Skocz do zawartości

Atlhon II x2 250 problem na napięciami.


Recommended Posts

Otóż na samym poczatku chciałbym was wszystkich powitać.

 

Drugim punktem bedzie podanie specyfikacji mojego PC-ta:

 

AMD Athlon II x2 250

Gigabyte M720-US3 (mobo)

Kingmax DDR2 800 Mhz 2 x 2 GB Dual Chanel

Gainward GF9800GT

Tagan SuperRock TG-600W U33II (zasiłka)

Napędy i dyski raczej nie potrzebne do tego problemu.

 

Więc tak zachecony poradnikiem oraz tym że w najnowszych grach mój CPU trochę już jest za słaby i ogranicza grafikę postanowiłem go podkręcić. Dodatkowo poprawilem przebieg powitrza dodając wentylatorki z przodu ( wiewa powietrze do obudwy) oraz z tyłu (który wywiewa). Więc powolitku wszytko sobie podkrecam testując programem OCCT i sprawdzajac temperatury w HWMonitor. Po podkręceniu do odpowiedniej częstotliwości wgłębiłem się w wszystkie wykresu po tescie OCCT (po 30 min). Otóz to moje wyniki podkręcenia FSB 230 mnożnik 15 co daje 3,4 Ghz HT link zostawilem na auto (maks w opcjach to 2 Ghz) a Mnożnik NB dałem na 9 (2070 po przeliczeniu), zmieniłem też mnożnik pamieci na 3.33 (co dało 765 Mhz). Z napięciami nic nie zmieniałem System Control Voltage zostawiłem na Auto a CPU Normal Voltage ustawione bylo na 1.400 V

 

I tu pojawił się problem zarówno w HWmonitor jak i w OCCT i CPU-Z oraz w Biosie pisze iż napięcie na CPU wynosi 1.47 V. Co na ten procesor to dużo. Na stronce AMD psze że maks napięcie to 1.425 V (mój proc to Rev. C2). Temperaturki są w porządku w IDLE 28 stopnie na rdzeń i 32-33 procek a w stresie to około 53 na rdzenie i 55 na procku.

 

Więc mysle sobie że coś zepsułem wieć wyłaczam PC-ta otwieram obudowe wyciągam baterie ide napić się herbaty wracam wkładam baterie zakręcam obudowe. Wszytkie ustawienia na takie jak były się załadowały. I załączyłem na nich OCCT. I co widzę znowu 1.47V.

 

I tutaj moje pytanko. Czemu przy zostawieniu na Auto płyta ustawia wieksze napięcie niż ma podane na maksymalne 1,400. I jak ten procek wytrzymał już dwa lata na tym napięciu :)

Link to post
Share on other sites

Teraz jest jeszcze cos dziwnego. W bisie zmieniłem System Voltage Control z Auto na Manual nie zmienajac napięć Cpu Normal Voltage ciagle ustawione na 1.400 V. I teraz wszytko pokazuje w porządku zarówno na standartowych ustawieniach jak i po podkręceniu na 3,4 Ghz. Lecz teraz sam nie wiem czemu tak jest. Być może ktoś z forum ma tą płyte i powie czy też w Hwmonitor lub CPU-Z pkazuje mu siększe napięcie niż ma ustawione. Dodam że mam najnowszą wersje Biosu.

Link to post
Share on other sites

No spoko. Ale myślałem że jak płyta ma ustawione maksymalne napięcie to nie bedzie ustawiać napięc powyżej tej wartości. Ale tutaj też jest problem że nawet bez OC bez żadnego grzebania w ustawieniach Biosu płyta przkeracza tą granice. A i trochę pytanie z nie związane z tematem. Jakie są prawidłowe temperatury dla NB i SB.

Edytowane przez ludikbar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...