Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema tak jakoś na początku marca dostałem nowy dysk twardy WD Blue 500gb lecz odrazu gdy przyszedł okazał się być uszkodzony , z tego powodu został odesłany i zwrócono za niego pieniądze. Po przemyśleniu wszystkiego doszedłem do wniosku że jednak 500gb to dla mnie za mało więc szukam 1tb dysku do 400zł.

Znalazłem 2 ciekawe dyski:

http://www.pixmania.pl/pl/pl/8165566/art/western-digital/wewnetrzny-twardy-dysk-ca.html

http://www.pixmania.pl/pl/pl/11486478/art/seagate/wewnetrzny-dysk-twardy-ba.html

Chociaż wole tego WD to ten Seagate też wydał mi się ciekawy.

Który według was będzie lepszy i bardziej opłacalny ?

 

Możecie podawać inne propozycje.

Sklep jest obojętny.

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites

WD Blue jest o tyle ciekawy, że zmienia prędkość obrotową, w zależności od potrzeb. Nie zawsze jednak ta funkcja jest pożądana.

Lepszym wyborem byłby WD Black. Niestety jest nieco droższy. : http://www.pixmania.pl/pl/pl/5041462/art/western-digital/wewnetrzny-dysk-twardy-ca.html

Seagate serii .14 jest niezłym wyborem, choć sam wybrałbym WD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bzdura !!!

Dokładnie. Chwyt sprzedawców z allegro.

Ja bym brał seagate gdyż jest ZNACZNIE szybszy od wd, i nie jest to tak jak powiedział voxcordi że jest niezłym wyborem, jest po prostu najlepszym dyskiem 1 tb w chwili obecnej.

Link to post
Share on other sites

 

WD Blue jest o tyle ciekawy, że zmienia prędkość obrotową, w zależności od potrzeb. Nie zawsze jednak ta funkcja jest pożądana.

Bzdura !!!
Dokładnie. Chwyt sprzedawców z allegro. Ja bym brał seagate gdyż jest ZNACZNIE szybszy od wd, i nie jest to tak jak powiedział voxcordi że jest niezłym wyborem, jest po prostu najlepszym dyskiem 1 tb w chwili obecnej.

Caviar Green ma takie triko, a co do tego, jaki dysk 1TB jest najlepszy to śmiem twierdzić, że mamy z 5 modeli bijących barracudę na głowę

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Zmienna prędkość obrotowa jest w dyskach WD z serii Green,natomiast pozostałe mają 7200obr/min.

Seria EALX jest dosyć udana,natomiast Seagate może być nieco wydajniejszy.

 

Możliwe że mają jeszcze zapas tych dysków Samsunga.Dyski te lubią wpadać po jakimś czasie w wibracje.

Link to post
Share on other sites

Caviar Green ma takie triko

Zmienna prędkość obrotowa jest w dyskach WD z serii Green

Ta - tu dobrze opisali ten temat prędkości obrotowej ??? - http://nvision.pl/Samsung-Seagate-Western-Digital-test-dyskow-twardych-do-640-GB--Articles-304-ndetails-4.html

 

To takie pierdu pierdu marketingowe WD

 

Zacytuje - IntelliPower to najbardziej enigmatyczna technologia firmy Western Digital. Z materiałów dostępnych na stronie wynika, że polega ona na takim zoptymalizowaniu prędkości obrotowej dysku oraz algorytmu, by ten optymalizował pobór mocy, a zarazem oferował zadowalającą wydajność. Już tutaj pojęcie zadowalająca wydajność jest niejasno sprecyzowane – dla nas zadowalająca wydajność to taka, jaką oferują najszybsze dyski SSD. A dla Was? WD podaje też, że prędkość obrotowa dysku zamyka się w przedziale 5400-7200 obr./min. i że jest ona stała podczas całej pracy dysku. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami firmy Western Digital w celu uściślenia zasady działania tej technologii. Niestety po krótkim wymianie e-maili z firmą WD, kontakt się urwał.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Samsung to sprawdzony dysk , szybki i raczej mało awaryjny do tego według aukcji 3 lata gwarancji. Zastrzeżenia były za to co do głośności niektórych sztuk głownie wibracja ale i praca głowic.

 

Wd niewiele ustępuje w szybkości samsungowi ale według mnie bardziej awaryjny i 2 lata gwarancji.

 

Seagat zdecydowanie najszybszy vs dwóch powyższych ale poza tym niewiadoma co do trwałości bo to nowa konstrukcja z jednym talerzem , no i właśnie ten rok gwarancji ??

