Skocz do zawartości

Problem po zmianie Chipsetu :/


Recommended Posts

Po 3DMark 11 przy 3,8GHz temp rdzeni ok 75 sopni.

Revoltec Thermal Grease. Nakladalem tak samo jak na procki AMD.

Ja tą pastą smaruje cały procek (cieniutko) pędzelkiem. Do tego trochę pasty dałem na chłodzenie.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze ten revoltec to nic dobrego, po drugie chcialem sie zapytac czy jestes w pelni sprawny umyslowo. Pytasz sie nas a i tak robisz po swojemu. o.O

+1

 

Weź to zanieś do serwisu zanim coś spiepszysz %-)

+1

 

Dwie najsensowniejsze wypowiedzi. Reszte sobie pominę, bo aż ciśnie by coś powiedzieć...

Edytowane przez RoBerCiK_S
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze system montażu na AMD jest zazwyczaj taki jak pokazany na filmiku wyżej, moja Noctua montowana jest tak jak na fotce.

 

Wentylator w druga stronę ? Mam rozumieć ze wentylator nie dmucha na Cooler tylko wyciąga z niego ciepłe powietrze ? Daj że fotke bo tak to możemy sie domyslac

Link to post
Share on other sites

Nic nie zmienialem z wentylem. Jest tak jak na AMD. Moze faktycznie i5 potrzebuje mniej pasty niz Phenomy.

Najlepsze jest to, ze proc pod lekkim nawet obciazeniu (instalacja jakiego programiku) dochodzi szybko do 60 stopni, a chlodzenie jest w ogole nie rozgrzane, a pracuje na max obrotow.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

oddaj do "serwisu", bo grzebać przy komputerach to ty nie powinieneś, słuchać też nie potrafisz

Czlowieku zlozylem wuchte razy kompa i nigdy nie bylo takiego problemu. Co prawda w ostatnich latach jesli chodzi o procesory to tylko AMD skladalem.

Po kolejnej poprawce chłodzenia EVEREST przy OCCT pokazuje 48 stopni procka ale ponad 80 stopni rdzeni... Przy 3,8

 

Po 15 minutach w OCCT temp. 57 stopni, ale na rdzeniach od 79-85.

He 1225 + Revoltec Thermal Grease.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Mi tam to bardziej pasuję na rozwalony czujnik ale ok... ZDEMONTUJ chłodzenie i NAŁÓŻ PASTĘ OD NOWA tylko cienką warstwę (najlepiej zrobić X na procku a chłodzenie powinno ją równomiernie rozprowadzić) i powinno być wszystko ok. Możesz też przekręcić chłodzenie tak aby wiatrak wiał w stronę tyłu obudowy. Specjalnie tamto napisałem dużymi literami żebyś nie przeoczył :D

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

ZDEMONTUJ chłodzenie i NAŁÓŻ PASTĘ OD NOWA tylko cienką warstwę (najlepiej zrobić X na procku a chłodzenie powinno ją rÓwnomiernie rozprowadzić) i powinno być wszystko ok. Możesz też przekręcić chłodzenie tak aby wiatrak wiał w stronę tyłu obudowy. Specjalnie tamto napisałem dużymi literami żebyś nie przeoczył :D

Pisałem to 2 strony temu. :|
Link to post
Share on other sites

Ty jesteś walnięty... Pokaż jak zamontowałeś to chłodzenie i wentylator na nim.

Wentylatora nie zmienialem, bo po co jak jest dobrze zalozony? Na 720BE i 960T cisza i i niziutkie temp.

Tutaj jest problem pod obciazeniem. Bez obciazenia jest 30-35 stopni.

Jest zamontowany jak na screenach u góry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...