Skocz do zawartości

955 x4 BE rev. C3 -czy to już koniec?


Recommended Posts

mój 955 x4 BE rev. C3 na płycie ASUS M5A99X EVO max co stabilnie osiąga to 3.7, nawet gdy podnosze napięcie (dość mocno) to nic nie mogę więcej z niego wycisnąć. Prosiłbym o fachową pomoc, dodam że zupełnym laikiem nie jestem, kręciłem i szyną i mnożnikiem i wspólnie - nic. Na poprzedniej płycie (Gigabyte GA-MA-770-UD3) też max 3.7 I żeby nie było 1000 pytań: zasilacz Chieftec (GPS-500A) 500W bulk, pamięci Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition, chłodzenie Spartan HE923.

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe że to już max dla Twojego proca. Taka sztuka i tyle.

U mnie tak samo. 3,7 i ani 10 MHz więcej. Nawet przy 1,525 V.

No ale ja mam unlocka więc nie mam co płakać. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o temperatury: przy spoczynku 38 stopni, a po długim (2-3 godź.) testowaniu w OCCT dochodzi do 67-70, ogólnie chłodzenie ciche i przyjemne podczes gdy np. komp pozostawiam włączony na noc, ale mocowanie niezbyt pomyślane no i schładzanie typowe dla średniaka (moje zdanie, mogłem dołożyć parę groszy i wziąć coś lepszego).

foxy97

 

A co do s/n to czy daje się go odczytać tylko z proca czy może programowo? nie chciałbym wywalać bebechów, a jestem ciekaw twojej sugestii

Link to post
Share on other sites

A co do s/n to czy daje się go odczytać tylko z proca czy może programowo?

Nie da rady - musisz ściągnąć chłodzenie z procka, chyba że masz pudełko z niego to na nim również pisze SN.

A co tego 3,7 GHz to pewnie tylko tyle da rade go podkręcić

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jestem miło zaskoczony ,,adekwatnymi'' odpowiedziami, wiele osób (będących-widzę-już długo na benchmarku i z wiedzą większą od mojej) potwierdza moje obawy więc to oznacza że koniec podniecania się i walki - zniszczyliście moje marzenia i magiczny cel - 4GHz :o

 

s/n 9J48963H01367

a napięcia nie podnosiłem bo nie ma sensu gdyż mój proc ma to gdzieś i raczej mógłbym się pokusić o obniżenie

 

Pozdrawiam i Dzięki

Link to post
Share on other sites

podnosiłem, nawet było już na 1.6 :x ale ustawiłem na standard bo to nic nie dawało, byłem już zdesperowany i zwątpiłem w siebie wiec poprosiłem o pomoc %-)

podnoszenie vcore nie ma wpływu w moim przypadku, także mostka północnego, tak jak napisaliście ,,taka sztuka''

Link to post
Share on other sites

Ustaw pamieć na 1333, u mnie z wyższym takowaniem pamięci te 3.8 było osiągalne przy znacznie wyższym napięciu, może pomoże, spróbuj też podbić napięcie nb, samym mnożnikiem kręcisz? Np mój egzemplarz jest stabilny na 4.0, kręcony samym mnożnikiem, na 4.2 wstał ale nie robiłem stress testa bo mam to na boxie :D U znajomego z lepszym chłodzeniem, teoretycznie lepszą płytą też nie idzie powyżej 3.7 i kupa, spróbuj to co napisałem wyżej, jak nic nie pomoże, to po prostu trafił Ci się taki egzemplarz.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

pamięci były na 1333 nic nie dało, podnoszenie im napięcia też nie poprawiało rezultatów, na poprzedniej płycie było to samo z pamięciami Patriota w DDR2, więc sądzę że to kres możliwości tego proca, co koledzy potwierdzają.

 

MatiQ czemu uważasz że: ,,nie jest to najlepsza konstrukcja do OC"

Edytowane przez waxell
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Kurcze, wszystko wskazuje na to, że i ja nie miałem szczęścia do phenoma 965. Stabilne 3.7 udało mi się uzyskać przy napięciu 1.48 :(

Szkoda, bo zaczynałem napalać się na nową grafikę. Podobno dla phenoma max to Radek 6850, którego zresztą teraz posiadam. Pewnie czeka mnie zmiana platformy... ;/ No, chyba, że jednak nowa grafa nie będzie bardzo hamowana przez Phenoma.

Edytowane przez xkapselx
Link to post
Share on other sites

Kurcze, wszystko wskazuje na to, że i ja nie miałem szczęścia do phenoma 965. Stabilne 3.7 udało mi się uzyskać przy napięciu 1.48 Szkoda, bo zaczynałem napalać się na nową grafikę. Podobno dla phenoma max to Radek 6850, którego zresztą teraz posiadam. Pewnie czeka mnie zmiana platformy... ;/ No, chyba, że jednak nowa grafa nie będzie bardzo hamowana przez Phenoma.

Następnym razem patrz na datę ostatniego posta :D

A co do procka, pobaw się cpunb, daj mu 2,6 ghz i napięcie 1,3v ew. 1,325V. powinno pomóc myślę ze do 4,0 wyciśniesz.(jeżeli wcześniej nie kombinowałeś z cpunb).

A o grafikę się nie martw phenom nawet z 7870 poradzi sobie.

Link to post
Share on other sites

Następnym razem patrz na datę ostatniego posta

oj tam, czasami ludzi odkopują tematy sprzed kilku lat :D

 

Zastosowałem się do Twoich wskazówek i niestety nic nie pomogło. Przy częstotliwości 3.8 po kilkunastu minutach był bsod i restart.

Żeby było ciekawie, wróciłem do ustawienia 3.7 na procu i dałem 2.6ghz na NB przy napięciu 1.3v.

Efekt? = po kilkunastu minutach BSOD i RESTART... :(

 

Od 30 minut testuje ustawinie - 3.7 na rdzeniu, 2.4ghz na NB i 1.2v.

 

Na razie bez zwiech i efektów niepożądanych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...