Skocz do zawartości

Karta do WoW'a - wybór pomiędzy GTX260 / GTX275 / HD4890


Recommended Posts

Witam, za kilka dni kupuję nową kartę. Zależy mi na tym, żeby miała jak największą wydajność w World of Warcraft (reszta gier jest mniej ważna).

Waham się pomiędzy trzema kartami:

GTX260-216

HD4890

GTX275 (tylko jakby było warto dołożyć)

 

Najchętniej wziąłbym Radeona, bo wielkość i pobór prądu GeForce'ów mnie jakoś zniechęca... no i w końcu przydałaby się jakaś odmiana :co:

Słyszałem jednak, że WoW bardziej "lubi" karty od Nvidii.

 

Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć testów / porównań tych kart w WoW'ie. Na benchmarku był test, ale były tam starsze karty - HD4870 i GTX260-192.

 

Dobrze by było, żeby karta nie grzała się do np 90C w stresie (wiem, że to nie szkodzi, ale jakoś nie lubię takich kart ;)) i żeby była cicha w idle.

 

Budżet to 600-700 zł - prawdopodobnie będę kupował na allegro (ale nie u użytkowników typu E-N-T-E-R czy imrch, tylko w normalnych sklepach, ewentualnie jakąś używaną na gwarancji).

 

 

No i mój sprzęt:

AMD Phenom II X4 940 @ 3.4 GHz

4 GB RAM

Corsair VX450

(reszta sprzętu raczej nie ma znaczenia)

 

Rozdzielczość w jakiej gram to 1400x1050. Chciałbym mieć stałe 60 fps przy wszystkich detalach na full (albo przynajmniej być jak najbliżej tego ;)).

Link to post
Share on other sites
Nie ma tutaj porównania tych kart w WoW'ie.

Takie testy to sam sobie potrafię znaleźć, i przeglądałem je już kilka razy.

 

 

juz od 8800 GTS bedziesz mial plynna grafike. co do samego WoW-a to sie nie wypowiadam

Mam 8800GT i wcale nie mam cały czas płynnej grafiki. Podkręcanie procesora nic nie daje, wyraźnie widać, że hamuje mnie karta.

A na oficjalnym forum WoW'a ludzie napisali, że jest spora różnica pomiędzy 8800GT a GTX260 (procesor taki sam jak mój, reszta zestawu też bardzo podobna).

 

Mnie interesuje konkretnie, która z podanych przeze mnie kart będzie najlepsza, i czy różnica pomiędzy np GTX260 kosztującą 600 zł a GTX275 kosztującą 700 zł jest warta dopłaty.

Link to post
Share on other sites

Ciężko stwierdzić jak będzie w Wowie ale skoro WoW lubuje się geforce to wskazane by była 260-275 różnica w cenie jest sporawa niestety nie wiem jak z klatkami ;)

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0_(Core216)_Gigabyte_896MB_(PCI-E)_OC.html

opłacalnie z grą batman i okularki 3d vision ;)

Wiem że pragniesz jakiegoś uzasadnienia ale bez testów WoWa z tymi kartami ciężko jest coś napisać ^^ więc wszystko zależy od tego ile chcesz na to kaski wydać ;)

Jakbyś np. zainwestował w 275 to zawsze będziesz mógł ją sprzedać drożej niż 260 :co: Cóż pewnie już to wszystko wiesz ale może ci jednak w czymś pomogę :>

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najbardziej optymalną kartą z trzech podanych będzie Radeon 4890.

Z tego co wiem kiedyś były na radkach problemy z wowem ale od jakiegoś czasu po wprowadzeniu nowych sterów i patchy jest już ok.

Popatrz na testy, w tym przedziale jednak najwydajniejszy jest ten Radek.

Link to post
Share on other sites

Testy optymalnych kart do WoW'a są już strasznie stare (przeważnie koniec 07/początek 08) ale z tego co znalazłem w google gra zdecydowanie woli karty zielonych.

 

Moim zdaniem najbardziej optymalną kartą z trzech podanych będzie Radeon 4890.

Najbardziej optymalną kartą w ww. jest GTX260, który po OC (700/2450) jest podobnie wydajny co HD4890 @ 1010/4350). GTX275 po OC to już zbyt wysokie progi dla Radka.
Link to post
Share on other sites

Jestem już właściwie zdecydowany na tę kartę:

http://allegro.pl/item757118550_gigabyt ... p_wwa.html

 

Chyba że ktoś ma jakieś ciekawsze propozycje?

Przypominam, że priorytetem jest wydajność w WoW'ie, a nie ogólna. Bo tak to bym wziął HD4890 :co: (mogę mieć w tej samej cenie co podany GTX260).

Link to post
Share on other sites

w komputroniku będzie niedługo dostępna 5750 do tej rozdzielczości wystarczy i bedzie wszystko na full chyba kosztuje cos ok.550

Kolego chyba Ci się ceny pomyliły gdyby radek kosztował tyle ile napisałeś to już bym go miał ;) ale niestety musisz sobie doliczyć do tej ceny jeszcze 900/950zł zobacz sobie dokładnie w komputroniku bo karty już są w pre-order :co:
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem kartę Gigabyte GTX260 Core216 55nm (model GV-N26OC-896I).

 

Na pierwszy rzut oka widać, że jest spora różnica między 9800GT a GTX260 - nawet przy nie kręconym procesorze.

 

A sama karta na domyślnych ustawieniach jest głośna - Gigabyte nie wiedzieć czemu ustawił minimalne obroty wentylatora na 40% :D

Szybki fanfix na 30% i jest już cicho i w miarę chłodno (do ok 65-70C w stresie). Chociaż w porównaniu do poprzedniej karty chłodzenie wcale nie jest cichsze - ale przynajmniej karta nie piszczy i nie bzyczy w 3D.

 

Jakbym jeszcze coś zauważył to dam znać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...