Skocz do zawartości

Podnszenie taktowania Pamięci.


Recommended Posts

Witam. Podkręcilem procka z 3,0 do 3,4 (FSB z 200 do 230). Więc obniżyłem mnzn ik pamięci do 3.33 (co daje 765 Mhz). I tutaj pytanko. Chcialbym aby ich tatkotowanie byl wieksze czyli mnożnik na 4.0 czyli 920 Mhz. Moje pamięci to Kinmax 2x2Gb 800 Mhz na standartwych napieciach 1,8 V. Czy przy przetaktowaniu o 120 Mhz bedzie potrzebne zwiekszenie napięcia. W timingi nie chcę się bawić. Ramy są bez radiotorów czy tam innych dodatków. Czy wogule taka operacja da mi zwiększenie wydajności. Nie oczekuje tutaj skoku o miliony procent. I czy ta operacja jest wogule potrzebna. Może ktoś ma takie ramy i wytrzymują.

 

Strona do producenta:

http://www.kingmax.com/en_03_product_content.asp?sn=13

 

A i czy przy przetaktowaniu bedą jakieś objawy. Nie wiem np. Pc się niw właczy czy coś wybuchnie. Czytałem na "internecie" że jeśli się podniesie tylko częstotliwosć i PC wstanie to znaczy że mozna zostawić i jest OK. I jakim programem mozna sprawdzać napiecia na ramie (o ile takie istnieją :).

 

Daję jeszcze skrina z CPU-Z zakładka memory :)

 

http://images41.fotosik.pl/1472/1f8f5d2de769fadd.jpg

 

 

Edytowane przez ludikbar
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie pamięci mogą pracować z tyle wyższym zegarem. Możliwe że nie będzie problemu. Objawy mogą być takie że albo płyta nie będzie chciała z tym zegarem wstać, albo się system wykrzaczy podczas startu albo podczas testów pamięci. Spokojnie możesz podnieść napięcie do np 1.95V w razie braku stabilności. Kostki nie mają radiatorów, a DDR2 grzeją się dosyć mocno w porównaniu do DDR3.

 

Nie przekraczałbym 2V jeśli nie zapewnisz na nie odpowiedniego nadmuchu jakimś wentylatorkiem. Szkoda zachodu. Lepiej procesor dokręcić o ty6ch parę MHZ na szynie więcej co przyśpieszy pamięci.

 

Chcę też zaznaczyć że te 150MHz na RAMie właściwie nie będzie odczuwalne podczas pracy z komputerem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...