Skocz do zawartości

Asus F5GL - problem z kością ram


Recommended Posts

Witam,

Posiadam trzyletniego laptopa Asus F5GL i mam następujący problem.

Wczoraj chwytając laptopa przypadkowo odblokowałem zaciski trzymające kość ram (zdjąłem część obudowy ze względu na temperatury) i kość wyskoczyła, więc włożyłem ją z powrotem. Uruchamiając komputer, ekran pozostawał czarny, więc wyłączyłem go, ponownie włożyłem pamięć i włączyłem laptopa. Po ekranie windowsa xp pojawił się bluescreen z napisem:

 

"System windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki: (...)

Informacje techniczne:

***Stop: 0x0000007B (0xB84CF524,0xc0000034,0x00000000,0x00000000)"

 

Oczywiście uruchomiłem ponownie raz, drugi, trzeci, itd. Wciąż to samo. Jak to naprawić? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj uruchomić windowsa w trybie awaryjnym naciskając F8 przy starcie i wybierając listy tryb awaryjny. Jeśli się uruchomi to pewnie jakiś sterownik wywala, jeśli nie..cóż, będziemy myśleć.

Ten bluescreen jest spodowany przez konflikt ze sterownikiem jakiegoś podzespołu laptopa (głównie dysku twardego)

 

"

Cause of STOP 0x0000007B Errors

 

STOP 0x0000007B errors are caused by device driver issues (especially those related to hard drive and other storage controllers), viruses, data corruption, and sometimes even hardware failures.

Przejrzyj sobie tą stronkę.

http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/stop0x0000007b.htm

Link to post
Share on other sites

Masz płytke z Windowsem?? Jeśli tak to wejdź w tryb instalacji i zamiast instalować system powinna być opcja Napraw {pod klawiszem R)

potem wpisz:

Bootcfg /Rebuild

następnie:

fixboot C:

następnie fixmbr C:

 

Jeśli nie zadziała to uruchom memtesta i przetestuj czy pamięć nie wywala błędów.

Link to post
Share on other sites

Pożyczyłem od kumpla płytkę z xp (sprawna, wczoraj robił formata, miał podobny problem na swoim pc), włożyłem do napędu, ustawiłem w biosie co trzeba (bootowanie z cd), ale dalej to samo. Czy to oznacza, że już nawet nie można zrobić formata? Wolałbym obejść się bez serwisu i bez kupowania nowego ramu, który do lapków jest dużo droższy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...