Skocz do zawartości

Problem po zmianie Chipsetu :/


Recommended Posts

Zmienilem plyte glowna i proca. Mam teraz Asrocka P67 i i5 2500k. Do biosu moge wejsc ale chyba cos zle podlaczylem, bo po logowaniu sie pulpitu od razu wyskakuje blue screen i reset.

W ogole niespodobalo mi sie ze nie uruchomil sie komp z normalna rozdzielczoscia.

Cos zle podlaczylem czy trzeba formata zrobic? Procek w biosie ma 51 stopni.

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie, box? raczej źle założone. Zacznij od wyciągnięcia bateryjki żeby zresetować ustawienia biosu. Format po zmianie platformy jest zalecany.

Nie. Ja mam HE 1225. Ja w zyciu tylko amd montowalem. Moze za duzo pasty dalem? Zawsze daje na proca i chlodzenie.
Link to post
Share on other sites

Temp. w biosie po chwili 55. Robic format czy poprawic chlodzenie?

 

Przecież po założeniu płyty z innym chipsetem w 90% przypadków trzeba robić format. To logiczne jak 1+1=2...

Intel tak sie grzeje :/? Ja na tym chlodzeniu przy 960T kreconym do 3,8 po 3h gry w Wiecha mialem 48...
Link to post
Share on other sites

Coś nie tak masz z chłodzeniem, w biosie 50 st.C ? Jaka pasta ?

U mnie to max 38 w UEFI dochodzi.

Zresetuj ustawienia i włącz zarządzanie energia w zakładce OC .

A system od nowa postaw, jak zmieniłeś platforme z AMD na Intel to na bank steroniki w Win powodują konflikt i przez to bluscreen .

Link to post
Share on other sites

W BIOSie /UEFI zawsze temp. są dużo wyższe (nie działaja żadne oszczędzacze energii a proc działa z pełną częstotliwością). Jak poprzednio miałeś platformę AMD to reinstalacja jest konieczna, tylko jak wcześniej byłby również Intel to mogłoby to działać (choć nie zawsze).

Link to post
Share on other sites

Procek bez OC miazdzy mojego 960T... Nie wiedzialem ze jest az taka przepasc... Teraz tylko OC bez zmiany napiec.

 

Intel nie ma podobnego programu do OC jak Amd Overdrive nie?

Ja w BIOSIE jestem zielony :/.

Moze mi ktos napisac co zmienic przy OC do 4,0GHz bez zmiany napiec?

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

OC w granicach 4.2 powinno dać radę : ustaw w UEFI w zakładce OC: CPU RATIO na 40 na sam początek i sprawdź w OCCT czy jest stabilny, jeśli będzie ok to podnieś na 41, sprawdź ponownie stabilność - jeśli wszystko ok to znowu podnieś ratio na 42 i to samo :)

Link to post
Share on other sites

Mi w ogole cos BIOS nie za dobrze dziala, bo temp. proca pokazuje 55 stopni, a jest niby 35 (Core Temp i Everest).

 

OCCT przeszlo w 10 minut, ale wylaczylem bo sie przestraszylem. Everest pokazal temp. procka 55 a rdzeni 88-92

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...