Skocz do zawartości

Co kupić- Radka 7970 czy Gtx 680


Recommended Posts

za 1588zł radeona 7950 od sapphira wersje OC

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7950-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,30763.html

 

ja kupiłem wersje pcs+ od powercolora i jestem pod wrażeniem kultury działania i temperatury pracy. Po dovoltowaniu do 1.3v (maksymalne na jaki pozwala MSI Afterburner)i ustawieniu taktowań 1220/6000 karta w grach/benchmarkach nie osiaga więcej niż 70 stopni.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Miałem jakiś czas Radeon 7950 od Gigabyte Windforce 3x, teraz mam Gtx 580 Lighting XE i go sprzedaje, chce kupić na dniach karte.

 

Radki z seri 7000 mają problemy poki co ze sterami, sam tego doswiadczyłem. A nowe GTX`y sa w tej samej cenie co radeony (mniej wiecej).

 

Chciałbym bardziej Geforca, dlaczego tak nie polecacie referentów? Az tak glosne i gorace????

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Chciałbym bardziej Geforca, dlaczego tak nie polecacie referentów? Az tak glosne i gorace????

Jest to zdecydowanie przesada. Sam mam dwa referenty i jakoś nie narzekam. Wiadomo, że autorska konstrukcja będzie lepsza ale żeby od razu skreślać referenta ? Bez przesady... Tysiące ludzi mają w swoich budach referenty i jakoś żyją.

Link to post
Share on other sites

za 1588zł radeona 7950 od sapphira wersje OC http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7950-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,30763.html ja kupiłem wersje pcs+ od powercolora i jestem pod wrażeniem kultury działania i temperatury pracy. Po dovoltowaniu do 1.3v (maksymalne na jaki pozwala MSI Afterburner)i ustawieniu taktowań 1220/6000 karta w grach/benchmarkach nie osiaga więcej niż 70 stopni.

i ledwie słyszalna.
Link to post
Share on other sites

Kierowałem sie troche opinią ludzi co kupili referenty 680 i sa mega zadowoleni... temp ok 75-80. Na stronie komputronika są te opinie...

dam Ci link gdzie testowali kilka modeli GTXa 680

zerknij na temp i na halas, tylko wiadomoxD to tylko testyxD nie wiadomo czy sa w 100% pewne

http://www.guru3d.com/article/msi-geforce-gtx-680-twinfrozr-iii-oc-review/10

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. Ja chciałem zaoszczędzić kupując mocna kartę (GTX 470) i zamiast dorzucić 100 PLN wziąłem referenta i tera żałuję. Gorąc i hałas... z naciskiem na hałas pod obciążeniem.

Nie bardzo rozumiem jaki jest sens porównywać referencyjnego gorącego fermiacza GTX 470 do nowego keplera GTX 680 :?: Toż to całkiem inne grafy różniące się wielkością rdzenia,systemem chłodzenia,a co z tym idzie kulturą pracy i temperaturami.Wiadomym jest że referencyjny GTX 680 będzie chłodniejszy i cichszy od referentów poprzedniej generacji.Nie mniej jednak jak już kupować to warto było by się zainteresować grafą z niereferencyjnym chłodzeniem choć jak mówię z referentami tragedii nie ma i na pewno nie jest źle :roll:

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

No wlasnie, wszyscy z góry zakładają ze referent bedzie beznadziejny. Mam obecnie gtx 580 lighting xe i w BF3 wiatraki działaja na 55% a jest taki hałas ze nie wiem.... a karta na rdzeniu ma 850mhz.... a niby wielki mi lighting xe.

 

Jesli chodzi o samą wydajność i bezproblemowość, brak mikroprzyciec ktore sa w radkach, to brac nvidie nie???:)

Link to post
Share on other sites

1)

Chcesz jak najszybszą kartę do gier, która obsłuży wszelkie efekty (PhysX w nielicznych tytułach), uruchomi AA w starych produkcjach typu GTA IV (FXAA) i jesteś w stanie zapłacić 20% więcej za średnio 10% większą wydajność (czasem będzie to więcej, a czasem mniej i nawet na minusie) to kupuj GTX680. Tylko pamiętaj, że w obliczeniach poza małymi wyjątkami 7970 jest dużo szybszy.

