Skocz do zawartości

Poprawa jakości i głośności dźwięku ?


Recommended Posts

Witam mam posiadam wierzę Sharp xl-e25 podłączoną do zwykłej zintegrowanej karty na płycie za pomocą zwykłego kabla jack-jack zwykłego badziewnego nawet nie wiem skąd go mam, i ty nasuwa się pytanie czy jeżeli podłączył bym całość http://allegro.pl/kabel-optyczny-t-j-digital-toslink-jack-2-5-m-i2301098481.html takim o to kablem (ta aukcja to tylko przykład szukał bym jak najtaniej) czy poprawiła by się jakość oraz głośność dźwięku nie tylko w głośnikach ale i w słuchawkach które są podpięte pod wejście w wieży ? Słuchawki to

SENNHEISER HD201

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

takim może niekoniecznie ale jak sam sobie kupisz porządne podzespoły (kabel i końcówki) za połowę tej kwoty, a potem zlutujesz lub jak nie ogarniasz to komuś zlecisz to na pewno, niemniej po realteku nie oczekuj cudów

Edytowane przez drachenfeles
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, zauważysz ogromną różnicę w Integrze vs Dedykowana karta dźwękowa.

Na byle głośnikach jest różnica w skuteczności głośników oraz jakości, czystości dźwięku.

Na słuchawkach tym bardziej, przeszedłem szok gdy skoczyłem na audigy2zs gold a również posiadam HD201.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak, jak pisałem: kabel 2x1 o wybranej długości i końcówki Jack Stereo (TRS) 6,3mm

przejdź się do jakiegoś sklepu specjalistycznego jak wytłumaczysz do czego ci potrzebne to ci dadzą, choć najlepsze jakościowo i najtańsze części dostaniesz na giełdzie lub w hurtowni elektrycznej/RTV

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no na głośnikach spoko ale w słuchawkach mam 20/30 i nie jest zbyt głośno, powyżej 20 jest zniekształcony bass

Jeśli problemem jest słaba moc wyjścia to podpinaj słuchawki do wieży. Bo nawet na Xonarze nie zasilisz ich odpowiednio bez zniekształceń, musiał byś szukać k. muzycznej z wbudowanym wzmacniaczem a od wielu (nastu) lat praktycznie się takich nie produkuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wbudowanym wzmacniaczem a od wielu (nastu) lat praktycznie się takich nie produkuje.

co ty kolego piszesz, HD201 nie potrzebującą wzmacniacza z żadnym wypadku, a że cicho gra to możliwe.

Karty HIFI zintegrowane z wzmacniaczem słuchawkowym.

AudioTrakProdigy HD2(2007)

AudioTrak Prodigy 7.1HIFI(2008)

Xonar Essence ST/STX(2009)

 

i jeszcze ze 5 nowych modeli, których nie chce mi się opisywać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co ty kolego piszesz, HD201 nie potrzebującą wzmacniacza z żadnym wypadku, a że cicho gra to możliwe.

Gdyby nie potrzebowały to by nie grało cicho tylko na 100% możliwości słuchawek.

Wzmacniacz słuchawkowy może mieć marne 300mW na kanał (czyli pseudo-wzmacniacz, tak naprawdę jest to wyjście liniowe) a może mieć 1W czego już raczej w nowych kartach nie uświadczysz. Jak ktoś chce słuchać głośno i czysto na w miarę porządnych słuchawkach to według mnie powinien zapomnieć o słuchaniu bezpośrednio z wyjścia liniowego.

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fenio ale adivxv5 ma racje 100%-owa.

mam 2 pary słuchawek:sennheiser hd205 i Creative Aurvana Live! obydwie podłączone do xonara D1 (która nie ma wzmacniacza) i obydwie pary łupią tak jak się należy.

a nie zapomnijmy ze hd205 i CAL to słuchawki o klasę lepsze od hd201 (czytaj być może bardziej wymagające od źródła)

na chłopski rozum-kupowanie do hd201 wzmacniacza słuchawkowego to tak jak byś wybudował garaż na hulajnogę xD

pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fenio ale adivxv5 ma racje 100%-owa. mam 2 pary słuchawek:sennheiser hd205 i Creative Aurvana Live! obydwie podłączone do xonara D1 (która nie ma wzmacniacza) i obydwie pary łupią tak jak się należy.

Mam Xonara DX i podłączyłem go testowo pod słuchawki Philipsa SBC HP 150. Dźwięk jest cichy a przy pełnej głośności wyraźnie przesterowany. A to słuchawki mające tylko 0,5W mocy maksymalnej na kanał. Wszystko to są jednak odczucia subiektywne, dla jednego będzie głośno a dla innego cicho. Jeden usłyszy przesterowanie a ktoś inny stwierdzi że dźwięk jest czysty.

 

a nie zapomnijmy ze hd205 i CAL to słuchawki o klasę lepsze od hd201 (czytaj być może bardziej wymagające od źródła)

Jakościowo lepsze ale nie koniecznie mocniejsze. Trzeba by sprawdzić parametry.

 

na chłopski rozum-kupowanie do hd201 wzmacniacza słuchawkowego to tak jak byś wybudował garaż na hulajnogę xD pozdrawiam

Jak kubapomocny15 ma wieżę podpiętą do PC to powinien podłączyć do jej wyjścia słuchawki i cieszyć się wzmocnieniem na normalnym poziomie, nie musi nic dokupywać bo wzmacniacz słuchawkowy ma w wieży. Jeśli mimo wszystko jest cicho przy podłączeniu słuchawek do wieży to albo ta wieża to jakaś lipa (bardzo słaby wzmacniacz słuchawkowy) albo coś źle podłączył / ustawił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...