 

Wybór należy do Ciebie

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

To takie pierdu pierdu marketingowe WD

nikt nie twierdzi, że to cud, miód i orzeszki... tylko "triko"

 

Wd niewiele ustępuje w szybkości samsungowi ale według mnie bardziej awaryjny i 2 lata gwarancji.

czarne caviary w 2010 miały podium w bezawaryjności desktopowych hdd plus mają 5 lat gwarancji, nie 2

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

czarne caviary w 2010 miały podium w bezawaryjności desktopowych hdd plus mają 5 lat gwarancji, nie 2

Akurat nie dopisałem że mam na myśli Wd blue . Poza tym pewne statystyki pokazuja http://www.behardware.com/articles/843-6/components-returns-rates-5.html - że z blue i black nie było rewelacji pod względem awaryjności. Co do podium to przytaczasz pewnie jakieś dane o Blackach na starych talerzach (stare dyski no rok 2010 jak napisałęś ) - tak tak Wd leci/ał w kulki że nie wiesz nie wiedziłałeś co bierzesz. Także te statystyki są dla nazwy black blue bardzo zmienne , napewno pierwsze egzemplarze na talerzach 500GB od Wd nie koniecznie grzeszyły trwałością

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

To zaproponuj któryś z tych 5 dysków. Wg testów barka jest najszybsza w odczycie liniowym z tanich dysków.

A odnośnie zmiennej prędkości w wd to o zmiennej pracy głowicy słyszałem ale o prędkości nie. I tak pewnie zaoszczędzimy max 3W i niewiele dB.

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

To zaproponuj któryś z tych 5 dysków. Wg testów barka jest najszybsza w odczycie liniowym z tanich dysków.

WD VelociRaptor, Seagate Cheetah, Seagate Savvio, WD S25, Seagate Constellation każdy jest szybszy i lepszy od barracudy i to nie koniec listy

Link to post
Share on other sites

WD VelociRaptor, Seagate Cheetah, Seagate Savvio, WD S25, Seagate Constellation każdy jest szybszy i lepszy od barracudy i to nie koniec listy

 

Listy drogich dysków nie spełniających wymagań pojemnościowych, ani cenowych użytkownika patrykk1998305

 

WD VelociRaptor - tylko 150GB koszt ~650zł (skąpiec)

Seagate Cheetah - tylko 300GB koszt ~1800zł (skąpiec)

Seagate Savvio - tylko 600GB koszt 2 071.00 Zł (przypadkowy sklep)

WD S25 - tylko 300 GB - 900 GB (według WD) koszt xxxxx (nie znalazłem)

Seagate Constellation - tylko 500GB koszt 500zł (skąpiec)

Link to post
Share on other sites

nie spełniających wymagań....

 

tu nie chodziło o to, co kupi autor tylko, że są lepsze dyski niż barracuda "czternastka", a że swoje kosztują to dość oczywiste

 

WD VelociRaptor - tylko 150GB koszt ~650zł (skąpiec)

velociraptory mają do 1TB

 

Seagate Cheetah - tylko 300GB koszt ~1800zł (skąpiec)

cheetah ma do 600GB

 

Seagate Constellation - tylko 500GB

Constellation ES ma do 3TB

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wy, ale zawsze, gdy mialem doczynienia z Seagate to powtarzal sie jeden schemat: jak dysk bym nowy, to byl szybki i cichy. Jak Popracowal tak z rok, to byl szybki i glosny. Czasem nawet zauwazalnie glosniejszy. Nie uswiadczylem tego w dyskach Samsunga czy WDC, po podobnym czasie pracy.

 

Stad bede polecal WDC :)

Edytowane przez _Crypt_
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wy, ale zawsze, gdy mialem doczynienia z Seagate to powtarzal sie jeden schemat: jak dysk bym nowy, to byl szybki i cichy

każdy desktopowy hdd trochę tam zaczyna chrupać po pewnym czasie, niektóre bardziej, niektóre niezauważalnie i to zjawisko się pojawia raczej jak się trafi niż jakiej firmy dysk kupisz

 

jak szukasz czegoś bardzo cichego, sprawnego i jednocześnie trwałego to polecam Seagate Constellation ES lub inny dysk klasy enterprise tak na dobrą sprawę

Link to post
Share on other sites

Wczoraj testowałem sobie nowa 2TB barracude ze starą 0.5TB ;)

nowa - odczyt/zapis na poziomie 130MB/s ,

stara 50/30MB/s

Zapis nowej w asssd teście był na poziomie ssd dysku oczywiście sekwencja ,bo 4k itp to nie polecam testować chyba ,że ktoś ma parenaście minut ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...