Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na wstępie - nie mam zamiaru się nigdzie włamywać, ale chcę wiedzieć, czy jeśli ktoś kupi sobie lapka, pojedzie na miasto i włamie się do losowej sieci i z niej do pentagonu (wiem, przykład śmieszny), to czy wtedy ktoś dojdzie do włamywacza? Czy trop urwie się na jakimś mieszkaniu koło ulicy i szansa na wyśledzenie włamywacza będzie bliska zeru (tym bardziej jeśli kamer w pobliżu nie było)?

Link to post
Share on other sites

Na wstępie - nie mam zamiaru się nigdzie włamywać, ale chcę wiedzieć, czy jeśli ktoś kupi sobie lapka, pojedzie na miasto i włamie się do losowej sieci i z niej do pentagonu (wiem, przykład śmieszny), to czy wtedy ktoś dojdzie do włamywacza? Czy trop urwie się na jakimś mieszkaniu koło ulicy i szansa na wyśledzenie włamywacza będzie bliska zeru (tym bardziej jeśli kamer w pobliżu nie było)?

Daj mi 6 godz a ciebie wyśledzę chcesz to ci nawet dam adres mojego serwera.

Tak oczywiście da się wieloma metodami ciebie znaleźć no problem szczególnie dla pentagonu.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Daj mi 6 godz a ciebie wyśledzę chcesz to ci nawet dam adres mojego serwera. Tak oczywiście da się wieloma metodami ciebie znaleźć no problem szczególnie dla pentagonu.

A uzasadniłbyś to jakoś?

Bo trudno mi uwierzyć, że ktoś z ulicy podbija vanem na parking pod blokowiskami, czy wieżowcami, zmienia sobie MAC karty + używa anteny kierunkowej, robi włama. Odłącza się, wraca do domu w innym mieście. I ciężko mi sobie wyobrazić, by ktoś był w stanie go dopaść. Dlatego napisz coś więcej, bo na chwilę obecną twój post brzmi niepoważnie.

Edytowane przez testowanie
Link to post
Share on other sites

Włam się to zobaczysz i jak ciebie znajdą to powiedz jak szybko ciebie odnaleźli stawiam 1000zł około 12 godziny poszukiwań.

Po co mam to uzasadniać przecież napisałeś że nigdzie się włamywać nie chcesz?

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Włam się to zobaczysz i jak ciebie znajdą to powiedz jak szybko ciebie odnaleźli stawiam 1000zł około 12 godz. Po co mam to uzasadniać przecież napisałeś że nigdzie się włamywać nie chcesz?

czyli nie podałeś żadnych informacji więc twój post jest bezwartościowy jak na razie.

Powiedz mi, jakimi danymi policja będzie dysponować, że namierzy jakiegoś gościa? Przecież laptopa nie kupujesz na "dowód osobisty" ani innych rzeczy. W karcie wifi MAC zmieniasz na dowolny. Mógłbyś być "żółwiem ninja" i kanałami sobie chodzić, czyli byłbyś niewidzialny dla kamer.

Powiedz mi jakie dane miałaby policja, by gościa namierzyć? Przecież ten komp nie wysyła imienia i nazwiska.

 

W sumie to odpowiedz jeszcze na:

1) czy FBI bez problemu złamie zaszyfrowany dysk? (truecrypt)

2) czy policja bez problemu wyśledzi internautę, który zbluzgał prezydenta w necie używając TORa?

Edytowane przez testowanie
Link to post
Share on other sites

A jaki słowa konkretnie padły ?! %-) <...>

żadne, bo to pytania teoretyczne, zakładając, że ścigaliby gościa za to, czy by go dorwali wtedy, czy bez szans praktycznie?

 

Na razie ten znawca, ekspert IT, hacker światowej sławy o elitarnym nicku matt105 nie odpowiada tutaj. Nie wiem dlaczego. Zapewne nie potrafi udzielić odpowiedzi, albo namierza hakerów i wysyła CBŚ, ABW im na chatę.

Edytowane przez testowanie
Link to post
Share on other sites

Jeżeli rozchodzi się o TOR to już dość dawno przestał być bastionem wolności słowa klikanego :/

 

Moim zdaniem istnieją sposoby uniknięcia konsekwencji, niestety prawdopodobnie jednak cza kogoś wkopać %-)

 

Działania samego aparatu są dość sztampowe ale można prawdopodobnie trafić i na człeka dociekliwego ;)

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Jeżeli rozchodzi się o TOR to już dość dawno przestał być bastionem wolności słowa klikanego :/ Moim zdaniem istnieją sposoby uniknięcia konsekwencji, niestety prawdopodobnie jednak cza kogoś wkopać %-) Działania samego aparatu są dość sztampowe ale można prawdopodobnie trafić i na człeka dociekliwego ;)

TOR nadal bezpieczny jest, a przynajmniej nie słyszałem, by namierzyli jakiegoś pedofila, których ponoć pełnoooo na forach TORa, albo ludzi sprzedających narkotyki bitcoinami

 

a dysku zaszyfrowanego Truecryptem nawet FBI przez ponad rok nie potrafiła złamać i się poddali

 

a o wardrivingu niewiele wiem, ale nie wydaje mi się, by gość, który podepnie się do jakiegoś Zdzicha z losowego bloku i zrobi szybkiego włama na stronę np. policji, policja namierzy tak jak tu ten znawca matt105 sądzi mówiąc, że na 100% w kilka godzin zgarną go. Zero dowodów, zero informacji jakie by wyciągnęła policja wpadając na chatę Zdzicha. Po prostu on uważa że hop siup, namierzony i lecą już mu do chaty na wsi i wjazd helikopterami robią.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi jakie dane miałaby policja, by gościa namierzyć?

Marne szanse zeby kogos robiacego "wlam" w ten sposob namierzyc w jakikolwiek sposob.

Przysporzylo by to jedynie problemow prawowitemu wlascicielowi "internetow".

 

1) czy FBI bez problemu złamie zaszyfrowany dysk? (truecrypt) 2) czy policja bez problemu wyśledzi internautę, który zbluzgał prezydenta w necie używając TORa?

AD.1 Tak, jezeli dane na nim zawarte sa warte zachodu oraz haslo nie sklada sie z wiekszej ilosci znakow niz powiedzmy 4-5

ad.1a Zakladajac ze TRUECRYPT zostal poprawnie skonfigurowany.

AD.2 Bez problemu nie, natomiast jest to mozliwe aczkolwiek bardzo kosztowne, naprawde bardzo rzadko sie zdarza zeby ktos inwestowal tak duzy pieniadz w wysledzenie kogos. Zeby zaczeli Cie sledzic musialbys prawdopodobnie zaczac przez TOR'a sprzedawac dzieci czy bron.

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

GreQonE, dzięki, w końcu jakiś sensowany post ;)

 

btw. co do dysków i truecrypt:

 

Ponad rok temu pewnemu brazylijskiemu bankierowi zarekwirowano 5 dysków twardych, które okazały się być zaszyfrowane TrueCryptem. Bankier hasła nie podał, a FBI pomimo rocznego ataku słownikowego nie było w stanie rozszyfrować danych.

Edytowane przez testowanie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...