Skocz do zawartości

Podkręcanie MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC


Recommended Posts

Cześć

Zainstalowałem sobie 2 dodatkowe wentylatory do brutusa, temperatury karty trochę spadły, więc wziąłem się za jej podkręcanie.

Karta to MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC, podkręcałem w MSI Afterburner, testowałem w 3DMark11 (narazie tylko w benchmarku, bo chwilowo nie mam dostępu do żadnych bardziej wymagających gier).

 

Ustawienia stock:

Core clock: 880

Shader clock: 1760

Memory clock: 2100

http://3dmark.com/3dm11/3289545;jsessionid=1w0psbgm68im9fzg5g88hdr3l

 

Ustawienia overclock:

Core clock: 960

Shader clock: 1920

Memory clock: 2215

http://3dmark.com/3dm11/3289571

 

Nie podnosiłem napięcia. Temperatury podczas testu w 3DMark11 to max 71C. Procesora jeszcze nie podkręcałem. Te ustawienia są stabilne, testowane kilka razy, na wyższych zegarach lub pamięciach wywalało sterownik.

 

W związku z tym pytanie czy wynik jaki osiągnąłem jest w porządku czy raczej słaby?

Pozdro

Edytowane przez tical0
Link to post
Share on other sites

Jest to dobry wynik jak na tę kartę. W moim przypadku bez ruszania napięcia mogłem pozwolić sobie na wzrost bodajże o 20MHz?. Na razie karta chodzi na napięciu 1025mV i core 910MHz, wyższe oc wkrótce gdy ustabilizuje oc procka.

 

"Karta ma możliwość podniesienia napięcia zasilającego z domyślnego 1000 mV do 1150 mV. Po tym zabiegu udało nam się przetaktować akcelerator z domyślnych 880/1050 MHz do 960/1150 MHz. Spodziewaliśmy się lepszych wyników. Wiele konkurencyjnych modeli nawet bez zmiany napięć potrafi pracować z wyższą częstotliwością."

Artykuł na bmk.pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...