Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu nowego pieca.

Budżet to około 3,5 tys złotych. Monitor mam, tak samo myszkę, klawiaturę, głośniki itp.

Zestaw ma służyć głównie do programów muzycznych, stąd wymóg dotyczący pamięci - min. 8 GB RAM, a najchętniej 12 GB. Zdarza mi się też zagrać, w rozdzielczości 1920x1200, a że czasem fajnie pocieszyć się detalami, to i dobra karta się przyda. No i w budżet trzeba też wliczyć Windows 7 (Home Premium 64 bit wystarczy).

Jeśli w budżecie zmieści się mały dysk SSD na system, bez ograniczania możliwości całego zestawu, to chętnie. Oprócz tego jakiś szybki HDD 1TB.

 

Co polecacie?

Edytowane przez cipher
Link to post
Share on other sites

trochę mało kasy , gry mają chodzić na Ultra ? swoja drogą komputronik oszalał , ponad 900 zł za i5 2500 k -_-

Każdy wie że to najdroższy sklep, więc nie ma się co dziwić:)

 

trochę mało kasy , gry mają chodzić na Ultra ? swoja drogą komputronik oszalał , ponad 900 zł za i5 2500 k -_-

Mało? Na samą "budę"? Nie żartuj:)
Link to post
Share on other sites

Płyta główna: ASRock p67 PRO3 (B3) ok.350zł

Procesor: Intel Core i5 2500k ok. 850zł

Karta graficzna: Radeon 7850 ok. 950zł

Ram: Crosair Vengeance Blue 8GB (polecony przez BlackovXpl) ok. 200zł

Razem za to wszystko wychodzi około 2350zł

Do tego jeszcze jakiś dobry zasilacz i dysk i zestawik bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

chyba pomyliłem wątki albo % działają %-)

 

jeasne że dużo :)

 

a co do komputronika no drogi ale że aż tak ?! oni są ... śmieszni , na agito.pl i5 2500k za 799 zł

 

Płyta główna: ASRock p67 PRO3 (B3) ok.350zł Procesor: Intel Core i5 2500k ok. 850zł Karta graficzna: Radeon 7850 ok. 950zł Ram: Crosair Vengeance Blue 8GB (polecony przez BlackovXpl) ok. 200zł Razem za to wszystko wychodzi około 2350zł Do tego jeszcze jakiś dobry zasilacz i dysk i zestawik bardzo dobry.

7870 to minimum , a może nawet będzie okazja kupić 7950 ?

Link to post
Share on other sites

Witam, Przymierzam się do zakupu nowego pieca. Budżet to około 3,5 tys złotych. Monitor mam, tak samo myszkę, klawiaturę, głośniki itp. Zestaw ma służyć głównie do programów muzycznych, stąd wymóg dotyczący pamięci - min. 8 GB RAM, a najchętniej 12 GB. Zdarza mi się też zagrać, w rozdzielczości 1920x1200, a że czasem fajnie pocieszyć się detalami, to i dobra karta się przyda. No i w budżet trzeba też wliczyć Windows 7 (Home Premium 64 bit wystarczy). Jeśli w budżecie zmieści się mały dysk SSD na system, bez ograniczania możliwości całego zestawu, to chętnie. Oprócz tego jakiś szybki HDD 1TB. Co polecacie?

Nie zapomniałeś o dobrej karcie dźwiękowej?
Link to post
Share on other sites

7870 to minimum , a może nawet będzie okazja kupić 7950 ?

7870 chyba byłby lepszy, bo przy cenach 7950 może ciężko być ze zmieszczeniem się w 3500zł, szczególnie przy dośc wysokich cenach dysków 1TB, jakimś dobrym zasilaczu i karcie dźwiękowej. Jednak ja się dalej bym trzymał 7850, z tego względu, że za 945zł można kupić podkręconą wersję nie wiele gorszą od najtańszego 7870, a jednak 350zł w kieszeni zostaje :) Myślę, że ta karta dała by sobie radę przy tej rozdzielczości. Edytowane przez Kubba
Link to post
Share on other sites

a podkręcona 7870 jest lepsza od 7950 :)

 

dlatego nie należy porównywać kart OC do standardowych :)

 

lepiej dołożyć troszkę i mieć PC do muzyki i gier , aby nie było że Autor włączy grę (za jakiś okres czasu) a tu du*a , ledwo co idzie na średnich

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie zapomniałeś o dobrej karcie dźwiękowej?

Kartę dźwiękową i inne niezbędne do pracy narzędzia będę miał z innego "źródła", więc tu nie wymieniłem. ;)

Co do karty graficznej - też przychylam się do stwierdzenia, że 7870 będzie lepszym wyborem. Ale teraz uwaga, istotne jest to, aby karta była praktycznie niesłyszalna w spoczynku.

No i dalej - co SSD i HDD? I zasilaczem? Byłoby miło, gdyby był modularny.

Dzięki za dotychczasową pomoc.

 

Aha, no i jeszcze buda by się przydała. ;)

Myślałem o czymś od SilentiumPC.

Edytowane przez cipher
Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to może coś takiego: http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modxstream-pro-600w-modular-sli-psu-ocz600mxsp-eu-209576/

Z tego co widzę po komentarzach to ludzie sobie go chwalą.

Dysk: http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-7200-12-3-5-1tb-sata-iii-7200rpm-32mb-cache-st31000524as-oem-363680/

Edytowane przez Kubba
Link to post
Share on other sites

@Inverse - w stresie jakoś niesamowicie cicha być nie musi, ale w czasie, gdy nie gram musi być niesłyszalna. I raczej skłaniam się ku Gigabyte 7870OC, o czym wspomniałem wyżej. Ktoś ma i podzieli się wrażeniami z korzystania?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...