Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam kartę Asus gtx 560 ti directcu 2 pytałem się parę osób na forum posiadającą tą samą kartę to na oc temperatura osiąga 73 stopnie .

 

Mój problem jest taki że karta w spoczynku ma 60 stopnia a w stresie nawet 84 jest to wadliwa karta czy też te karty tak mają.

Link to post
Share on other sites

łoł temp. :o

 

mój ASUS 560Ti DCII obecnie pokazuje 32st. a max co widział to 65st. (gry i benchmarki)

 

zasadnicze pytanie - jak stara karta?

 

pierwsze wersje ASUSa 560Ti z DCII miały koszmarny BIOS - temp. wysokie i wentyle bardzo głośne

 

potem ASUS to pozmieniał i tak jak u m nie jest OK

 

Pytanie JW - wentylacja w oudowie ?

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Mam boczną klapę od obudowy zdjętą i specjalnie kable wziąłem na bok aby karta była odsłonięta,karta kupiona 2011-04-08 co do biosu nie mogę zmienić bo podczas zmieniania jest napisane że to nie jest ten model karty graficznej a pobieram stąd http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_Ti_DCII2DI1GD5/

 

a jak masz wentylowaną obudowę? czy oba wiatraki chodzą, nic ich nie blokuje? czy jak zdejmiesz bok obudowy sytuacja się zmienia?

a jak masz wentylowaną obudowę? czy oba wiatraki chodzą, nic ich nie blokuje? czy jak zdejmiesz bok obudowy sytuacja się zmienia?

Nawet nie próbowałem z obudową a właśnie teraz pobiłem rekord 87 stopni i oba wiatraki działają Edytowane przez bigipl
Link to post
Share on other sites

bios, który podałeś został wypuszczony tylko dla dwóch numerów seryjnych;

70-C1CQ90-A06;

70-C1CQA0-A06

jeżeli to nie twoje numery to nie zainstalujesz.

 

kartę masz ponad rok czasu. czy dopiero teraz zaczęła się grzać? 87 stopni dla GPU to nie jest tragedia. Owszem, im chłodniej tym lepiej, ale nie tragedia.

 

Jeżeli rację ma wrzesi0 i to jest charakterystyka pierwszych modeli asusa, to nie wiem co powinieneś robić- spróbuj reklamować (choć to wątpliwe). może ktoś z asusa ci pomoże, chociaż odnoszę wrażenie, że ich obecność tutaj jest jak z yeti: wszyscy słyszeli, nikt nie widział... a może to tylko długi weekend?

 

co mi przychodzi do głowy, to: instalacja rivatuner i sprawdzenie z jakimi zegarami pracuje karta- może nie jest w stanie przejść w tryb 2d i pracuje na wyższym. stąd duże temperatury w spoczynku. lub ewentualnie:

 

instalacja nvidia powermizer manager i ręczne przestawienie karty w tryb oszczędzania energii i ponowne sprawdzenie temperatur.

 

lub ściągnięcie livecd pclinuxos lxde, uruchomienie z płyty. tam powinien być sterownik nvidii i powermizer. popracuj chwilę i zobacz, jakie temperatury osiągasz pod innym systemem. będziesz miał porównanie.

 

więcej pomysłów nie mam. ew. jeszcze coś z dopasowaniem chłodzenia karty do GPU, jeżeli tam manipulowałeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

bios, który podałeś został wypuszczony tylko dla dwóch numerów seryjnych; 70-C1CQ90-A06; 70-C1CQA0-A06 jeżeli to nie twoje numery to nie zainstalujesz. kartę masz ponad rok czasu. czy dopiero teraz zaczęła się grzać? 87 stopni dla GPU to nie jest tragedia. Owszem, im chłodniej tym lepiej, ale nie tragedia. Jeżeli rację ma wrzesi0 i to jest charakterystyka pierwszych modeli asusa, to nie wiem co powinieneś robić- spróbuj reklamować (choć to wątpliwe). może ktoś z asusa ci pomoże, chociaż odnoszę wrażenie, że ich obecność tutaj jest jak z yeti: wszyscy słyszeli, nikt nie widział... a może to tylko długi weekend? co mi przychodzi do głowy, to: instalacja rivatuner i sprawdzenie z jakimi zegarami pracuje karta- może nie jest w stanie przejść w tryb 2d i pracuje na wyższym. stąd duże temperatury w spoczynku. lub ewentualnie: instalacja nvidia powermizer manager i ręczne przestawienie karty w tryb oszczędzania energii i ponowne sprawdzenie temperatur. lub ściągnięcie livecd pclinuxos lxde, uruchomienie z płyty. tam powinien być sterownik nvidii i powermizer. popracuj chwilę i zobacz, jakie temperatury osiągasz pod innym systemem. będziesz miał porównanie. więcej pomysłów nie mam. ew. jeszcze coś z dopasowaniem chłodzenia karty do GPU, jeżeli tam manipulowałeś.

bios, który podałeś został wypuszczony tylko dla dwóch numerów seryjnych; 70-C1CQ90-A06; 70-C1CQA0-A06 jeżeli to nie twoje numery to nie zainstalujesz. kartę masz ponad rok czasu. czy dopiero teraz zaczęła się grzać? 87 stopni dla GPU to nie jest tragedia. Owszem, im chłodniej tym lepiej, ale nie tragedia. Jeżeli rację ma wrzesi0 i to jest charakterystyka pierwszych modeli asusa, to nie wiem co powinieneś robić- spróbuj reklamować (choć to wątpliwe). może ktoś z asusa ci pomoże, chociaż odnoszę wrażenie, że ich obecność tutaj jest jak z yeti: wszyscy słyszeli, nikt nie widział... a może to tylko długi weekend? co mi przychodzi do głowy, to: instalacja rivatuner i sprawdzenie z jakimi zegarami pracuje karta- może nie jest w stanie przejść w tryb 2d i pracuje na wyższym. stąd duże temperatury w spoczynku. lub ewentualnie: instalacja nvidia powermizer manager i ręczne przestawienie karty w tryb oszczędzania energii i ponowne sprawdzenie temperatur. lub ściągnięcie livecd pclinuxos lxde, uruchomienie z płyty. tam powinien być sterownik nvidii i powermizer. popracuj chwilę i zobacz, jakie temperatury osiągasz pod innym systemem. będziesz miał porównanie. więcej pomysłów nie mam. ew. jeszcze coś z dopasowaniem chłodzenia karty do GPU, jeżeli tam manipulowałeś.

Dzięki pomógł nvidia powermizer manager ale tylko na pulpicie bo w stresie nadal 86 stopni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...