Skocz do zawartości

Chłodzenie CPU - co wybrać?


Recommended Posts

Witam.

I znowu mam dylemat w wyborze chłodzenia do mojego procesora. W planach miałem już brać Freezer Xtreme ale po przeczytaniu tej recenzji http://pclab.pl/art38203-8.html musiałem zrezygnować z kupna Freezer Xtreme gdyż ma wysoką temperaturę przy napięciu 1.5V (co mi może się tak trafić że będę musiał takie napięcie ustawić żeby był stabilny). Najwydajniejszy w tym teście jest cooler AeroCool DCC-C1200, czy brać go?

Link to post
Share on other sites

Dużo coolerów ma nałożoną fabrycznie pastę, więc to nie jest coś nadzwyczajnego :D Test Freezera w PCLab musiał się coś nie udać, albo dostali złą sztukę, albo coś źle zrobili. Czytałem z 6 recenzji w polskiej i światowej sieci i wszystkie opinie był bardzo pozytywne.

 

PS W ogłoszeniach masz dwa nowe coolery CM, sprawdź :)

Link to post
Share on other sites

Noctua U12P nie dość, że jest cicha (bardzo cicha), nie dość że jest wydajna to i jeszcze w standardzie dorzucają do niej jedną z najlepszych past na rynku...

jeśli możesz wydać tyle kasy na cooler - bierz go, na prawdę nie powinieneś się na nim zawieść

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, one są dobre. Ja od ceny odjąłem najtańszy CM 92mm jaki znalazłem na allegro i za tyle sprzedaje. Do chłodzenia wejdą dwa wentylatory, dzięki czemu może jeszcze lepiej chłodzić.

 

edit: kupuje ode mnie chłodzenie za 6 dych dokłada 3 do dobrego wentylatora i za 100zł (wysyłki) ma dobre chłodzenie :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Noctua U12P nie jest jedynym dobrym coolerem na rynku, są i wydajniejsze i tańsze, ale to co dostajesz w zestawie to naprawdę najwyższa półka. Duży i precyzyjnie wykonany radiator z solidnym mocowaniem na śruby, wydajny i jednocześnie cichy (choć nieciekawy kolorystycznie) wiatrak i bardzo dobra pasta. Dla maniaków przewidziano montaż drugiego wiatraka. Albo takie cuś: http://www.pureoverclock.com/story4144.html

Link to post
Share on other sites

Co powiecie na Noctua NH-U12P SE2 która ma dwa wentylatory w zestawie lub Thermalright TRUE Black 120 z dwoma dodatkowymi wentylatorami (np. Enermax)?

 

Który cooler byłby lepszy? Zależy mi jak na niskich temperaturach procesora, bo chce go dość mocno wykręcić.

 

Player1, ten cooler co podałeś, to gdzie można byłoby go kupić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...