Skocz do zawartości

Radeon 7850 HIS


Recommended Posts

http://www.komputronik.pl/product/155572/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7850_HIS_2GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

 

WItam serdecznie. Chciałbym zapytać czy ktoś użytkował owego radka od HIS. Chciałbym wiedzieć jak sprawuję się chłodzenie i czy nie ma problemów z OC tej karty. Nie ma raczej większego problemu z uzyskaniem zegara na poziomie 1000 mhz na rdzeniu ? Oczywistym faktem jest, że jest to zależne od sztuki nie mniej jednak niezależnie od producenta te karty naprawdę bardzo dobrze się kręcą. Proszę o opinie w związku z w/w produktem. Na allegro z przesyłką można wyrwać jeszcze Sapphire za 925 zł ale biorąc pod uwagę, że komputronik mam pod nosem to jednak różnica w pieniążkach jest rzędu prawie 100 zł. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

miałem 4890 z taki chłodzeniem i było cicho, nie wiem czy to zależy od serii ale czytałem 50/50 ze cicho i głośno na tym chłodzeniu, chociaż 7850 nie powinien sie bardzo grzać . nie wolał byś Sapphire

 

http://allegro.pl/promocja-sapphire-radeon-hd-7850-oc-2-gb-920mhz-i2336221579.html

Link to post
Share on other sites

Wolałbym Sapphire aczkolwiek skoro można za 839 w komputroniku Hisa wytargać to czemu nie :) Chyba, że macie jakiś sklep internetowy gdzie Sapphire będzie tańszy ? W Agito już nie ma

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Decydując się na HIS'a z serii iCooler warto pamiętać że te karty są takie tanie, bo nie pozwalają na regulację napięć (przynajmniej tak było w serii 58xx), nowszych kart z owym chłodzeniem nie miałem okazji mieć na warsztacie :P

 

Co do samego chłodzenia, to jest znośnie wykonane - ciszą to może nie grzeszy, ale na pewno jest lepiej niż w przypadku referencyjnych turbinek. Wydajność chłodzenia stoi na niezłym poziomie, niestety dopóki obroty są dość wysokie.

 

Jako budżetówkę można brać, ale ja bym wolał dorzucić do Szafirka.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe o ile się podniesie taktowanie bez podnoszenia napięcia :)

O nawet znalazłem

http://blog.testfreaks.com/review/review-of-his-radeon-hd-7850-2gb-pcie-video-card/

 

Odebrałem w końcu kartę omawianą w temacie. Wszystko ok tylko mam dziwną przypadłość i nie są to problemy z moim wzrokiem. Uruchomiłem Wowa oraz Cod4.Oby dwa tytuły oczywiście bardzo płynnie działają natomiast widać takie takie drobne jasne smugi poziome. Co to może być ? Jest to bardzo delikatne i na pierwszy rzut oka można tego nie zauważyć. Niestety moje oczy widzą wszystko prawie jak w przypadku Saurona. Jakieś sugestie ? sterowniki były instalowane na świeżo (folder amd był usunięty) Catalyst 12.4

Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem ;) Posprawdzam jeszcze dokładnie ale myślę że to może być coś innego. Sprawdzę ustawienia catalyst czy tam nie ma przyczyny.

 

Problem rozwiązany - To przez Frapsa :)

 

Jednak nadal występuję - szczególnie widoczne w ciemniejszych lokacjach. Tam gdzie jest dużo światła jest to niezauważalne

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...