Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc, potrzebuje pomocy w wyborze monitora do gier RPG , ale chcialbym zeby sie tez sprawdzal w strzelankach , strategiach , wyscigach samochodowych itp. Ogolnie wszystko z naciskiem na RPG online, takie jak Diablo 3 :D

 

Tak wiec wyczytalem , ze do takich gier lepsza bedzie IPS-ka , zywsze kolory i fajne katy co mi sie bardzo podoba.

 

Monitorek do 24' i 16:9 , widzialem fajne IPSki DELL-a 24' ale sa 16:10 i przerazaja mnie ich gabaryty podane w centymertach, nie sadze zebym byl w stanie ogarnac caly ekran i boje sie o moj wzrok przy takich potworach :D

 

A monitorek tak do 1000 - 1200 zl , ale im tansze tym lepsze , ale wiadomo jakosc > cena, a jezeli sa jakies drozsze i warte kupna to tez dajcie znac to porozgladam sie za uzywanymi moze cos znajde :P

Link to post
Share on other sites

16:10 jest zawsze lepsze niz 16:9, także nie masz się czego obawiać najtańsza opcja to Dell U2412M, jako alternatywę mogę dorzucić HP ZR24W oraz Della U2410 - oba lepsze, z dobrych jest też Eizo FS2331 oraz NEC EA232WMi, ale to 16:9 i cal mniej

Link to post
Share on other sites

domyslam sie ze 16:10 byloby lepsze, ale biurko mam dosc male, uzywalem je do laptopa, szerokosc okolo 80 cm, glebokosc cos okolo 55 cm , mam wysuwana klawiature ktorej wczesniej nie uzywalem wiec siedzialem duzo blizej. Mysle ze po wysunieciu klawiatury i postawieniu takiego monitora 24' ktorego glebokosc bylaby pewnie z 15 cm, to siedzialbym od niego z jakies 65 - 75 cm max, a te 16'10 sa chyba duzo wieksze od 16'9 ? :) w salonie mam 27' full hd , i ten 24' 16:10 chyba duzo mniejszy nie bedzie i troche mnie to przeraza bo one sa "wysokie" i nie wiem czy dam rade ogarnac to z takiej odleglosci no i nie wiem jak taki wielki monitor wplywa na wzrok :P

Link to post
Share on other sites

a te 16'10 sa chyba duzo wieksze od 16'9 ?

gabarytowo nie

 

nie wiem czy dam rade ogarnac to z takiej odleglosci

dasz radę, wystarczy, że ustawisz monitor w rogu, siądziesz nieco pod skosem i zrobi ci się 80cm od monitora i będzie w sam raz

 

no i nie wiem jak taki wielki monitor wplywa na wzrok

bardzo dobrze w porównaniu z małym

Link to post
Share on other sites

Co do tego HP ZR24W czytalem o jego wymiarach, cos mi tu nie gra

 

 

Szerokość bez podstawy 36.2 cm

 

 

Szerokość z podstawą 42.5 cm

 

 

Wysokość z podstawą i bez 55.6 cm

 

Ten monitor jest wyzszy niz szerszy? Przegladalem tez te ktore podales i we wszystkich jest wysokosc z podstawa i bez taka sama, troche mnie to dziwi

Link to post
Share on other sites

rozumiem ze te monitory sa dobre itp, ale tak jak napisalem, biureczko male mam, jezeli ten monitor ma szerokosc 56cm a moje biurko okolo 80 to ciezko bedzie go pod katem ustawic :P

 

Po prostu boje sie o to ze nie ogarne go, a jezeli mi sie to uda to nie wiem jak to wplynie na moj wzrok, o oczy sie obawiam najbardziej bo pracowalem tylko na 17' crt. a 24 to juz inna bajka i z takiej odleglosci.

Link to post
Share on other sites

na początku będzie nieco przytłaczający, ale się przyzwyczaisz serio, nie masz się czym denerwować

ja też byłem nieco przytłoczony swoją 24 po przesiadce z 19, a teraz coraz częściej myślę o 27-30" lub drugiej 24"

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

A mozna zapytac w jakiej odleglosci siedzisz od swojego 24' ? I czy jakbys sie przyblizyl na odleglosc 70-80 cm cos pomiedzy to nie jest zle z widocznoscia? I nie bedzie takie "przytlaczanie" niezdrowe dla moich oczu? Czy sie wkoncu przyzwyczaje i wszystko bedzie ok?

Link to post
Share on other sites

To ten model tak?

tak, to ten

 

A mozna zapytac w jakiej odleglosci siedzisz od swojego 24'

80-95cm zależy czy się rozpieram w fotelu czy nie

 

I nie bedzie takie "przytlaczanie" niezdrowe dla moich oczu?

biorąc pod uwagę oczy to zmiana wyjdzie im raczej na dobre

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ok super, to chyba sie zdecyduje na tego HP-ka , widzialem ze mial troche lepsze wyniki od DELL U2410 nawet przy trybie "game".

 

Dzieki.

 

a jeszcze sa moze mniejsze IPS-ki ? tak z 20-22' ? mam zamiar jutro sie przejechac do sklepu i zobaczyc z bliska jak wygladaja 24' :P

 

Dobrze byloby jakbym mial pare mniejszych monitorkow jako inne opcje :)

 

Czy HP ZR2440w to to samo co ZR24W czy jest lepszy albo gorszy ? Bo taki model mam dostepny niedaleko siebie.

Edytowane przez Reksi0
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ok dzieki wielkie :D kazdy z tych modeli jest dobry dla gracza i kazdego z nich warto kupic rozumiem ? :)

 

Czy HP ZR2440w to to samo co ZR24W czy jest lepszy albo gorszy ? Bo taki model mam dostepny niedaleko siebie.

 

co do pytania HP juz widze ze nie sa to takie same modele bo podales oba :) a wiec jakas roznica w nich na kozysc ZR2440W ?

Edytowane przez Reksi0
Link to post
Share on other sites

przemyśl jeszcze zakup u2412m, posiadam go już kilka miesiecy, jestem bardzo zadowolony.

 

ile za tego hp wybarujesz? 1300pln?

 

za koło masz tego della. do gier jak znalazł.

 

zresztą drachenfeles podał ci wyjebiste modele warte uwagi :D

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

moje preferencje to gry, wiec mam nadzieje ze sie nada :)

 

@ ChiCkenQ no domyslalm sie ze podal dobre modele, ale mam przez to rozumiec ze ten HP nie jest dobry, a reszta jest lepsza?

Edytowane przez Reksi0
Link to post
Share on other sites

hp jest bardzo dobrym monitorem, zresztą pozostałe w również.

drachenfeles wyraźnie napisał ci wcześniej:

najtańsza opcja to Dell U2412M, jako alternatywę mogę dorzucić HP ZR24W oraz Della U2410 - oba lepsze,

 

u2412m jest naprawdę świetny. sam go użytkuje i polecam. różnica względem tego hp to zapewne jakieś 300 pln. czy jest sens dopłaty do hp? jeśli tylko i wyłącznie do gier, zostawiłbym tą różnice w kieszeni i zakupił della na twoim miejscu.

zajrzyj tu: http://forum.benchmark.pl/topic/628-pochwal-sie-co-masz-w-srodku/page__st__4060 kilka zdań o u2412m

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...