Skocz do zawartości

Problem z synchronizacją pionową


Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam dość nietypowy problem z synchronizacją Pionową (nie mylić z poziomą)

Widać załamania obrazu szczególnie przy przesuwaniu suwakiem strony www tudzież na filmikach YT.

Załamania występują na środkowej linii ekranu. By wykluczyć błędy flasha sprawdziłem też przesuwanie obrazu w dokumencie tekstowym i niestety jest to samo. Wziąłem od kumpla również nową nieużywaną przekładkę DVI. Sprawdzałem również 2 różne monitory oraz 2 różne kable. Problem jednak nie został wyeliminowany. Sterowniki (12.3) Jakiś czas temu sprawdzałem również sterowniki 12.2 ale było to samo. Gdzie może leżeć przyczyna ?

Domyślam się, że wypadałoby ową kartę sprawdzić na innym komputerze co też mam zamiar uczynić najprawdopodobniej w dniu dzisiejszym. Nie mniej jednak jeśli macie jakieś pomysły względem omawianego tematu to proszę o propozycję

Za podpowiedzi z góry dziękuję :)

Nie jest to jakiś błąd krytyczny jak można się domyślać ale jednak wpływa w jakiś sposób na komfort choćby oglądania filmów na YT tudzież zwyczajnego przesuwania strony.

Teraz mała dygresja. Jeśli okaże się, że nie jest to wina karty (a dziś to sprawdzę)

To myślicie, że mogę za nią wziąć ok 130 zł +kw ? Oczywiście pełen box ale bez gw (zakupiona w 2008r w komputroniku. Od momentu zakupienia zero jakichkolwiek problemów ale patrząc na moją sygnaturę można stwierdzić, że przyszedł czas na modernizację gpu :)

 

Wróciłem do domu mając już pewność że karta jest sprawa. Nagle mnie olśniło i pomyślałem o dodatko Rainmeter który mam uruchomiony. Czasem kiedy się uruchamia dostaje małego freeza i wyskakuje czarny kwadrat na ekranie właśnie do połowy. Wyłączając Rainmeter eliminuję problem synchronizacji. Sprawdzane kilkakrotnie. Zatem temat może być zamknięty :)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Tak dopytam miałeś jakiś problem w filmach z dysku ? U mnie taka linia po środku (zazwyczaj tam gdzie jest akcja) szeroka na 1/10 ekranu się niekiedy pojawia i się zastanawiam skąd to . Czy to wina windowsa 7 ? Karta graficzna nie ma na to wpływu bo na integrze też to miałem . Najbardziej widoczne na 32" lcd sygnał by hdmi , czy może to przez rozdzielczość 1440x900 .

Miałeś może coś takiego ? ;)

Link to post
Share on other sites

na filmikach internetowych np. przez YouTube

 

mi również synchronizacja nie zawsze działa...

 

ciekawe dlaczego tak jest, próbowałem wymusić v-sync w sterownikach NVIDII bez skutku.

Link to post
Share on other sites

Ja chyba wybadałem te przeskoki poziome , zmieniłem w bestplayerze obraz -> renderer video na video render i jakby nie było problemu chociaż wskaźnik myszki jakiś taki większy się robi ;)

99% problemów wynika z ustawień , ciekawe czy to jest to

Link to post
Share on other sites

w systemie plików filmowych na dysku, w programach np. "bestplayer" synchronizacja pionowa zawsze działa, jeśli poprawnie kodeki zainstalowałeś...

 

natomiast w głupawym Flash Playerze, który jest strasznie mocno zintegrowany z przeglądarką internetową,

tam nie da się dokopać do włączenia/wyłączenia synchronizacji pionowej, jest ona tak jak by automatycznie sterowana...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko ,że ja nie mam problemu z liniami pionowymi , ale poziomymi ;) tak jakby liczba klatek do odświeżania itd nie pasowała ,ale po zmianie renderera jest lepiej , poogląda się troche i będzie 100% wiadomo czy to to.

 

http://forum.cdrinfo.pl/f111/problem-z-przeplotem-w-dvxa-82856/ <-- problem jak u mnie , przełączyłem na aero i problem zniknął ... lekka żenada ,ale nie dziwi mnie bo większość problemów jest z softem czy nie wiedzą użytkownika :(

Testowałem włączająć vsync wyłączająć itd a linia pozioma przy dynamicznych akcjach w filmach się jawiła , przełączyłem w aero i znikła.

Ktoś wie dlaczego tak się dzieje ? Co daje to "aero" ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...