Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. kupiłem już dosyć dawno komputer z dyskiem 400GB Seagate ale dysk bardzo głośno chodzi i nie słychać tego raz na jakiś czas tylko cały czas przy każdym otwarciu folderu lub czegokolwiek.

 

sprawdziłem na stronie seagate że ma on jeszcze gwarancje chyba do czerwca tego roku i tutaj moje pytanie gdzie go najlepiej wysłać ? (Niemcy , Holandia ? jest też Warszawa do wyboru)

 

dysk nie jest wart niewiem jak duzych pieniędzy a jeśli za paczkę za granice będę miał zapłacić ok. 100zł to sie troche mija z celem a chciałbym go wymienić bo sie nie da na tym pracować przy takim hałasie.

Edytowane przez slusek19
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupwałeś cały zestaw komputerowy w sklepie to najlepiej udaj się do niego w celu reklamacji komputera. Co innego jak byś sam kupował poszczególne podzespoły komputera to udajesz się do sklepu gdzie kupiłeś odpowiedni podzespół i to oni przesyłają ją do serwisu lub dostawcy sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dysk Seagate wyślij do Warszawy paczką przez poczte polską koszt ok 20 zł. Po 4-5 dniach od wysyłki zapuka do Ciebie kurier z DHL-u z paczką, która przyjdzie z holandii a w niej bedziesz miał nowiusieńki dysk. Ja cały czas tak wysyłam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

miałem podobny problem z dyskiem Seagate Barracuda, objawiało się to tym, że był (serio) najgłośniejszym komponentem komputera, czasami było słychać tarcie się talerzy, tak jak w zmywarce do naczyń, sklep mi przyjął do naprawy, a w serwisie po miesiącu oczekiwania odmówili pomocy, twierdząc, że sprzęt działa poprawnie. Po tym wszystkim, tak się wk***, że aż sam naprawiłem dysk %-).

 

Mam nadzieję, że Tobie nie zrobią takiej fuszery, 3mam kciuki.

 

@slusek19

Wedle Twojej powyższej tabeli wybierz "979866A7- Noisy - SeaTools passes all tests"

Link to post
Share on other sites

a to ciekawe ??

no i to bardzo, ewidentnie talerz ocieral sie tak jakby jakies łożysko było zatarte.

 

Zdradzisz jak to zrobiłeś bo to jeszcze ciekawsze .

Trochę wyobraźni uruchom następnym razem, jeez, czy wszystko muszę tłumaczyć? No jasna sprawa wziąłem podłubałem trochę tam i ówdzie i chodzi jak ta lala :)...

Przecież to proste czytając ze zrozumieniem, że całkiem popsułem, już po mojej interwencji nie udało się go wskrzesić. Amen.

Link to post
Share on other sites

dzięki takim wypowiedzią

a Ty masz pojęcie o ortografii. Wiem, że masz stresa po testach gimnazjalnych, ale napisałem ocenę subiektywną, nie wiem co tam się w tym dysku działo, myślę że dość wyraźnie i zrozumiale opisałem problem jaki ja miałem, nie napisałem dokładnych przyczyn, jedynie domniemane objawy, nigdzie nie napisałem, że super się znam jak Ty, uważam że dosadnie uzasadniłem Ci swoje stanowisko.

Pozdro Werturko. :)

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

Sam mam paroletniego Seagata i to że jest głośny to norma , taką ma/ją niestety niektóre modele charakterystykę akustyczną przy pracy głowic , to "ocieranie" to z dużym prawdopodobieństwem nic innego jak głowice. Dla niezorientowanych w czym rzecz filmik - i nie otwierać czasem dysku bo to zgon dla niego.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=1qrc5578Kfs

 

A jak chcemy się przysłuchać pracy "samych talerzy" - łożyska to odpalamy dysk bez podpiętego kabla sygnałowego i mamy jasność.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...