Skocz do zawartości

Gtx 560 ti temp


Recommended Posts

Karta nie powinna grzać się przez sterowniki ani BIOS - cokolwiek miałeś na myśli ;)

 

Jeśli na tej karcie masz dobre, autorskie chłodzenie to możesz śmiało podnieść obroty wentylatora do ~70% po przekroczeniu ~70 st. C. Nie powinno być jakoś wybitnie głośno na skutek takiego zabiegu a na pewno wyższe obroty chłodzenia zbiją Ci temperaturę deczko poniżej 80 st. C a to już jest poziom akceptowalny w stresie dla tego typu katy.

Link to post
Share on other sites

sądząc po parametrach nie masz wersji TOP

 

engtx560 dcii top/2di/1gd5 - 900 MHz/1800 MHz/1050 MHz GDDR5

 

engtx560 dcII/2di/1gd - 830 MHz/1660 MHz/1000 MHz GDDR5 - tak jest u ciebie - ja równiez mam taka samą

 

Zastanawia mnie dlaczego przy 84st wentyle chodzą u ciebie na 2790obr (50%)

 

Zainstalowałem u siebie ASUS SmartDoctor, jest tam możliwośc ustawiania profili obrotów wentylatora od temp. i w podstawowym maks obroty są już po przekroczeniu 60st

 

może spróbuj ustawić jakiś profil tak by nie było głośno a wydajnie chłodziło

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

Do tej karty jest dostepny bios poprawiający prace chłodzenia, konkretnie zmniejsza hałas, aktualizuj o ile już go nie masz na swojej karcie.Temperatura 84 stopnie jak dla mnie kfalifikuje karte na reklamacje, przy zegarach 830Mhz to niedopuszczalne z wentylacją obudowy czy bez niej, tak czy inaczej lepiej mieć dobrze wentylowaną budę :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Do tej karty jest dostepny bios poprawiający prace chłodzenia, konkretnie zmniejsza hałas, aktualizuj o ile już go nie masz na swojej karcie.Temperatura 84 stopnie jak dla mnie kfalifikuje karte na reklamacje, przy zegarach 830Mhz to niedopuszczalne z wentylacją obudowy czy bez niej, tak czy inaczej lepiej mieć dobrze wentylowaną budę :)

Ja nie mam wentylacji w obudowie ale mój kolega ma jedną boczną ,dolną, 2 górne i temperatura spada o 2 stopnie

 

Do tej karty jest dostepny bios poprawiający prace chłodzenia, konkretnie zmniejsza hałas, aktualizuj o ile już go nie masz na swojej karcie.Temperatura 84 stopnie jak dla mnie kfalifikuje karte na reklamacje, przy zegarach 830Mhz to niedopuszczalne z wentylacją obudowy czy bez niej, tak czy inaczej lepiej mieć dobrze wentylowaną budę :)

Teraz mam bios 70.24.11.00.01 to jest najnowsza wersja ?

Edytowane przez bigipl
Link to post
Share on other sites

bios 70.24.11.00.01 (P1040-0050) - również mam taki BIOS

 

- ale jak już zauważyłeś u mnie temp. są OK (czym obciążasz GPU? - zapuszczę u siebie i dam screena)

 

mam już tylko jeden pomysł - wypalona pasta termoprzewodząca

bo nie wiem co innego może tak bardzo obniżać wydajność identycznego chłodzenia

 

zapućiłem OCCT GPU:OCCT shader 8 i tak to u mnie wygląda

 

 

 

http://img192.imageshack.us/img192/3953/63887355.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

bios 70.24.11.00.01 (P1040-0050) - również mam taki BIOS - ale jak już zauważyłeś u mnie temp. są OK (czym obciążasz GPU? - zapuszczę u siebie i dam screena) mam już tylko jeden pomysł - wypalona pasta termoprzewodząca bo nie wiem co innego może tak bardzo obniżać wydajność identycznego chłodzenia zapućiłem OCCT GPU:OCCT shader 8 i tak to u mnie wygląda http://img192.imageshack.us/img192/3953/63887355.gif Uploaded with ImageShack.us

 

Bf 3 albo NVIDIA Direct3D SDK 11 Browser a tester Island

Edytowane przez bigipl
Link to post
Share on other sites

Miałem 2 Hawki od Msi 560 Ti jeden egzemplarz grzał się i wył niemiłosiernie,, odesłałem na gwarancje oczywiście uznali, nie kombinuj z pastą tylko ślij ten piekarnik, nie odpalaj OCCT bo spalisz i będzie po karcie :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam obecnie MSI GTX 560 Ti 2 GB Twin Frozr II i w stresie dochodze do 73-77 stopni. To 85C troche mnie zdziwiło, ale też ciekaw jestem w jakich temperaturach otoczenia tak zagrzałeś kartę? U mnie parę dni temu w mieszkaniu było 30 stopni, a na dworze jeszcze więcej i mój GTX po 3-4 godzinach pracy w maksymalnym obciążeniu (Mafia 2 w Full HD + wszystko max - użycie karty 92-99%) doszedł przez chwile do okolic 80C po czym włączyły się wiatraki na około 70% i temperatura spadła do ~70C.

 

EDIT: Przed chwilą patrzyłem i karta w max obciążeniu (Mafia 2) osiągnęła maksymalnie 74C, jednak generalnie miała temperaturę w okolicach 68-72C.

Edytowane przez wandal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...