Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Zaczyna mi się podnosić ciśnienie -za każdym razem gdy komp stoi bezczynnie monitor przechodzi w stan uśpienia i pózniej nie można go wybudzić.

Więcej piszą użytkownicy na innym forum - nie jestem odosobnionym przypadkiem

http://forum.pclab.pl/topic/786994-Gigabyte-7950-problem-z-przebudzaniem-ze-snu/

Czy może ktoś ma rozwiązanie tego problemu ?

Jeżeli się kupuje karcioszkę za jakieś nie małe pieniądze to takie coś zaczyna być trochę denerwujące

Za każdym razem trzeba robić restart kompa bo nie ma możliwości wybudzić za pomocą ani klawiatury ani myszki ,nawet próbowałem odłączać lub podłączać nośniki ,pad-y pod port usb ale komp nie reaguje

-sterowniki 12.4

-grafika 7850

Edytowane przez berger6630
Link to post
Share on other sites

wylacz wygaszanie monitora i chyba po problemie....skoro masz karte ktora i tak wpierdziela prad..to pare watow wiecej na monitorze nie uszkodzi budzetu...btw...nie uzywasz na 5 minut mozesz wylaczyc monitor...ale pewnie wtedy problem zostaje...

Link to post
Share on other sites

Mam pewien pomysł, nie wiem czy pomoże. Jest coś takiego w panelu sterowania jak zarządzanie energią. Możesz spróbować tam coś pogrzebać w właściwościach wybudzania systemu. Możesz spróbować jeszcze innej rzeczy, która przyszła mi na myśl dzięki zupełnie czemu innemu - OC procka w telefonie. Gdy miałem ustawioną za niską częstotliwość w stanie czuwania telefon po prostu nie chciał się wybudzić. Może ściągnij jakiś program do OC grafiki i podnieś trochę częstotliwość pracy karty w stanie uśpienia. Mam nadzieję, że to ją ruszy. Także ściągnij CCC.

Link to post
Share on other sites

Mam pewien pomysł, nie wiem czy pomoże. Jest coś takiego w panelu sterowania jak zarządzanie energią.

O tym właśnie piszę :P I to nie wina raczej taktowania GPU (jak jest ustalone na fabryczne). Edytowane przez kopo61
Link to post
Share on other sites

wylacz wygaszanie monitora i chyba po problemie....skoro masz karte ktora i tak wpierdziela prad..to pare watow wiecej na monitorze nie uszkodzi budzetu...btw...nie uzywasz na 5 minut mozesz wylaczyc monitor...ale pewnie wtedy problem zostaje...

chyba faktycznie to parę W cie nie zabije ale jak bardzo cię to boli to poczekaj na inne odpowiedzi
Link to post
Share on other sites

 

mam 7 x64

 

CCC mam zainstalowane -mam zainstalowane ASUS GPU Tweak i 4 profile -ale nie ważne czy monitor mam ustawiony na wygaszanie czy nie op długim czasie bezczynności -karta włącza to ,,zero core''czy jak to się tam zwie szyna pci-ex spada z 2.0 na 1.1 i zamula
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku wyłączenie tej opcji nic nie zmienia. :/ Testowałem mojego HD7950 na kompie brata, który ma identyczne podzespoły jak ja, tylko GTX570 zamiast tego radka i brak ssd. U niego 10 razy próbowałem i zawsze się wybudzała. Może to jest jakiś konflikt sterowników u mnie?

Link to post
Share on other sites

To pozostał tylko format. jedyne i zawsze działające wyjście.Możliwe że coś w ustawieniach kiedyś pogrzebałeś albo zainstalowałeś program który zrobił to za ciebie.Spróbuj z fortmatem systemu i napisz czy działa.Raczej wątpię że to wina karty albo sterowników.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

próbowałem wszystkie opcje - jak nic nie robię na kompie to za każdym razem to samo - nie da się wybudzić

i za każdym razem muszę pozostawiać jakiś program działający w tle -u mnie jest to bitspirit do sciągania torrentów wtedy jest ok

Link to post
Share on other sites

Sam jestem posiadaczem HD7870 od Gigabyta i do niedawna miałem problem z wybudzaniem monitora. Po dłuższej przerwie w pracy działał jedynie twardy reset. Jednak 3 tygodnie temu kupiłem nowy monitor. Stary był podłączony do karty graficznej przez złącze DVI-I, nowy przez HDMI. Od tego momentu problem zniknął.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...