Skocz do zawartości

czy tg 580-u22 uciągnie 7970


Recommended Posts

Witam

pytanie dotyczy mojego mobo czy stary wysłuzony przeszło 5 letni tagan 580-u22 potrafi wznieść się na wyżyny swych mozliwości i uciągnąć grafe 7970 ale niewiem czy zasilacz temu podoła bo złącza pci-e raczej nie bo posiada 2x6 pinowy wtyk a jak wiadomo do zasilenia 7970 potrzeba 1x8 i 1x6 pinowy wtyk a moja konfiguracja to:

 

cpu-amd 1090t x6 3,2 oc na 3,8 (wodne chłodzenie w stresie 38C) pompa wody z centralnego ogrzewania tak więc pobiera prąd z nie zależnego źródła

płyta-asus m4a890gtd

ramy-DRR3 10Gb-1600Mhz

HDD-1T wester black edition

GPU-hd 4870 toxic 1Gb-wersja fabryczna oc na 780Mhz-niestety nie posiada mozliwości za wielkich do oc

dźwięk-asus xonar d2x-wymaga dodatkowego zasilania z psu

1 napęd optyczny

 

tak bym prosił o realne wyliczenia i odpowiedzi bo kalkulatory psu różnie wskazania pokazywały

 

kolejne pytanie dotyczy liczby amperów na lini 12v jakie to ma znaczenie do zasilania GPU?? dodam tylko

że mój tagan ma 20-35A na 12v a nowe zasilacze posiadają 70A na 12v

Edytowane przez arkebuzer
Link to post
Share on other sites

1090t x6 oc 3,8

O procesor się nie martw spokojnie uciągnie 7970 jedynie z crossfire może być ciężko.

 

czy stary wysłuzony przeszło 5 letni tagan 580-u22 potrafi wznieść się na wyżyny swych mozliwości i uciągnąć grafe 7970

Zasilacz zdecydowanie do wymiany polecam xfx konstrukcji seasonica , bardzo solidny zasilacz.

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-650w-135mm-80-sli-psu-p1-650s-nlb9-364298/

Link to post
Share on other sites

shae6666 bez banialuk mi tu jak narazie gry są robione na 4 rdzenie a ja mam ich 6

1090t-kupiłem za 500zł po małym oc jest szybszy od intela 2600 który kosztuje 1200zł może mój wybór nie jest energo oszczędny ale za to ekonomiczny

 

Fan-boy precz z topic-u

 

p.s ja to dobrze wiem co mam kupić jak co a mysle nad corsairem 850 z serii AX albo HX albo CM 850 hybrid tak aby pochulało mi kolejne 5 lat a nie 2lata

 

czekam na żetelne wypowiedzi

Link to post
Share on other sites

p.s ja to dobrze wiem co mam kupić jak co a mysle nad corsairem 850 z serii AX albo HX albo CM 850 hybrid tak aby pochulało mi kolejne 5 lat a nie 2lata czekam na żetelne wypowiedzi

Ekhmm Jeśli szanowny pan wie lepiej czy i co ma kupić , to po co zawraca szanowne dupsko ?

 

1 . Napisałeś posta pytając się czy twój zasilacz zasili grafikę 7970 ?

 

niewiem czy zasilacz temu podoła bo złącza pci-e raczej nie bo posiada 2x6 pinowy wtyk a jak wiadomo do zasilenia 7970 potrzeba 1x8 i 1x6 pinowy wtyk

 

Tą częścią właśnie odpowiedziałeś sobie na to pytanie

 

Jak tak dalej pujdzie to wkońcu ludzie zaczną się pytać w necie czy mogą do toalety.

Link to post
Share on other sites

Co do wtyczek to zawsze można dać przejściówkę z molex'a i nie ma problemu.

 

Ten zasilacz posiada 2 linie 12V po 20A. W teorii więc powinien dostarczać 480W energii, w praktyce może być to nieco mniej. Bo sprawność zasilacza po pewnym czasie użytkowania spada. Mój zestaw, mocno podkręcony - w pełnym stresie pobiera ok 500W. Warto jednak zaznaczyć że posiadam kilo wentylatorów i pompkę do LC, która swoje pobiera. Z drugiej jednak strony Phenom II X6 jest bardziej "łakomy" od 2500K i ten Tagan może u ciebie być na "styk" (będzie wył).

 

Co do procesora to do 7970 jest jednak troszkę słaby. Co z tego że ma 6 fizycznych rdzeni, jeżeli gry wielowątkowość wykorzystują w fatalnym stopniu i lepiej sprawdzą się 2 mocne rdzenie i3 (+2 logiczne - HT) aniżeli 6 słabych rdzeni PII. Od znajomego wiem że przesiadka z PII X6 na 2500K przy 7970 to +30% wydajności. A twoje gadanie że X6 jest szybszy od 2600... to nie wiem skąd wziąłeś, ale to jest dopiero głupota sezonu :)

 

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/amd-fx-8120-6100-4100/metro.png

 

Jak widać w teście zastosowany jest słabszy od 2600 - 2500 i mocniejszy od 1090T - 1100T (marginalnie, ale jednak) a mimo to dostaje równo po du**e. Karta to 6970, więc model bez porównania słabszy a i tak jest ograniczany.

 

Tak więc chyba lepiej brać 7870, to i tak dobra karta a nie będzie się w tak dużym stopniu marnować.

