Skocz do zawartości

NTT Corrino 612l, problem z uruchomieniem.


Recommended Posts

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.

 

Mam taki o to problem, który spróbuję wam jak najlepiej sprecyzować. Wszedłem w posiadanie laptopa NTT Corrino, który uległ awarii a dokładniej wyłączył się poprzedniej właścicielce podczas pracy i nie chce się włączyć na nowo. Myślałem, że może być to wina baterii ale jednak nie, laptop nie startuje z zasilacza. Rozkręciłem jego obudowę aby sprawdzić czy nie ma śladów spalenia na scalaku ale nic tam takiego nie widać. Jedyne co zaobserwowałem to to, że podczas podłączenia zasilacza wiatrak na jednym z podzespołów ( wydaje mi sie, że to procek ale nie jestem ekspertem od budowy laptopów), lekko się porusza jakby miał wystartować. Dodatkowo się ciągle lampka od napędu dvd oraz delikatnie podświetlają się (mrugają) diody na panelu przy klawiaturze. Wiem, że ciężko w takiej sytuacji o wróżenie z fusów ale może ktoś spotkał się wcześniej z takim przypadkiem.

 

Pozdrawiam Ent3x.

Link to post
Share on other sites

Jak ten wentylator tak lekko się porusza to może się już „skończył" lub po prostu zapchany kurzem jest. Wyczyść jakimś sprężonym powietrzem.

Może być tak że z tego powodu nie chce zaskoczyć, a może coś innego , lecz na razie tym bym się zajął jako pierwsze.

Link to post
Share on other sites

Popchanie go palcem nic nie daje ? ;) haha

jak się tak wyłączył nagle to może coś padło, miała na kolanach lub inaczej wentylację zakrytą

i procek albo karta graficzna się przegrzała. laptop chyba młody już nie jest przecież.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest tak samo jak w przypadku stacjonarki, że Bios piknięciami informuje o rodzaju błędu.

Może masz jakiegoś manuala do niego, bo w sieci to znalazłem tylko 1 stronicowe "instrukcje".

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Niby mam ale czy coś ciekawego w nim będzie to nie wiem.

 

@Edit: Niestety nic tam nie ma ciekawego, same pierdółki o eksploatacji i budowie.

 

Zauważyłem jeszcze, że dioda zasilacza zaczyna migać w momencie podłączenia go do laptopa, pierwszy raz się z tym spotykam.

Edytowane przez Ent3x
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie jestem pewien czy bateria nie jest po prostu rozładowana. Rozebrałem laptopa na części i nie widzę, żadnych przypalonych elementów...

 

Chyba znalazłem upalony element, na drugiej stronie płyty głównej przy gnieździe zasilania jest czarna smuga, reszta elementów wydaje się być ok ale boję się o najbliższy układ scalony opisany symbolem P4419, BA7v16. Jakieś pomysły ? Czy wymiana tego gniazda zasilania może dać jakiś efekt?

 

Link do zdjęcia: http://i144.photobucket.com/albums/r182/Ent3x/Zdjcie0888.jpg

 

Sorry za jakość.

Edytowane przez Ent3x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...