Skocz do zawartości

Komputer daje oznaki jak by grafika umierała


Recommended Posts

Witam , otóż mam problem z pc po 15-20 min graniu robią mi się krzaki na obrazie tak jak by grafika umarła i dźwięk czasami się zapętla albo zacina nie wiem jak to opisać . W idlu nic się nie dzieje , podejrzewam płytę główną gdyż od początku nie działał dualchannel a od 3 miesięcy zdarzy się że po włączeniu pc się zawiesza a po restarcie już chodzi normalnie .

 

CFG PC

 

 

I5 750 , gtx 260 , 4gb kingston 1333mhz ddr3 , dysk hd502hj samsunga , płyta gigabyte P55-UD3 zasilacz Delta 500w.

 

Prosił bym o pomoc , i zarazem chcę dodać że procesor nie dochodzi do 60C pod obciążeniem a grafika maksymalnie 76C w Bf3 w cod mw2 69C .

 

Edit : Po próbie włączenia programu OCCT komputer wywala bluescreena z błędem jraid.sys nie jestem pewien końcówki , chciałem sprawdzić czy proc jest stabilny i nie mogę bo wywala błąd.

Edytowane przez Apfelnektar
Link to post
Share on other sites

Jak mogę odblokowywać rdzeń jak to Intel a nie amd ?^^ , nic nie podkręcałem bo po co jak sam ma w turbo 3.2 ghz jest to wystarczające poza tym nie mam odpowiedniego chłodzenia do oc tylko arctic rev 2 coś takiego bo proca oem kupiłem i potrzebowałem jakiegoś chłodzenia.

 

Windows 7 Ultimate x64

 

Napięcia podczas testu obciążeniowego w AIDA64

temperatura procesora 58C , proc (1.232)v , DIMM (1.584) , +3,3V (3.37v) , +5v ( 4.919v) , +12 (11.904V)

Edytowane przez Apfelnektar
Link to post
Share on other sites

100 % zasilacz ! To delta wywal to badziewie bo może ci wszystko popalić.

Kto ci tak powiedział? Delta i Fortron są dobrymi zasilaczami w stosunku cena/jakość, chociaż nie można wykluczyć jego awarii. Jak masz możliwość to przetestuj z inną grafiką oraz zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Firmowe 500W uciągnie bez problemu 560ti, wiem bo miałem taki zestaw i to z core i7 2600k. Jak byś chciał to mam rocznego Corsair CX500 za 140zł - sprzedam. (stan idealny, org karton)

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

dokładnie , to że delta i fortron nie pakują swoich zasilaczy w ładne pudełka i nie oklejają kilogramem nalepek nie znaczy że to czarne skrzynki jak inne badziewia , to są akurat bardzo dobre zasilacze z gorszym wyposażeniem z bardzo dobrym stosunkiem cena/wydajność jak już napisał "grzechotnik" .

Link to post
Share on other sites

po 15-20 min graniu robią mi się krzaki na obrazie tak jak by grafika umarła i dźwięk czasami się zapętla albo zacina nie wiem jak to opisać

miałem to samo z gtx260, zaczęło się właśnie od takich symptomów, a zakończyło na śmieci gpu, proponuję sprawdzić kartę np. w serwisie komputerowym i jak się potwierdzi moje domniemanie to oddaj na gwarancję jeśli jeszcze ją posiadasz.

 

p.s. z ciekawości, jaką masz budę?

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

mam aerocoola vs-9 , wygrzewałem 6h w furemarku i pc się nie zresertował , podejrzewam że to płyta główna umiera bo od początku dual channel nie działa i slot 4 szwankuje wgl nie działa podczas grania w bfa czy tam mw2 w byle co tak sie dzieje a fure marku i innych obciążeniowych testach nie , dziwne nie ? :P .

 

Co do kolegi co pisze że Delta to słabe zasilacze jak wyżej bardzo dobry zasilacz polecili mi go na KFD i jestem zadowolony dałem 220zł a corsairy o tej mocy czy inne dobre firmy po 300-350zł chciały

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...