Skocz do zawartości

Który model wybrać oba HD 4890


Recommended Posts

Jaką kartę wybrać waszym zdaniem?

Chyba że polecicie coś lepszego do 800zł

 

 

1. Karta graficzna Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E Battlestations Edition BOX cena ok 770zł a nawet w jednym 690zł ale tej ofercie muszę się przyjżeć.

 

2. Karta graficzna Asus Radeon HD 4890 1GB DDR5 PCI-E BOX ok 769zł

 

 

Mój nowy zestaw kupuje na dniach i będzie składał się z:

 

Procesor: INTEL CORE I5-750 2,66

Płyta główna: Asus P7P55D (zastanawiam się czy warto dołożyć ok 100zł do wersji PRO)

Ram (jeszcze nie jestem pewien jaka ale napewno DDR3 1600mhz) skłaniam się Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1600MHz CL7.0 EP LLK

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 HD502HJ

Zasilacz: Corsair TX650 650W

 

Ten zestaw zaproponował mi TORTURE za co mu jestem wdzięczny ale szukam najlepszej możliwej karty do 800zł

Link to post
Share on other sites

wez toxic; ja mam sapphire 4890OC udalo mi sie go podbic do 930/1100 a w t0xic od 960 zaczynasz; niby mala roznica ale jest; co do chlodzenia to ja w sumie mam chyba najgorsze z tych wszystkich wersji radka ale i tak po ustawieniu go manualnie na 35% nie chalasuje zbytnio i tem przy full load nie przekracza 63 wiec jak wezniesz toxica ktory ma lepsze chlodzenie na pewno sie nie zawiedziesz

 

p.s. a nie lepiej poczekac dolozyc 2ie stowy i 5850 wziasc??

Link to post
Share on other sites

dwie stówy? Wątpie żeby 5850 jak już sie pojawi kosztował 800zł, prawdę mówiąc dobrze bedzie jak za 900zł znajdziesz. Możesz kupic za granicą, na razie 1500zł w komputroniku i 999 w esc.pl (i jeszcze niedostępy). Tu masz 4890 w najlepszej cenie:

 

http://bachcomp.pl/2831,produkt,SAPPHIR ... ition.html

 

jeśli jesteś fanem nvidii i radeony to dla ciebie zuo to tu masz bodajże najlepszą wersje gtx 275 , niestety mocno drogą (przez co nieopłacalną - lepiej już dołożyc do 5850):

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi ... r=1:182054

Link to post
Share on other sites

dwie stówy? Wątpie żeby 5850 jak już sie pojawi kosztował 800zł

kolego mowa o rozszerzonych wersjach; miedzy podstawowa wersja a toxiciem juz masz 2ie stowy roznicy czyli toxica mozna wyrwac za wlasnie okolo 800zl a 5850 juz pojawil sie na allegro jest sklep co z niemiec sprowadza i staly one po 950 jakos; teraz nie ma ale dzwonilem do nich i mowili ze niedlugo beda z powrotem mniej wiecej w tej samej cenie

Link to post
Share on other sites

XFX jest dobrą marką może mało znaną w Polsce ale za to na zachodzie bardzo dobrze znana firma którą chwalą min. firmy BFG, VTX też są bardzo dobre :)

 

moze i dobra ale moja karta byla wadliwa; 2 razy sie zepsula wiec sie zrazilem po prostu; nie krecilem jej ani innych experementow nie wykonywalem wiec..... do tego serwis dzialal koszmarnie wolno....

Link to post
Share on other sites

moze i dobra ale moja karta byla wadliwa; 2 razy sie zepsula wiec sie zrazilem po prostu; nie krecilem jej ani innych experementow nie wykonywalem wiec..... do tego serwis dzialal koszmarnie wolno....

Podam przykład.. EVGA niby taka dobra firma i w ogóle a karta mi padła po roku czasu a nawet jej nie podkręcałem tak sama z siebie padła i nie mam urazu do tej marki bo wiem, że jest jedna z lepszych na rynku :) za to mają super serwis nową kartę otrzymałem w przeciągu 3 dni po wysłaniu popsutej karty to jest duży plus tej firmy więc sam widzisz najlepsze marki czasem zawodzą tak już jest to co jest z górnej półki też ma prawo się zepsuć.
Link to post
Share on other sites

Ma ktoś 4890 z tym vaporem? Bo z opini ludzi na necie wynika że jest cichsza w porównaniu z referentami (jej głośność jest znośna) Nie wiem czy w niedalekiej przyszłości nie zaopatrze się w tego radka ale dla mnie karta musi pracować praktycznie bezgłośnie (i być oczywiście wydajna)

Link to post
Share on other sites

Choć warto się zastanowić nad Asus HD5850 z Voltage Tweak.

POPIERAM!!!!!!!!! Ja kupowalem karte 2 miesiace temu wiec siedze teraz na tym 4890 OC po 10tym kupuje drugiego i bedzie crossfire; ale gdybym teraz mial karte kupowac to bez zastanowienia 5850 bym bral; stary uwierz mi ten jeden 4890 Ci nie wystarczy do tych tytulow co na jesien wyjda daje sobie reke uciac! Wiem co mowie bo mam to w domu.; Chyba ze tak jak co niektorych na tym forum zadowala Cie granie w rozdzielczosci 800x600 i detalach na minimum :)
Link to post
Share on other sites

Choć warto się zastanowić nad Asus HD5850 z Voltage Tweak.

POPIERAM!!!!!!!!! Ja kupowalem karte 2 miesiace temu wiec siedze teraz na tym 4890 OC po 10tym kupuje drugiego i bedzie crossfire; ale gdybym teraz mial karte kupowac to bez zastanowienia 5850 bym bral; stary uwierz mi ten jeden 4890 Ci nie wystarczy do tych tytulow co na jesien wyjda daje sobie reke uciac! Wiem co mowie bo mam to w domu.; Chyba ze tak jak co niektorych na tym forum zadowala Cie granie w rozdzielczosci 800x600 i detalach na minimum :)

Znajdź mi grę w którą bedę musiał grać w 800x600 w min detalach na leciwej 9600 gt ?

to tak po pierwsze...

Po drugie nie każdy ma tyle kaski żeby sobie kupić to czy tamto :)

Jak stać go na 5850 to niech bierze lepiej dla niego :>

Do Sebool_uk - XFX nie jest dobrą marką, co najwyżej jest średnia, o niektórych firmach przeczytasz 90 % pozytywów a o tej 50% bo często są problemy :( (a o VTX to nie słyszałem nawet) ;D

effendi360- nie mam 4890 z vapor-x ale wiem o niej trochę i z komentarzy użytkowników wynika że jest w miarę cicha :(

Link to post
Share on other sites

Może się czepiam, ale czy przypadkiem wszystkie (o ile producenci nie zmieniają PCB) 5850 i 5870 nie mają układu umożliwiającego zmianę napięć zasilania?

EDYTKA:

Trochę poczytałem i wychodzi na to że(w przypadku 5850) nawet po wgraniu BIOS'u teoretycznie umożliwiającego zmianę napięć są z tym problemy. Dziwi mnie to o tyle że układ odpowiedzialny za to jest fizycznie na karcie. Może po prostu trzeba będzie poczekać na jakiś odpowiedni soft. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...