Skocz do zawartości

Brak plików przy instalacji XP Home Edition


Recommended Posts

Witam. Za pomocą programu gparted oczyściłem cały swój dysk, ponieważ miałem BSOD'a przy starcie windows. Chciałem zainstalować Windows XP Home Edition, ponieważ mam płytkę, ale napęd CD jest rozwalony tak więc za pomocą bootowalnego pendrive. Gdy nagrywałem Windows programem WinToFlash podczas uruchamiania laptopa z pendrivem wyskakiwał komunikat NTLDR IS MISSING. Gdy nagrałem Windows za pomocą WinSetupFromUsb na takich ustawieniach :

http://i46.tinypic.com/x3ya9.jpg

i w końcu zaczęło poszło... Lecz tutaj pojawił się kolejny błąd... Nie wykrywało dysku twardego. Na innym forum polecono mi zmienienie AHCI na IDE, co więc zrobiłem i było już wszystko dobrze :), więc idziemy dalej... Tutaj znowu pojawi się kolejny błąd...

[b][i]Instalator nie może uzyskać dostępu do dysku CD zawierającego pliki instalacyjne systemu windows XP.

Aby ponowić próbę, naciśnij klawisz ENTER. Jeżeli po kilku próbach ten komunikat będzie się ciągle pojawiał należy zakończyć pracę instalacyjną. Następnie w celu jego ponownego uruchomienia skopiować pliki instalacyjne systemu windows XP na dysk twardy.

Naciśnij klawisz F3 aby zakończyć pracę instalatora.
[/i][/b]

Ehh... Poczytałem , że to błąd nagrania Windows na Pendrive(Co mnie ucieszyło, ponieważ bałem się, że już nie ma sposobu naprawy). Poczytałem więcej, że trzeba ustawić na NTFS oraz na FIXED w WinSetupFromUSB, lecz gdy chciałem ustawić NTFS i gdy włączyłem, by pendrive się formatował wyskakiwał error, więc zrobiłem to na FAT32, chyba nie powinno to robić różnicy. Po zmienieniu na FIXED w końcu instalacja poszła dalej. Pierwsza część poszła dobrze, lecz druga od razu zaczęła się błędem... A mianowicie:

 


Błąd:
SXS: Nie można zainstalować zestawu D:\$Win_Nt$ ~LS\|I386\asms\60100\POLICY, ponieważ brakuje manifestu.

***

Błąd:
Instalation Failed:  D:\$Win_Nt$ ~LS\|I386\asms. Error Message : Brak dalszych plików

***

Błąd kryrtyczny:
Nie można zainstalować jednego ze składników wymaganego przez system Windows do kontynuowania instalacji,

Brak dalszych plików

***

Proszę o pomoc :/ Próbowałem zgrać także http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Bootowalny_pendrive_USB_z_Windows-4163/strona/15788.html tym sposobem, lecz tutaj wogóle nie poszła instalka Windows. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

Link to post
Share on other sites

Similar SXS.DLL "ASMS" related errors are traditionally (from CD) a sign of:

  • a non-original (or however "messed with") source
  • a bad burn (or an .iso created with "wrong" mkisofs parameters)

 

ogólnie powodów może być bardzo dużo...(warto spróbować zeskanować dysk twardy chociażby CHKDSK)

masz link do ang forum z wieloma problemami do instalacji z usb http://www.msfn.org/board/topic/120444-how-to-install-windows-from-usb-winsetupfromusb-with-gui/page__st__1200

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...