Skocz do zawartości

Jaka płyta główna pod ivy bridge?


  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka płyta główna pod ivy bridge?

    • Asus p8z77-v
      4
    • Msi z77a-gd65
      14
    • Asrock z77 Extreme 6
      3


Recommended Posts

Tak bez Gigabyte GA-Z77X-UD3H?

 

Asus ma ten plus ze jest lepiej wyposażony niż MSI czy Gigabyte (UASP, WIFI czy chip Intela), Gigabyte z kolei jest słabiej wyposażony ale jest także tańszy o 50 zł (więc jeśli komuś nie potrzeba WIFI to warto). MSI jak to wszyscy piszą ma najwyższą jakość i "rozbudowana sekcje zasilania" ale w zasadzie nie widać żadnych testów jeszcze, które by to potwierdziły. Dodatkowo nie ma PCI. Wychodzi na to ze dla każdego coś ciekawego. ASrocka nie skomentuje bo po prostu nie mogę się do nich przekonać.

 

ASUS ma bajery

MSI jakość kondensatorów (co pozwala sadzić ze będzie niezłe w OC, choć nie widzę powodów żeby ASUS był gorszy)

GIGABYTE ma niska cenę i brak nie potrzebnych bajerów.

 

Osobiście wole Asusa, nie tyle ze względu na różne pierdółki ale za to ze ma rozbudowane UEFI (przewyższa MSI i zdecydowanie GB), UASP (mam sporo nośników na USB 3.0) no i posiada PCI (Stare dobre X-Fi Fatality tam wejdzie).

Link to post
Share on other sites

w moim przekonaniu asus odpada zawsze z tymi nowinkami są kłopoty. Można powiedziec przyległa choroba nie spawdzonych bajerków i suma sumarum wychodzi ryzyk fizyk. Miałem już parę asusow i zawsze były jakies problemy. W obecnej chwili odesłałem im Z68 bo padł. Co do Giga może mniej wodo trysków, ale za to solidna konstrukcja. Tak na marginesie porównując asusa i gige, wole gigę. Komputer słuzy do używania a nie do podziwiania. Ta sonda jest troche nie na miejscu bieże sie wszystkich graczy, a nie tylko według autora. Nastepnie byłoby dorze spotkac dobry test, który poruwnuje platforme Z68 do Z77. Jak narazie czytałem markęting, kazdy zachwala swoje.

Jeszcze raz do autora sondy na rynku są inne marki.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...