share on other sites

Bierz z blokiem HF.

 

A płyn to zależnie od upodobań, jak pasuje Ci niebieski z UV(bo taki jest w kicie) to go rozcieńcz i będzie ok.

Jak chcesz inny to kup gotowca od Thermochill bądź Aquacomputer.

 

W ogóle zastanawiałeś się nad złożeniem zestawu z różnych części czy wolisz taki gotowiec od EK?

Link to post
Share on other sites

Mam 3930K zwodowany w budzie HAF-X.Chłodnica 3x120 wchodzi na górę bez problemów. Obecnie w idle średnie temp. ok. 34 stopnie, w stresie max. 50 (blok HF) przy stockowym taktowaniu (czy temperatury są ok nie wiem, nie mam czasu na OC). Pompka DCP 4 i rezerwuar DCP 2.2 (zależało mi na możliwie kompaktowych wymiarach). DVD zamontowany w najniższej zatoce (po zdemontowaniu doku dla dysku). Nad DVD bez problemu mieści się pompka z rezerwuarem. Zwodowane tylko CPU, dla sportu.

 

Pozdrawiam

 

mulator

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Mam 3930K zwodowany w budzie HAF-X.Chłodnica 3x120 wchodzi na górę bez problemów. Obecnie w idle średnie temp. ok. 34 stopnie, w stresie max. 50 (blok HF) przy stockowym taktowaniu (czy temperatury są ok nie wiem, nie mam czasu na OC). Pompka DCP 4 i rezerwuar DCP 2.2 (zależało mi na możliwie kompaktowych wymiarach). DVD zamontowany w najniższej zatoce (po zdemontowaniu doku dla dysku). Nad DVD bez problemu mieści się pompka z rezerwuarem. Zwodowane tylko CPU, dla sportu. Pozdrawiam mulator

A te temperatury 50 stopni to dla rdzeni podałeś?

Link to post
Share on other sites

Ja bym składał samemu... bo z tego co wiem to zestaw EK z lepszym blokiem (HF) jest z automatu z mocniejszą pompką (DCP 4.0), a ta co by nie mówić jest głośna - wiem, z autopsji. Poza tym samemu można dobrać lepsze złączki i zamiast rezerwuaru combo, moim zdaniem lepiej Swiftech Mcres-Micro...

Link to post
Share on other sites

Ja bym składał samemu... bo z tego co wiem to zestaw EK z lepszym blokiem (HF) jest z automatu z mocniejszą pompką (DCP 4.0), a ta co by nie mówić jest głośna - wiem, z autopsji. Poza tym samemu można dobrać lepsze złączki i zamiast rezerwuaru combo, moim zdaniem lepiej Swiftech Mcres-Micro...

Ale na tej głośności to mi nie przeszkadza. I tak grafiki nie zawodowane także szum pewnie się zagłuszy. A duża jest różnica między tymi blokami w wersji EK-Supreme LT - UNI z zestawu LTX od EK-Supreme HF Plexi z wersji HFX?

 

Realnie będzie jakaś wyczuwalna różnica w temepraturach na rdzeniach?

Edytowane przez kuki79
Link to post
Share on other sites

Wytłumacz mi jak założyłeś rezerwuar combo dla 2.2 na DCP w wersji 4.0?

Nie czary mary tylko mój błąd ;) rezerwuar oczywiście DCP 4.0 więc tłumaczyć nie będę jak go założyłem :)

Temperatury podałem dla rdzeni.

 

Pozdrawiam

 

mulator

Link to post
Share on other sites

Bralbym HFX, 3930K ma to do siebie ze przy OC grzeje sie okrutnie.

 

U mnie przy bloku SupremeHF, przeplywie 2,8-3 LPM i temp. cieczy 40C podczas obciazenia przy 4,6ghz temperatura oscyluje w granicach 70C.

 

Pewnie byloby ~66 bez syfu, ktory sie wytracil z barwnika.

LTX moze sobie nie poradzic z tym procem :)

Link to post
Share on other sites

Bralbym HFX, 3930K ma to do siebie ze przy OC grzeje sie okrutnie. U mnie przy bloku SupremeHF, przeplywie 2,8-3 LPM i temp. cieczy 40C podczas obciazenia przy 4,6ghz temperatura oscyluje w granicach 70C. Pewnie byloby ~66 bez syfu, ktory sie wytracil z barwnika. LTX moze sobie nie poradzic z tym procem :)

Dzieki :) Jeszcze nie zamówiłem. Z tego co rozeznałem to się troche czeka na te zestawy. Niegdzie nie ma od ręki.

 

Kupował z was ktoś w sklepie sleeveking.pl może?

 

PS. GreQonE imponująca ilość RAMU :) Coś specyficznego robisz, że tyle potrzebujesz czy tak dla tego, że by mieć :)

Edytowane przez kuki79
Link to post
Share on other sites

Temp cieczy 40 stopni :) Wentylatory skrecone na min. tj ~600 obr. :) Co do ramu to potrzebuje do wirtualek :)

A jakie masz pozostałe parametry tego chłodzenia wodnego? Masz może ten zestaw gotowy HFX 360 czy tylko blok HF?

 

A do tego zestawu HFX 360 można dołozyć druga chłodnicę? Powinno wtedy być lepiej chyba?

Link to post
Share on other sites

A jakie masz pozostałe parametry tego chłodzenia wodnego?

Ogolnie wszystko dokladnie masz opisane w moim worklogu, GreQ-Main w dziale worklog :)

Ale z grubsza wyglada to tak:

Koolance PMP-450 (Cos ala Laing D5)

SupremeHF Plexi

2x Dominator EKWB

1x Koolance 360 chlodnica

+

1x EKWB/Feser (nie pamietam :P) 240

 

Wentyle to Gelidy GamerWing UV Blue 120MM na chlodnicach, wszystkim steruje Koolance TMS-200. :)

 

Wentyle na 600RPM i się dziwisz?

Nie dziwie sie :D

Jest tak jak byc powinno, 70C w max. stresie przy takim OC to jest cos czego sie spodziewam :)

Przeczyszcze uklad to bedzie z 4C mniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...