Skocz do zawartości

Windows 8 - czy da się zainstalować bez potrzeby utraty danych?


Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym przetestować Windows 8 Customer Preview, ale jest problem. Otóż nie chcę ani formatować dysku, ani tworzyć nowej partycji, bo nie mam miejsca na nią, ani też nie chcę aktualizować obecnego Windowsa 7 do tej "ósemki", bo nie opłaca mi się to, a nawet nie wiem czy nowy system mi się spodoba. Czy da się go zainstalować na jakimś dysku zewnętrznym, pendrive czy czymkolwiek innym, bądź otworzyć go w jakimś środowisku, które pozwoli na dokładne przejrzenie co do zaoferowania ma nowy system, bez potrzeby tak jak powiedziałem formatu dysku czy aktualizacji obecnego systemu?

Link to post
Share on other sites

zainstaluj VirtualBox i zainstaluj na tej wirtualnej maszynie, nie spodoba się usuwasz i nie ma śladu w systemie- najlepszy sposób do testów , w sumie po to ona jest ...

Zgadzam się, wirtualna maszyna to najlepsza opcja do testów, z małym ale - warto mieć zapas mocy, a zwłaszcza zapas RAMu. Jednak widzę, że autor wątku posiada 4GB, co powinno w zupełności wystarczyć.

 

Warto również zaznaczyć iż niektóre systemy wymagają od procesora obsługi wirtualizacji. Np spora część laptopów nie posiada takiej funkcji...

 

A no i virtualne maszyny nie są głównie do testów moim zdaniem, ale do tego również się nadają.

__________________________________________________________________________________________________

 

Instalując system w virtualnej maszynie przydzielasz mu pamięć i normalnie w nim sprawdzasz jak wygląda jej zuzycie...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

<p>

Czyli nie przetestuję wydajności nowego systemu, tak? Ale za to będę mógł się nim w pełni pobawić, dobrze rozumiem?

</p>

 

przede wszystkim to nie jest jeszcze finalny produkt tylko Consumer Preview i testowanie wydajności mija się z celem, "to" służy tylko do zabawy :), a właściwie zapoznania się z interfejsem , bo wersja finalna będzie inna , zresztą nawet jakbyś chciał wykonać jakieś testy to mogą być kłopoty ze sterownikami, programy testujące też nie są pisane pod w8 ..ja pobawiłem się kilka dni i wyrzuciłem...na marginesie wykonałem kilka testów w aida ..wyniki nie mają nić wspólnego z rzeczywistością, u mnie np. odczyt z pamięci jak i zapis były o ponad 100% lepsze niż na w7

 

 

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem mówić, że chodzi mi nie tylko o te testy, ale też o ilość zajętego RAMu przez sam Windows 8, ile procesora będzie mi obciążał itd. Wiem, że to jeszcze nie finalna, no i w sumie chyba poczekam, dzięki za rady. : )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...