Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo w wyższych rozdzielczościach karta zaczyna ograniczać fpsy, dlatego procesory testuje się w niższych, bez AA itp

Tak - ja to rozumiem. Ja tylko mówie że mając 7970 czy 680 nie ma sensu nawet testować ich w 1280x1024, tylko od razu gramy w 1920x1080 a tu proc ma już mniejsze znaczenie jak w 1280x1024

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Ja bym tam Buldożera do gier nie kupował, zwłaszcza przy tym budżecie. Nie jest on jakiś znacząco słabszy od 2500K (w 1080p) ale mimo wszystko różnice są widoczne. Dziwi mnie tylko twój wybór FX + GTX... wybór procesora (dość kontrowersyjny) wskazuje na to że jesteś fanem AMD, ale z kolei fan AMD wziąłby 7970 a nie 680.

 

Co do "przyszłościowości" nie ma się tym co sugerować. 2500K i tak starczy na lata, a w razie fanaberii można wymienić go na nadchodzące Ivy (ten sam socket). Buldek też ma podobno doczekać się następców ... ale jak będzie nic nie wiadomo - Intel daje większą pewność.

Link to post
Share on other sites

Jak masz kupić FX do gier to lepiej te pieniądze mi daj %-)

do roboty zarobić :D

 

Ja bym tam Buldożera do gier nie kupował, zwłaszcza przy tym budżecie. Nie jest on jakiś znacząco słabszy od 2500K (w 1080p) ale mimo wszystko różnice są widoczne. Dziwi mnie tylko twój wybór FX + GTX... wybór procesora (dość kontrowersyjny) wskazuje na to że jesteś fanem AMD, ale z kolei fan AMD wziąłby 7970 a nie 680. Co do "przyszłościowości" nie ma się tym co sugerować. 2500K i tak starczy na lata, a w razie fanaberii można wymienić go na nadchodzące Ivy (ten sam socket). Buldek też ma podobno doczekać się następców ... ale jak będzie nic nie wiadomo - Intel daje większą pewność.

Nie jest on jakiś znacząco słabszy od 2500K (w 1080p) ale mimo wszystko różnice są widoczne.

no to jak to jest ?

 

ivy bridge jest ciut lepsze niż sandy bridge - zmiana na tę chwile nie ma sensu.

http://www.inpai.com.cn/doc/hard/171055_9.htm

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Jak czytam że dla niektórych np w Skyrim w 1080p(AMDvsINTEL 36,6vs54,6 fps) to jest mała różnica to nie wiem co myśleć. Dla mnie 30vs50 fps to niebo a ziemia. Procesory kosztują podobnie, także jeżeli odpada pozostawianie starej płyty głównej i budujemy platformę od podstaw to IMO nie ma się nawet nad czym zastanawiać i brać 2500k.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Jak słyszę-buldozer i gry to jakoś mnie odpycha,ten procek jest dobry w aplikacjach, hulanie po necie itd, do gier kupilbym i5 2500k lub i3 co tam ze ma 2 rdzenie ale jest lepszy od x4 co ma 4 rdzenie, mniej pradu zre i nowsza technologia, jak kolega wyzej madrze powiedzial: Na dzień dzisiejszy :/ w gamingu lepiej mieć dwa mocne rdzenie niż 4,6,8 rdzeni średnich od AMD,, tutaj juz mozna powoli konczyc temat, bo nie ma co dalej isc, kazdy wytlumaczyl i wybrac procek dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

Mnie tak zastanawia jedno - o ile w większości gier FX'y sprawują się słabej, o tyle jednak jest taki BF3, który te różnice "zaciera" co po części pokazuje, że problem nie leży tylko w FX'ach, ale też i w samych grach - pytanie tylko czy twórcy gier zechcą pójść w ślady m.in. DICE i zaczną wykorzystywać Bulldozery jak należy :) Myślę, że gdy ukażą się wielordzeniowe konsole to i gry na PC będą lepiej wykorzystywać liczbę rdzeni, a nie tylko ich taktowanie.

Edytowane przez xMhLx
Link to post
Share on other sites

Mnie tak zastanawia jedno - o ile w większości gier FX'y sprawują się słabej, o tyle jednak jest taki BF3, który te różnice "zaciera" co po części pokazuje, że problem nie leży tylko w FX'ach, ale też i w samych grach - pytanie tylko czy twórcy gier zechcą pójść w ślady m.in. DICE i zaczną wykorzystywać Bulldozery jak należy :) Myślę, że gdy ukażą się wielordzeniowe konsole to i gry na PC będą lepiej wykorzystywać liczbę rdzeni, a nie tylko ich taktowanie.

To jest myśl w dobrym kierunku. Silnik B3 jest tak skalowalny na rdzenie że w tym wypadku architektura bulldozera całkowicie mu leży i nie ma róznicy miedzy Sandy / Ivy a Bulldożerami.

 

ktoś tu kiedyś napisał ze ta gra ma taki dziwny silnik poprostu - dobrze niech taki ma skoro dobrze on wykorzystuje zasoby procesorów.

 

http://www.iv.pl/images/15610418036918403179.png

 

To samo sie tyczy Crysisa 2 - tu też chyba jakiejś wielkiej róznicy między wielordzeniowością Intela i AMD nie ma.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...