Link to post
Share on other sites

znawcy tematu a chodzi o to że 7970 zalecany zasilacz jest 550W mój jest 580W z tym że jest stary i tu pojawia sie problem tzn. czy sie nie spali podczas podłączenia bo problemu z złączami pci-e szłoby załatwić przez odpowiedni zakup złączek przejściówek z molex na pci-e 6pinowy wtyk a potem dopiero na przejściówke na 8 pinowy ale czy sie nie spali po takim zabiegu?? pytanie kieruje do expertów nie do laików i fan-boy dodam iż elektrykiem nie jestem ale wiem że tg580-u22 raczej nie posiada japońskich polimerowych kondensatorów firmy rubicon

 

a expert xfx

jeżeli chcesz dawać rady to dawaj je ale na temat a jezeli chcesz podawać alternatywy to byś mógł napisać że 2x7770 w crrosfire dało by ten sam rezultat o 7970 i to bez zmiany zasilacza

 

expert gtxxor

tu masz link testu jak 1090t kopie zadek intelowi 2600k nie w jednym teście a 21 testach

http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=287

 

po za tym powszechnie wiadomo iż intel zapłacił amd grubą kase za nie uczciwą konkuręcje

Link to post
Share on other sites

Nie szkoda ci tyle kasy wywalać na tego radeona 7970? twój procek jest trochę za słaby do tej karty , ja na twoim miejscu bym zakupił co najwyzej radeona 7850 ewentualnie 7870 chociaż ten drug radek i będzie i tak trochę na wyrost , Prawie żadna gra nie korzysta z 6 rdzeni najczęściej jest to 2lub 3 czasami 4 , sam mam phenoma x4 955 be oc 4260mhz który w grach jest wydajniejszy od twojego procka i ledwo radzi sobie z mocno podkręconym radeonem 6870 a co dopiero 7970

Link to post
Share on other sites

Intel jest wydajniejszy wiadomo ale zalezy do czego sie kompa uzywa .A karte mocna zawsze warto kupic obojetnie ma sie ja na dłuzej .Procka zawsze pozniej tez mozna zmienic.A z grami jest roznie zalezy jak robia je producenci z optymalizacja i pod jakie karty i procki.W niektorych tytułach roznice takie wielkie nie sa w wydajnosci.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Zapewniam cię że różnice w wydajności z mocna kartą np radeon 7970 7950 7870 gtx 580 gtx 680 , szczególnie w grach między phenomem 2 a intelem sb 2500k są bardzo duże ale z innej beczki jaki ma sens dopłacić 700-800 zł [różnica pomiędzy radeonem 7870 a 7970 ] skoro wydajność w grach będzie prawie taka sama ? Ponieważ twój procesor nie zapewni odpowiedniej ilości danych aby obie te karty rozwinęły skrzydła , Masz ledwo 3800mhz na tym phenomie

Link to post
Share on other sites

No to mam pytanie do was na grze dirt 3 mam na phenomie 1100t i gtx 590 bez podkrecania niczego 100 fps a minimalnym 72 fps bez oc a na youtobie na podkreconym i7 i gtx 590 mam pewien gosciu 104 fps i minimalne 83 wiec roznica nie jest olbrzymia a sprzet o wiele gorszy według was wytłumacie mi te zjawisko.

Link to post
Share on other sites

Masz o 12,5% mniej FPS minimalnych, a to je się liczy a nie maksymalne. No więc różnica jednak daje się dostrzec. Wszystko też zależy od tytułu... BF3 praktycznie nie robi różnic między CPU, a w Far Cry 2 Phenom II potrafi "rzucać" nawet 60-70% gorsze wyniki niż SB. Ni mniej ni więcej przypadku gdy PII wygrywa z SB w grach nie uświadczysz, po prostu raz przegrywa tylko trochę - a raz jest deklasacja.

 

Panie autorze tematu... 'lower is better' oznacza że niższy wynik w tym przypadku jest lepszy. W podanym przez ciebie testu nie ma ani jednej sytuacji gdy X6 wygrywa z 2600.

Link to post
Share on other sites

Ręce mi już opadają jak nie chcesz mi wierzyć to zobacz na jakiekolwiek testy im karta wydajniejsza tym różnica jest większa miedzy core i5 2500k a phenomem x6 zobacz np tutaj na o wiele słabszej karcie niż twoja [ testy na gtx 580] róznica 20 i więcej klatek to mało ? http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-5.html

Link to post
Share on other sites

Do autora tematu nie sluchaj glupot ze bedziesz mial za slabego procka do tej grafy bo to nie prawda wszyscy chyba powariowali nad tym 2500k, trafiles chyba na słabą sztuke bo poszla tylko 3.8 co dla tych prockow to nie jest szczytem mozliwosci a jeszcze masz wode, co do zasilacza tu powinienes pomyslec nad wymianą seasonic lub xfx 600 masz zapas i spokoj na lata

Link to post
Share on other sites

Nie jest znowu taki zły ten phenomek po oc na 4ghz i wyżej spokojnie sobie poradzi z takimi kartami jak radeon 6870 czy nawet 7850 a nawet 7870 nie będzie tak bardzo przymulał ale do kart z najwyższej półki jak radeon 7950,zie 7970 czy gtx 680 zdecydowanie bedzie za słaby

Link to post
Share on other sites

Sorki jesli bendzie zamulał to sie nie zgodze bo miałem na i5 2500k gtx 570 i wtedy komp sie zamulał własnie na takiej konfiguracji. Teraz na phenomie i gtx 590 i nic nie zamula wiec bajki opowiadasz.A jak patrzec na gry to na nowe tytuły a nie te co wyszły jakis czas temu bo były innaczej pisane. Zobaczymy jak dalej gry sie benda rozwijac ale napewno warto miec mocniejsza karte graficzna zawsze.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...