Skocz do zawartości

Preinstalowana Vista na laptopie Fujitsu


Recommended Posts

Witam zgłaszam się z takim o to problemem do szanownych forumowiczów.

 

Obiekt:

- Laptop mej lubej Fujitsu Siemens Amilo serii Pi

Cel:

- Reinstalancja Windows Vista Home Basic OEM 32 bit nie tracąc licencji

Problemy:

-komputer z drugiej ręki

-brak płytki recovery

-brak płytki załączonej przez producenta

-od supportu firmy nie dostane obrazu płyty (ani żadnej rzeczy która by pomogła) bo już tam pisałem ;)

-brak ukrytej partycji/partycji recovery

 

Od zakupu już trochę minęło i teraz jest(em) z zamulonym systemem który przydałoby się postawić na nogi mając dość ograniczone pole manewru. Nie wspominając też o tym gdy coś dupsnie będzie gorzej.

 

Generalnie szukając tu i ówdzie skleciłem dodatkowe pytanie oraz pomysł:

 

Posiadam płytkę oryginalnego Windows'a Viste Hm Bsc 32b OEM (oczywiście z innym kluczem). I moje pytanie jest takie - czy jakbym włożył tą płytkę i odpalił na nowo instalke to by łykło ten "stary klucz"? (Ten z laptopa).

 

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i poświęcony czas.

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Myślisz żeby zagaić do Microsoftu? :D

 

Tylko nie mógłbym się chyba przyznawać że z drugiej ręki bo gdzieś ostatnio wyczytałem na jakieś innej licencji od M$: licencja na 1 użytkownika i 1 komputer. Zależy jak rozpatrywać tego "użytkownika". Ale to już inna story.

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Za czasów kiedy używałem XP'ków różnej maści takie telefoniczne pogaduchy były normą %-)

 

Każdy jeden obraz .iso możesz pobrać z sieci lub wystąpić do M$ o wydanie duplikatu nośnika na podstawie key'a (naklejki). Kiedyś występowałem do nich o duplikat bez naklejki, wystarczy nawet część key'a aby wydali (przynajmniej za czasów XP). Sprawa licencji i praw z niej wynikających to już inna para kaloszy, wiele zależy od samego właściciela i jego sumienia.

 

<pozdro>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszedłem teraz na stronę Microsoftu - Support - Kontakt:

 

Metoda kontaktu Zadzwoń do firmy Microsoft

 

Czas odopowiedzi___ Koszt

Różnie_____________ PLN132.00 z VAT

 

 

Chyba trochę się pozmieniało :D

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Tak ale nie jest to nośnik do tego klucza ;) Stąd były moje obawy, a jak nie zatrybi ten "zapasowy" nośnik, a laptop będzie sformatowany to dziewczyna mnie zabije :D Więc obawy są jak najbardziej na miejscu :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...