Skocz do zawartości

Recommended Posts

Płyta ma byc pod Ivy I5-3450

Bez OC

 

 

http://www.komputronik.pl/product/158366/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/MSI_B75A_G43.html

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H77M&cat=Specifications

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=B75%20Pro3&cat=Specifications

 

Z wielu płyt zdecydowałem się wybrać coś z tych

jednak nie wiem którą wybrać.

MSI ma trochę mało USB, ale jest w dobrej cenie i ponoć dobrze wykonany. Ale AsRocki też są chwalone.

Naprawdę nie wiem co wybrać :), płyta ma być dobra, stabilna i bezawaryjna.

Link to post
Share on other sites

AsRock od bardzo dawna słynie z bardzo złej opinii ale teraz te nowe może są lepsze, gwarancja jest nie ma co się martwić. Osobiście brał bym MSI.

Ja mam Asrocka pod amd i jest kozacki ;) Teraz to jedna z najlepszych firm od płyt głównych kiedyś była lipna i robiła same budżetówki ale teraz to już nie ta sama firma.

Właśnie. Kiedyś podobno ASRock robił lipne płyty, ale teraz jest to bardzo dobra i chwalona firma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to ciekawe bo mam właśnie Asusa i żadnych problemów nie uświadczyłem z nią.

Jak trafisz dobra sztukę to śmiga okey, gorzej jak natrafisz na zepsuty model to już podgorke......Teraz tak asus się pogorszył....na forum aż gwizdzalo od problemów z asusem, wiec coś w tym jest.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem asusa pod z68, Padł mi po 6 miechah. Początkowo problemy ze startem, dual start. W koncu padł a asus sie wypierał ze to wina pamiątek. A miałem troche tych asusów zawsze jakies problemy. Wczesniej była giga 1156 smigała az miło. Po ostatnim asusie mi sie odbija.

Powiedziałem sobie nigdy wiecej asusa. Teraz mam gigę i jest okej. Nawet tutaj na forum w dziale asusa pisałem , a oni szukali dziury w pamiątkach. Basta z asusem . Do msi sie kiedys zraziłem i tak leci.

Link to post
Share on other sites

Legenda? To jest prawda. Ja mam niemiłe wspomnienia z Asusem (stwierdził, że zalałem laptopa). Te niemiłe wspomnienia ma także wiele innych użytkowników. No ale jak się jest fanboyem ASUSa to ma się klapki na oczach i kocha się wszystko co ASUS wypuszcza.

Link to post
Share on other sites

Legenda? To jest prawda. Ja mam niemiłe wspomnienia z Asusem (stwierdził, że zalałem laptopa). Te niemiłe wspomnienia ma także wiele innych użytkowników. No ale jak się jest fanboyem ASUSa to ma się klapki na oczach i kocha się wszystko co ASUS wypuszcza.

Ja tam fanboyem Asusa nie jestem. Poprostu w swoim czasie potrzebowałem szybko taniej płyty od reki więc w pobliskim Komputroniku trafiło na Asusa.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to że nikt nie weźmie pod uwagę ilu może być ludzi którzy posiadają płytę główną Asusa , nie chwaląc się tym iż działa im już od wielu dobrych lat , tak jak i mnie ASUS P5KC.

Poza tym w większości przypadków '' niedziałających płyt '' - to nieudolność użytkowników przy wyborze pozostałych komponentów.

 

//

Według mnie płyta

MSI B75A-G43 jest lepsza.

Chociaż radził bym dozbierać do tej

http://www.komputronik.pl/product/119989/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/MSI_P67A_C45_B3_.html

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites

Tak, a laptopa samemu zalałem max 3 minuty po wyciągnięciu z pudełka? Jedyne co to stał w pudle u mnie w pokoju 2 tygodnie zanim dałem go chrześniakowi na prezent (a stał w suchutkim miejscu). Po rozpakowaniu prezentu i radości z tym związanej przyszedł czas na rozruch - laptop nie działał. Poszedł od razu na serwis ASUSa, gdzie powiedziano mi że został zalany i że mogą odpłatnie naprawić. Taka przyjemność drogo mnie kosztowała (prawie połowę wartości laptopa).

 

ASUS tylko czasami bywa wadliwy (jak wszystko). Fakt, jego produkty SĄ dobre, jednak jak coś będzie nie tak to trzeba samemu naprawiać/sprzedawać uszkodzone/wyrzucać do śmieci bo serwis ASUSa to tragedia i porażka.

 

Dla mnie ASUS to dno. Nie po to płaci się grube pieniądze, żeby być oszukiwanym przez serwis. Dla mnie to dyskwalifikuje całkowicie tę firmę.

Link to post
Share on other sites

No ja juz miałem do czynienia z servisem asusa i tez wskazali ze zalałem płytę od spodu. Porazka z tym servisem.

 

ten kto ma niech sie cieszy że działa. Ale tak na marginesie jednej sroki nie trza sie kurczowo trzymac

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

@up nie potrzeba tutaj reklam od supportu Gogabyte'a

a czemu nie? chyba dobrze że ma chęć coś doradzić , właśnie brakuje mi propozycji reszty firm a najbardziej widoczny jest właśnie support Gigabyte .

Link to post
Share on other sites

Asusy już nie cieszą się dobrą opinią jak dawniej a sam się przejechałem na asusie ale tylko płyty reszta jest ok a najlepsze ma karty dzwiękowe.Msi słabo wypadają pod kątem stabilności i oc choć niektóre modele potrafią to i tak bym się nie pchał w te płyty.Gigabyte i reszta ok a najlepszy stosunek jakości do ceny i chwalony ostatnimi czasy to Asrock który cieszy się bardzo dobrą opinią,ja też mam i chwale.

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko ze niema prawdziwych testów. Porownywanie starsze-nowe, tylko jak chwala to tak po łebkach byle sprzedac. Wiele recenzji jest ale są one podobne do poprzednich i tak co roku. A urzytkownicy sami płacą za to, kasą lub nerwami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...