Skocz do zawartości

Podkręcanie HIS Radeon 6950 2GB i AMD Phenom II X4 955 BE 3.2 GHz


Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się czy opłaca sie i czy jest bezpieczne podkrecanie mojej karty i pprocesora. Nie wiem czy mam odpowiednio mocny zasilacz i chłodzenie na karcie bedzie ok(fabryczne) czy lepiej coś dokupić?

 

Na necie znalazłem poradnik jak zmodowac Radeona ale nigdzie nie mogę znaleźć jak podkrecic procesor.

 

Specyfikacja:

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX

AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/

Scythe Mugen II Rev.B

A-Data 6GB (3x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

HIS Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

LG GH22NS50 SATA SecurDisc

Cooler Master Elite 430 (black)

bequiet! PurePower L7 530W

Link to post
Share on other sites

Co do procesora to Ci nie pomogę bo nigdy nie miałem żadnego AMD ... :)

 

Co do karty graficznej to myślę, że w ciemno możesz ją podkręcić o 10% i powinna być stabilna bez zwiększania napięć. Tylko w ustawieniach catalyst przesuń suwak zasilania na 20%. Użyj do większego przetaktowania karty programu MSI Afterburner albo Sapphire Trixx - osobiście polecam ten drugi. Nie polecam modowania (zależy od wersji karty) zyskasz niewiele względem karty podkręconej a mogą Ci się pojawić jakieś nieprzewidywalne krzaki...

 

Zasilacz powinien bez problemu poradzić sobie z OC karty ale z OC karty + OC procesor może już być różnie - zależy od skali OC. Musisz pokombinować metodą prób i błędów :)

Link to post
Share on other sites

Procka kręć jak najbardziej, karty nie ma sensu modować. Po 1. dlatego, że ten zestaw i tak pociągnie każda grę, po 2. dlatego, że dla twojego procesora (nawet po OC) ten Radek to i tak mocna karta i przyrost wydajności będzie niezauważalny, ewentualnie dla sportu możesz podkręcić grafikę, tak jak radził ktoś powyżej.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc:) mam jeszcze jedno pytanie(może nie na temat) zauważyłem, że podczas grania(przede wszystkim mmorpg) i oglądania filmów (głownie z neta) występują tak jakby mikro-przycięcia. Sterowniki zainstalowane najnowsze, a internet też chyba nie jest winny 30mb\s. Wiecie jak rozwiązać ten problem? Gdzieś czytałem, że te przycięcia to jest wina karty ponieważ jest dwuprocesorowa i tak już jest. Strasznie mnie to denerwuje. Bo z fps-ami problemu nie ma ale są te przycięcia.

Link to post
Share on other sites

Poleć z tym cepem na 4.0GHz + zachowując C&Q, które wyłącza się przy wyższym mnożniku niż 18.5. Można to łatwo ominąć stawiając mnożnik na 18.5, a potem do 4.0 dojechać szyną.

Link to post
Share on other sites

Niektórzy twierdzą, że OCCT jest do du*y, idąc tym tropem możesz przetestować procka programem Prime 95, jeśli przejdzie test pomyślnie to poużywaj kompa kilka dni i zobacz czy przy normalnym użytkowaniu jest stabilny. Jeśli nie, to najprawdopodobniej coś w biosie do poprawki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Foster no nie przesadzajmy, aż tak, przecie 6950 jest słabszy od TFII i HAWK'a, a ludzie takie GPU łączą z 955BE, no ale masz rację. To 4.0 by się przydało.

 

Ustaw mnożnik na x20 (4.0GHz), a zjedź szyną do 200. Po co kręcisz szyną?Jeśli chcesz zachować Cool 'n' Quiet to robisz tak jak ja mam na 955BE

 

Mnożnik: 18.5

FSB: 217

C&Q ON

Voltage: 1.450V

HT: x10 2110MHz

NB: 2110MHz,

VNB: 1.1

 

Powyżej mnożnika o wartości 18.5 wyłącza się C'n'Q. Da się to łatwo ominąć dojeżdżając do tego 4.0 szyną na mnożniku 18.5. Ot cała filozofia.

Wysypuję ci się, bo masz za duże ustawienia dla szyny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

zrobiłem tak jak mówiłeś Anoizmrox . Wszystko działa zrobiłem testy i pograłem chwile i było ok.

 

Mam jeszcze jedno pytanie w związku w problemami grafiki opisanymi wyżej. Mogę zamontować GeForce jakiegoś zamiast tego Radeona na moim komputerze? Albo nie wiem może coś w biosie poprzestawiać może coś blokuje tę kartę?

 

Zauważyłem też, że jak mam ciemny ekran w grach(jakieś tło np czarne) to widzę takie przezroczyste poziome paski.

Edytowane przez pietri77
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Podłączę się pod temat, gdyż mam podobny problem.. Zrobiłem jak pisałeś Anoizmrox

 

http://imageshack.us/a/img853/1527/lixerror4.pngNie wiem które te temperatury przedstawiają co, TMPIN2 66 stopni max, CoreTemp 55 stopni max, w Linxie wywaliło błąd, czyli dać napięcie procesora ręcznie na 1,45, czy któreś jeszcze podbić ? (gdy przestawiłem w BIOSIE migało na czerwono, że nie są zoptymalizowane napięcia), aktualnie jak widać są wszystkie na domyślnych. Da się coś więcej wycisnąć z chłodzenia Thermalright Ultra 120 Extreme ? http://pclab.pl/art38203-50.html Nie po to je kupowałem, by było tylko, a by trochę przyspieszyć machinę..Poza tym nawet na domyślnych ustawieniach tzn. 3,2Ghz Phenom II 955 ogranicza coś kartę GTX560 czy nie ? Do ilu można to bezpiecznie wykręcić na płycie GA-990XA-UD3, by nie było skoków w grach ?

 

21:34:

Zapodałem w BIOSie napięcie rdzenia proca na 1,425 (co 0,025 jest regulacja), wg CPUID Hardware Monitor proc dostaje i tak momentami 1,44V

temp rdzeni max 57

TMPIN2(mostek północny?) 69 stopni max

Wydajność w Linxie 51 GFlopsów (fabrycznie na 3,2Ghz Phenom II 955 ma 39 GFlops), czyli zostawię tak jak jest, C&Q działa, nie zjada proc tyle prądu cały czas, nawet, gdy nie potrzebuje, także jest ok ;]

 

Czyli zmieniłem w BIOSIE: mnożnik proca na 18,5

napięcie proca na 1,425V

Szynę proca z 200 na 217Mhz

czyli zmieniło się NB oraz HT na 2170Mhz, oraz pamięci na 723Mhz, napięć nie ruszałem z domyślnych (poza procem o +0,025V)

Płyta GA-990XA-UD3

Proc Phenom II 955 3,2Ghz, przykręcony do 4Ghz

 

Może komuś się przydadzą te informacje, co i jak na szybko ulepszyć u siebie ;]

Edytowane przez dhx86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...