 

2)

Chcesz jak najszybszą kartę do gier a oprócz tego zamierzasz używać sprzęt do obliczeń, w PhysX nie widzisz nic ciekawego i chłodno kalkulujesz opłacalność - Radeon 7970 jest kartą dla Ciebie.

 

Takie jest moje zdanie na dzień dzisiejszy przy obecnych cenach.

Co do referenta GTX680 to naprawdę nie jest źle i niektóre autorskie chłodzenia w poprzednich generacjach były gorsze.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Mam 2000. i szczerze to najb mam ochote na tego referenta od MSI.

choc mowią ze jak referent to juz zadna roznica z jakiej firmy...to prawda?

 

1) Chcesz jak najszybszą kartę do gier, która obsłuży wszelkie efekty (PhysX w nielicznych tytułach), uruchomi AA w starych produkcjach typu GTA IV (FXAA) i jesteś w stanie zapłacić 20% więcej za średnio 10% większą wydajność (czasem będzie to więcej, a czasem mniej i nawet na minusie) to kupuj GTX680. Tylko pamiętaj, że w obliczeniach poza małymi wyjątkami 7970 jest dużo szybszy. 2) Chcesz jak najszybszą kartę do gier a oprócz tego zamierzasz używać sprzęt do obliczeń, w PhysX nie widzisz nic ciekawego i chłodno kalkulujesz opłacalność - Radeon 7970 jest kartą dla Ciebie. Takie jest moje zdanie na dzień dzisiejszy przy obecnych cenach.

Dzieki za fachową opinie, szczerze mowiąc wogole nie potrzebuje sprzetu do obliczeń. komputer sluzy tylko do gier plus internet, office itd. Po prostu zraziłem sie Radeonami 7000 przez mikroprzycięcia w wielu grach i rozne dziwne rzeczy jak migajace tekstury...

Link to post
Share on other sites

Po prostu zraziłem sie Radeonami 7000 przez mikroprzycięcia w wielu grach i rozne dziwne rzeczy jak migajace tekstury...

Niestety nie tylko Ty, sporo klientów mi się skarży na takie przypadłości i wymienia na GTX-y. Jednak postanowiłem wkrótce osobiście to sprawdzić na czystym systemie i kilku wersjach sterowników, gdyż nie do końca wierzę, aby mogłoby być aż tak źle. Grałem w klika gier na 7870 i nic takiego nie zauważyłem.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Bzdura, w skyrimie stale 60fps na najwyższych ustawieniach (właczona opcja v-sync), w mafii 2 podobnie (właśnie sprawdziłem). Innych gier spośród wymienionych nie sprawdzę bo ich nie posiadam, ale te gry były przerabiane w recenzjach radeonów 79xx i nigdzie nie pisano o zadnych spadkach fps ani mikroprzycięciach. Nie licząc BF3 gdzie nowy gf wypada lepiej w pozostałych grach minimalny fps na poziomie 680.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Bzdura, w skyrimie stale 60fps na najwyższych ustawieniach (właczona opcja v-sync), w mafii 2 podobnie (właśnie sprawdziłem). Innych gier spośród wymienionych nie sprawdzę bo ich nie posiadam, ale te gry były przerabiane w recenzjach radeonów 79xx i nigdzie nie pisano o zadnych spadkach fps ani mikroprzycięciach. Nie licząc BF3 gdzie nowy gf wypada lepiej w pozostałych grach minimalny fps na poziomie 680.

Mowie jak mialem. Nie wiem od czego to moglo zalezec. Ale skoro poprzednik mowi ze klienci sie mu skarzyli to znaczy ze nie jestem osamotniony:]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...