Skocz do zawartości

Rozbudowa kompa pod 3d Studio


Recommended Posts

Witam.

Chce rozbudowac kompa aby poprawic dzialanie 3d studio ver 2011, przede wszystkim czas redneringu. Wiem ze gdzies dzwoni, ale nie wiem w ktorym kosciele - tak okreslilbym swoja wiedze na temat sprzetu i 3d studio. Ma to byc do zabawy, jednak mam nadzieje w przyszlosci wspomagac sie tym programem przy tworzeniu prostych urzadzen typu prasa hydrauliczna.

 

Posiadam na chwile obecne:

i7 920 2.67 GHz

MSI X58 Pro-E

3 x 2 GB DDR 3 1333 MHz

Palit GTS 250 1MB

ATA 133 160 GB 7200 - system

Monitor Samsung 27" i LG 22"

Mam do wydania 3000 zl (dokladnie 600 funtow).

 

Myslalem aby dokupic:

- wiatrak na procka - 70 funtow do potkrecenia

- drugiego Palit-a dla SLI - 45 funtow; mam na plycie 3 x PCIE 2.0x16 i mam nadzieje

przyspieszy mi to rendering oras da mozliwosc podlaczyc jeszcze jeden Samsung 27"

- 2 x OCZ 60GB Agility 3 SSD - 2.5\" SATA-III - Read 525MB/s Write 475MB/s - 140 funtow; to na system w RAID 0

- kolejnego Samsunga 27" - 270

- nie wiem czy nie bede zmuszony wymienic zasilacz wiec licze sie ze po wszystkim bede musial dolozyc jeszcze na jego wymiane.

Jak mowilem to ma byc dla zabawy i 3 monitory to powiecie przesada dla amatora, ale z tego ciezko byloby mi zrezygnowac. Macie jakies alternatywne propozycje co do konfiguracji. Byc moze ktos moglby mi potwierdzic, czy rzeczywiscie z moja plyta moge polaczyc 2 karty graficzne Palit GTS 250? Co do SSD to dalem przyklad, dokladnie bede musial przejrzec jeszcze dyski ale RAID 0 na SSD i druga karta wydaja mi sie bardziej atrakcyjne na chwile obecna niz kupowac np. nowego radeona z eyefinity czego nie wykluczam np. za rok.

Dziekuje za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

SSD to podstawa cywilizowanych warunków pracy. Masz możliwość to, bierz bez zastanawiania się. Oczywiście musi być to konkretniejszy model, bo shitu na rynku SSD nie brak i można się nadziać w segmencie ekonomicznym.

 

Drugi palit niczego nie zdziała, bo nie renderujesz na gpu, a karta z 256MB do GPGPU po prostu się w ogóle nie nadaje.

 

2x Agility 60GB to kiepski pomysł. Wystarczy jeden Corsair force3 120GB albo samsung 830 ale 60GB to porażka.

 

Najważniejszy w pracy jest proc i masz też mało ramu. Możesz przesiąść się na jakieś six-core na S1366 ale one wciąż są drogie i kiepsko wypadają w konfrontacji z najnowszymi generacjami. W przypadku zmiany platformy masz tani S1155 beż absolutnie żadnej perspektywy na przyszłość, bo nic poza quadem na to nie wyjdzie. Właściwym wyborem do pracy jest S2011 z prockami od tanich quadów, ekonomicznych six-core, do przyszłych 10-core. Jak tylko sobie tak dłubiesz w 3ds bez konkretnego kierunku to, możesz wybrać S1155 lub mocniejszego proca na S1366 ale musisz pamiętać o tym, że już zwykły i7 2600k w wiekszośći przypadków pokonuje drobiego 980X na S1366. Będą teraz jeszcze xeony sandy bridge na S1366 ale zapewne będzie to drogi interes.

Jak masz konkretny plan nauki i perspektywę komercyjnego wykorzystania swoich umiejętności, zdecydowanie lepiej wybrać S2011 nawet z najtańszym quadem.

Edytowane przez saddam
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dzieki za konkrety. Rzeczywiscie powoli zaglebiajac sie w temat sam doszlem do wniosku ze procek i ram do podstawa a z kart to jedynie quadro cos daje sensownego. Co do SSD dzieki, na pewno wezme pod uwage jeden konkretny niz dwa kiczowate pod raida. Na razie mysle rozwinac istniejaca platrofme aby przjemniej sie pracowalo w maxie, Jesli dojde do wniosku ze moze mi sie cos zwrocic, to i moja luba sie zgodzi na konkretny wydatek. Dzieki

 

Co do SSD ide w kierunku Kingston HyperX 3K 120GB

Bardzo nie pasuje mi wymiana plyty i myslalem nad zwiekszeniem funduszy i pujsciem w strone Xeon W3670 i dokupieniu dodatkowych 6GB pamieci oraz ewentualnie Noctua NH-D14 dla OC..

Z drugiej strony 3930K i do tego np. ASUS P9X79 Pro pod 2011 to zamiast 420 ponad 600 funtow, za to wydaje sie znacznie szybszy. Malo znalazlem testow porownujacych Xeon-y do zwyklych prockow. Tutaj wyglada to ciekawie dla 3930K -> http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html jednak w samym 3D Studio przypuszczam stosunek wydajnosci bedzie zupelnie inny. Ktos moze potwiedzic lub zaprzeczyc znacznej przewadze 3930K nad W3670? Myslalem rowniez jesli nie teraz to po czasie dokupic do tego V7900. Dla nowicjusza dla mi cos taka karta? Przy skladaniu calego systemu nie chodzi mi tylko o czas renderingu, ale rowniez o konfortowa prace na sredniej wielkosci scenie typu architektura do tego przy urzyciu minimum 3 monitorow.

Edytowane przez dj_storm
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem rozbudowa twojej platformy 1366 nie ma wiekszego sensu, lepiej sie tego pozbyc i zainwestowac w 2011(4 kanalowa pamiec) lub 1356 (3 kanalowa pamiec). Przy zastosowaniu do obliczen obie platformy sa porownywalne.

i7 3820 lub Xeon E5-1620 + plyta nie kosztuje znowu tak duzo....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...