Skocz do zawartości

ruch mysza = dzwiek w glosnikach


Recommended Posts

Po zmianie obudowy i chlodzenia zauwazylem dziwny dzwiek podczas poruszania myszka USB 2.0. To jest taki piszczacy/bzyczacy dzwiek. Po wylaczenie glosnikow wszystko ustaje. Raczej watpie, ze glosnosc poprzedniej obudowy/wiatrakow powodowal nie slyszenie tych dzwiekow poprzednio, ale wszystko mozliwe. Komputer jak w podpisie. Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi, bo mi sie wyczerpaly pomysly.

 

 

Udało mi się wyeliminować/bardzo ściszyć te dźwięki poprzez wyłączenie w biosie funkcji oszczędzania energii CPU.

 

 

Zastanawiam się, czy winna jest zintegrowana karta muzyczna, zasilacz, nowa obudowa, a może nowe chłodzenie ?

 

Czy ma jakiś sens robienie podkładek z taśmy izolacyjnej pod każda śrubkę mocującą płytę główną oraz zaizolowanie całego tyłu socketu na płycie głównej ?

Link to post
Share on other sites

Probowalem wszystkich portow USB razem z 3.0. Dzwiek na chwile ustaje przy przelozeniu portu - podczas instalacji myszki. Jak juz jest gotowa, to dzwiek sie pojawia. Podlaczylem stara myszke bez instalacji sterownikow i nie bylo dzwieku. Przypuszczam, ze to kwestia czestotliwosci pracy i predkosci. Przy okazji nadmienie, ze kabe 8 pin puscilem pod plyta glowna i przechodzi obok socketu

Link to post
Share on other sites

Jak masz to podpięte do przedniego panelu, to podepnij z tyłu, ja mam identycznie u siebie, ale tylko z przednim panelem, gdzie występują zakłócenia, szumy trzaski podczas poruszania myszka, albo gdy komputer jest pod obciążeniem, a na tylnym panelu jest czysto.

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że to kwestia głośników. Jaki to model ?

BTW. Kiedyś lata temu na starszych sprzętach też miałem takie bzyczenie (na chińskich głośnikach), po wymianie na nowe - przestało.

Jak możesz to pożycz od jakiegoś znajomego głośniki i spróbuj je podłączyć.

Link to post
Share on other sites

Z tylu i z przodu jest to samo. Jedynie na sluchawkach nie ma zadnego "bzyczenia" Czy moze to byc kwestia glosnikow ?

Mało prawdopodobne. Odepnij głośniki od k. muzycznej i sprawdź czy przenoszą zakłócenia. Jeśli nie to na 100% winna jest k. muzyczna. Przy zintegrowanych badziewiach takie problemy to coś normalnego. Radze kupić prawdziwą k. muzyczną, nawet stary używany SB Audigy będzie rozwiązaniem wielokrotnie lepszym od tego co masz obecnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...