Skocz do zawartości

Problem po zmianie Chipsetu :/


Recommended Posts

I tak daj fotkę żebyśmy byli pewni. Do tego możesz wrzucić screen z UEFI.

Nie mam jak zrobić foty. Aparat mam schrzaniony, a w tel. mam kiepski. Jest zamontowane wszystko tak jak na screenach u góry. Mówię, że nigdy nie miałem z tym problemów. Na 960T przy 3,8GHz po 3-4h gry w Wiecha 2 - max. 48 stopni.

Najdziwniejsze jest to, że w BIOSIE od razu mam ponad 60 stopni i idzie w górę.

 

Teraz odkryłem :D ze wentylator kiepsko pracuje od chlodzenia, ale to pewnie dlatego, ze temp. proca jest ponizej 50 stopni, a rdzenie dochodza do 80...

 

Czujniki coś chyba nawalają, bo w Everest raz po raz pojawia się prędkość wentylatora i raz podaje 5000rpm, 1250, 200 i tak w kółko...

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Eklerek ----> Nie dziwie się, że krew cię zalewa. Ja bym takich ludzi za przeproszeniem pałą przez łeb i tyle...

 

 

Sopel ----> Człowieku. Nie rozumiesz, że ci ludzie chcą ci pomóc, a ty im to utrudniasz? Nie rozumiesz, że sam MOŻE jesteś "walnięty"? Najgorsze jest to, że sam coś spier... i zwalasz to na komputer, lub jego podzespoły typu procek/karta graficzna itp. Ogarnij się, lub oddaj to do serwisu. Jak się czyta coś takiego, to ... .

 

Powtórzę: nie zwalaj na procki, wentylatory, pasty i karty graficzne, bo one najwidoczniej są w jak najlepszym porządku.

Edytowane przez RoBerCiK_S
Link to post
Share on other sites

Kompletnie Was nie rozumiem, napisaliście swoje, chcieliście pomóc ale czy z tego skorzysta to już jego sprawa. Jego sprzęt, jego problem nie wasz po co co te nerwy?

Inna sprawa, że przecież nie widzieliście tego kompa więc nie możecie wyrokować co i jak jest tam zrobione.

Link to post
Share on other sites

Eklerek ----> Nie dziwie się, że krew cię zalewa. Ja bym takich ludzi za przeproszeniem pałą przez łeb i tyle... Sopel ----> Człowieku. Nie rozumiesz, że ci ludzie chcą ci pomóc, a ty im to utrudniasz? Nie rozumiesz, że sam MOŻE jesteś "walnięty"? Najgorsze jest to, że sam coś spier... i zwalasz to na komputer, lub jego podzespoły typu procek/karta graficzna itp. Ogarnij się, lub oddaj to do serwisu. Jak się czyta coś takiego, to ... . Powtórzę: nie zwalaj na procki, wentylatory, pasty i karty graficzne, bo one najwidoczniej są w jak najlepszym porządku.

Karta Sapphire była uszkodzona :). Jakoś z Gigabytem żadnych problemów nie mam. Chodzi jak żyleta :). Z prockami też nigdy nie miałem problemów. Zamontowane jest dobrze.
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem :)! Postanowiłem od nowa całe chłodzenie zamontować i w BIOSie 40 stopni, a nie jak wczesniej 55-60.

Poprawiłem w sumie tylko te czerwone gówienka co chyba nie przewodzą prądu (nie wiem jak to się nazywa. Śrubki bezpośrednio dotykały płyty głównej. Teraz już ten czerwony wynalazek ma styczność z płytą. Nie wiem czy to była wina tego, ale nic więcej nie zmieniałem...

 

Teraz oby pod obciążeniem było ok...

 

Gra gitara :). 55 max. na rdzeniach po OCCT.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Pewnie nie potrafisz założyć tego chłodzenia, wykorzystałeś wszystko z kompletu tzn. podkładki, nakrętki? Fajnie by było jak byś dał foty jak przykręciłeś te nakrętki. Sam niedawno zakładałem tego Fortisa i trzeba lekko pomyśleć..

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 55 stopnie podczas intensywnego wykorzystania proca np. gry to ok, natomiast jeżeli masz taką przy przeglądaniu neta to z pewnością źle zmontowałeś bo w tym drugim przypadku temp. powinna być dużo niższa.

 

Po pierwsze 55 rdzenie po 15 min. w OCCT. Pozatym jakbyś niezauważył mamy upały... Ja mam otwartą obudowę, a to latem jest troszkę chujo... bo w pokoju ciepło jak cholera.

Eee tam gadanie, jaka masz bude?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 55 stopnie podczas intensywnego wykorzystania proca np. gry to ok, natomiast jeżeli masz taką przy przeglądaniu neta to z pewnością źle zmontowałeś bo w tym drugim przypadku temp. powinna być dużo niższa. Eee tam gadanie, jaka masz bude?

Następny...

33 stopnie mam... a rdzenie po OCCT mają 55 max...

 

Do ilu opłaca się kręcić tego procka żeby w pełni wykorzystał 7870?

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...