Skocz do zawartości

Vegas pro 11 a pliki MTS


Recommended Posts

Mam nowy aparat. Postanowiłem trochę dla śmiechu, jak i do potrenowania, stworzyć kilka filmów w Vegasie za jego pomocą. I tutaj zaczyna się problem.

Aparat zapisuje filmy w wysokiej jakości(1920x1080, 50FPS), oraz ma rozszerzenie MTS. I czarne gusła i egzorcyzmy się dzieją jak próbuje plik wyrenderować. A to (najczęściej) wywali "Vegas pro przestał działać", albo po 5% renderingu przestanie i klatki będą stały w miejscu przez nieskończoność, albo cudem zrenderuje, ale dupnie(Takie scenki jak w horrorze - przemieszczanie obrazu, szarpanie, kolorki, co chwile czarno). Pliki mp4 renderują się bez trudu.

Jeden z tych filmów się wyrenderował, na 32 bitowej wersji programu(chociaż też sypało błędami) i było ok. Dodam, że miał tylko 39 sekund, dlatego może jakoś się udało. Z drugim, 3 razy dłuższym, tak się nie dało. Musiałem go zmienić na mp4, a później dopiero obrabiać w Camtasii, podejrzewając błąd Vegasa.

Ale ani 32 bit, ani 64bit nie potrafi sobie poradzić. A wiem, że może, bo są filmy na YT, oraz w końcu po jakąś cholerę nagrywają się te pliki.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez bati999
Link to post
Share on other sites
No i to jest Sony Vegas, może wspierać, a może nie. Teraz tak, jeśli masz kamerę Canon, Panasonic, JVC albo co dziwne Sony może nie wspierać w 100% tego formatu ! W razie czego, znalazłem Ci coś takiego, converter, który zaradzi problemowi http://www.iorgsoft.com/article/avchd/mts-to-sony-vegas-converter/ Jeśli będą jakieś problemy, to poradzimy jeszcze coś nowego : )
Link to post
Share on other sites

Guzik prawda odnośne tego jakiej firmy sprzęt masz, działam na kamerach panasonica, i aparatach canona i w życiu nie miałem takich problemów, tak jak pisał kolega, Sony Vegas tak ma i to prawda, ale tylko i wyłącznie z winy użytkownika który wcześniej namieszał w kodekach lub systemie.

 

Za żadne skarby nie wolno instalować kodeków z jakiś paczek, najwyżej z tych ubogich. Ale najlepiej ffshow + ac3filter + oryginalny z strony apple quicktime i koniec, co potrzebne SV to sam zainstaluje sobie.

 

Kolejna sprawa, to za mało ramu + za duże obciążenie innych programów w tle (Ile masz procesów w tle)?

 

a kolejna to może masz po prostu za starego kompa. Bo jednak 50 klatek na sekundę wymaga prawdziwego mocarza, co innego jest taki film oglądać a co innego edycja czy rendering z takiego formatu bo program do montażu inaczej czyta i analizuje każdą klatkę niż odtwarzacz.

Edytowane przez maden
Link to post
Share on other sites

Nie wina kompa - i5 2500k, 8GB ram, GTX560Ti Hawk(Cuda w Vegasie włączone), więc powinno śmigać. Procesów w tle praktycznie nie ma (Ot foldery z których przenoszę pliki, ewentualnie siedzę z kolegami na TS3).

Mówisz więc, że kodeki? Faktycznie coś z tym może być. Mam ściągnięte CCCP i Allplayer. Wywalić to w pizdziec i przeczyścić rejestr?

 

@edit

Zrobiłem, nie działa.

Edytowane przez bati999
Link to post
Share on other sites

daj probke materialu bo tylko to zostalo.

 

Z doświadczenia wiem, że systemu dokładnie nie oczyścisz, rozumiem też że masz oryginalną pudełkową wersję SV?:> Bo całkiem inaczej działa ta z neta niż ta z "pudełka".

Edytowane przez maden
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...