Skocz do zawartości

Nowy Ciciek Mod


Recommended Posts

Witam

Jestem w trakcie składania nowego kompa, tym razem bez chłodzenia wodnego (chociaż nie wykluczam tego w przyszłości). Docelowo ma to być Black and White mod na LGA2011, chociaż jedyna płyta główna, która mi wizualnie do tego pasuje jest dosyć średnia (ECS ax79), no i dostępność w Polsce jest praktycznie rzadna. Jako że proc będzie podkręcany jako mobo wezmę albo Asus RIVE, Albo Classified.

Procesor biorę 3930k. Pamięci już wybrałem i będą to g.skille quad 8gb 2133 cl9, niestety pamięci z czarnym pcb jest bardzo mało (np. dominatory gt, ale 4x2gb 2400 kosztuje 500$ wtf), zdecydowałem się na te g.skille trochę ze względu na cenę, ale również dlatego że mają bardzo sensowną specyfikację, niespotykaną w tej kategorii cenowej. Wszystko będzie w obudowie NZXT Switch 810, zasilane przez nzxt hale 90 850 albo 1000w. Chłodzenie CPU to Phanteks, który wyjątkowo przypadł mi do gustu z wyglądu, z resztą wydajność też ma pierwsza klasa (miałem brać noctuę, ale po obejrzeniu zdjęć jakoś przeszła mi ochota, no i phanteks wyszedł mnie taniej, i bardziej kolorystycznie pasuje).

 

Chciałem spytać również które mobo na moim miejscu byście wzięli czy rive czy classi,

może jakieś inne komponenty w czarno białej stylistyce są o których nie wiem.

 

To póki co tyle, jestem teraz na etapie zbierania wszystkiego do kupy.

 

Zdjęcia wrzucę jak będę miał większość sprzętu u siebie.

 

Ciciek out

Link to post
Share on other sites

Eee... nie wiem co czynisz na tym komputerze. Ale w 90% zastosowań taki 2600K/2700K nie będzie słabszy od 3930K, a ile zostaje w kieszeni... Do tego proporcjonalnie tańsza płyta, bo te na X79 to obłęd i masz LC.

 

GPU wymieniasz, czy na razie zostaje SLI z 480?

Link to post
Share on other sites

gtxxor dobrze mówi, weź i7 2600K, jednego GTX 680 w porządnej wersji (no ewentualnie 2, ale to ci nie potrzebne), płytę od EVGA (Z77 lub Z68 FTW), 16GB RAM, zasilacz SeaSonic z Platynowej Serii, pojemny SSD i to wszystko zwodowane, to wyjdziesz dużo lepiej niż na bezsensownym przepłacaniu dla "szpanu".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...