Skocz do zawartości

Radeon 7970 vs 7950


Recommended Posts

Tak jak wyżej. Ma ktoś dostęp do obydwu kart i może się coś na temat wypowiedzieć? Opłaca się bardziej inwestować w 7970? Czy po prostu różnica nieodczuwalna, a obie karty i tak podołają w wymagających grach, które na pewno będą?

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Tzn. jestem w fazie myślenia i rozważałem nad i5 3570k (Słynny IB). Co do zasilacza, to na zapas wziąłbym XFX Core 650W. Mówisz, że na serio taki 7870 powinien dać radę? Jak już mam coś kupować, to wolałbym na 4-5 lat.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Masz zamiar coś sensownego powiedzieć? Jako że postanowiłem się ogarnąć, to sobie daruje i jakimś cudem przemilcze... Oczywiście w okresie tych 4-5 lat malutki upgrade mógłby nastąpić. Wracając do tematu, to bardzo mnie do siebie przekonuje ten 7970. Jakieś pomocne rady?

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Tylko, że przy zakupie 7950/7970 + OC komp starczyłby mi na więcej czasu :P. Sam nie wiem co o tym myśleć i co wziąć. Mam jeszcze coś koło 2 miesięcy na zastanowienie się, więc do tego czasu ceny może będą atrakcyjniejsze.

 

Jakby cena 7970 spadła tak o 200-250zł, to jakbym miał możliwość bym brał. W każdym razie dziękuje i to było coś z takich szybkich rozkmin.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Jak wspominałem, to jestem w trakcie składania i myślenia (Patrz wyżej posty).

No wiesz gtxxor. Zobaczymy jak to będzie z konsolami. Zanim się jednak pojawią i wyjdą gry, które będą odchodzily od dzisiejszych standardów, to trochę to potrwa.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 7950pcs i sobie chwale. Według testów zegar w zegar 7970 jest wydajniejsza o 3-5% od 7950. Poza tym to jest spora satysfakcja (przynajmniej dla mnie) zrobić sobie na 7950ce OC do poziomu 1200/7000/1.25v i widzieć max temp. 75C (przy obecnym upale). Ceny modelu sapphire 7950 spadły obecnie do około 1500zł w tej cenie zakup zaczyna nabierać sensu. Oczywieście mówimy o wymagających graczach oczekujących ok. 60fps w wysokich ustawieniach w co bardziej wymagających grach, inaczej 7870 w zupełności wystarczy. A dla ekstremistów gtx680, niestety to wydatek 2100 - 2200 za niereferenta.Odnośnie 7970 vs 7950 na tych samych zegarach:

 

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/34761-amd-hd-7950-vs-hd-7970-clocks/

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Hmm. Wiecie co? Jeszcze się zastanowie i zapewne za 2-3 miesiące odezwe się. Wtedy powinienem być już na etapie zamawiania zestawu.

 

gtxxor - Jak już pewnie miałbym brać, to 7970. Dlaczego? Wolę mieć te wydajność w zapasie i spokój na dłuższy czas. Może to według Ciebie bez sensu wydawać na tą kartę, ale nie chce w pewnych grach męczyć się z 7850.

 

Do tego czasu zajrzę czasem na jakiś tekst kart, procesorów itp.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Okolo 200 zl roznicy miedzy 7950 a 7970, jak pieniadze nie sa problemem to kup 7970 :)

 

na 7950 dasz rade we wszystko pograc teraz na wysokich detalach ( nie wiem jak z metro ) , widzialem ta karte w akcji i byla dobra, ale sam zakupilem wczoraj 7970

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

Ja swojego zrobiłem na 1200/7400 przy 1.2V. Generalnie cały czas pracuje na 1000/5600 przy stockowym napięciu. Ogólnie jestem zadowolony i mogę polecić z czystym sumieniem. Jednak jak pisał gtxxor, 7870 wydaję się bardziej rozsądnym zakupem, wydajnościowo po OC może dogonić 7950, a różnica w cenie nijak nie przekłada się na wydajność.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ok, wszystkim dzięki za odpowiedź. Doceniam to :P. Zobaczymy jeszcze na co mi budżet pozwoli. Generalnie skłaniam się ku 7970, ale jak będzie trzeba, to i 7950 się zadowole i w późniejszym czasie go podkręce.

Co do wersji Gigabyte z trzema wiatrakami. Ktoś słyszał jakieś zastrzeżenia? Niby brałbym tą wersję i sam ją polecam (m.in. przy składaniu zestawu dla kogoś), ale może jakieś wypadki się zdarzyły i kogoś zniechęcała?

Pytanie dotyczące procesora. Jest ktoś w posiadaniu i5 3570k i jest w stanie zobaczyć możliwość podkręcania tych sklepowych sztuk? Dodatkowo jak można, to interesują mnie temp. tego procesora.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

@Dip79 Bierz 7950, koleszka ładnie go ustawił na OC @1200/7000 i ostro daje czadu a temp mniejsze niż w 7970, który sobie radzi troche słabo z podkręcaniem. A 300 zł masz w kieszeni.

Nie wiem skąd masz takie nowinki, ale mój 7970 "idzie" ponad 1,3GHz na rdzeniu i jest to całkowicie referencyjny model. Karta oparta na tym samym chipie (na dodatek jego odrzutach) i słabszej sekcji zasilania NIE MA PRAWA SIĘ NAGLE LEPIEJ PODKRĘCAĆ. % jest to może większy z uwagi na to że 7950 ma niski zegar początkowy, ale górna wartość już będzie niższa.

 

gtxxor, ty serio jesteś kopaczem bitcoina?

W BTC bawiłem się kiedyś, na 3x HD 5850. 7970 wykorzystuję do OpenCL.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...