Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S II downgrade.


Recommended Posts

Witam! Wczoraj naszła mnie głupota aby zaktualizować swojego smartfona. Niestety Android 4.0.3 nie przypadł mi do gustu. Działa trochę gorzej od poprzedniej wersji (2.3.3) jaka miałem i nie podoba mi się to.

Moje pytanie to: Czy da się zrobić downgrade do poprzedniej wersji? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc z Waszej strony. Nie ukrywam , że bardzo mi na tym zależy.

Pozdrawiam i Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie :) zaraz biorę się za lekturę :)

 

Niestety ale "ROM - wszystkie dostępne romy do pobrania w temacie" - link nie działa :(

 

Mógłbym prosić o inny działający link :)

Link to post
Share on other sites

Witam! Wczoraj naszła mnie głupota aby zaktualizować swojego smartfona. Niestety Android 4.0.3 nie przypadł mi do gustu. Działa trochę gorzej od poprzedniej wersji (2.3.3) jaka miałem i nie podoba mi się to. Moje pytanie to: Czy da się zrobić downgrade do poprzedniej wersji? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc z Waszej strony. Nie ukrywam , że bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam i Proszę o pomoc.

Ciekawe, że działa gorzej. Ja swojego również zaktualizowałem i u mnie działa widocznie lepiej. Telefon wizualnie działa płynniej i co dla mnie szczególnie ważne, odczuwalnie dłużej wytrzymuje bateria. Telefon używam w pracy nie tylko prywatnie, dzwonie sporo i zdarza się, ze wytrzyma teraz 3 dni, mimo korzystania z WiFi lub 3G (korzystam na bieżąco z maila w SGSII). Przy starszej wersji andka, sukcesem było 2 dni, a baterii nie wymieniałem. Szkoda tylko że Samsung nie daje wyboru poza TouchWizz, ale cóż..... Edytowane przez ejdin
Link to post
Share on other sites

Tzn. Tamten wcześniejszy działał płynniej u mnie, odczuwałem większy komfort pracy na starym systemie w tym jest większość rzeczy przesłodzona moim zdaniem... Fakt bateria działała krócej na starym firmware ale mnie to aż tak nie przeszkadzało...

 

Jakby ktoś znał stronę z ówczesnym softem to bardzo proszę o podanie linku.

 

PONAWIAM :)

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś mi wytłumaczyć czym te wszystkie wersje się niby różnią. O co chodzi z tym root'em szczerze mówiąc nie wiem... To mój pierwszy smartfon mam go dopiero kilka dni i nie wiem jeszcze wszystkiego. Wczoraj wgrywałem ICS przez odina nie było to trudne choć był lekki dreszczyk emocji , że coś może pójść nie tak.Dodam ,że telefon był brandowany przez Plus-a.

 

Znalazłem coś takiego http://hotfile.com/dl/129184933/32f71db/i9001xxkg3_prtkh1_android_2.3.3.rar.html i

http://chomikuj.pl/mtx666/Samsung+Galaxy+S2+i9100/*09ROMY*26MOD

Tu jest kilka plików 2.3.3 proszę o pomoc w wyborze.

Bardzo proszę o poradę.

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

OK, Dzięki wielkie jeszcze raz :)

 

A więc piszę jeszcze raz... :) pobrałem ten soft z tego linku o którym była mowa wcześniej czyli 2.3.6 i jest w nim aż 9 plików:

APBOOT, CODE, EFS, GT , GT , KERNEL, KERNEL,MODEM I u1 o2

Teraz tak , które mam powsadzać do ODINA??

Kurcze nie da się wypakować tego ponieważ jest hasło na winrarze :(

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze ściągnąć z Marketu "Apex Launcher"

Ja używam tamtej nakładki, nie ingeruje w system, nie bawisz się z Custom Rom'ami :), chodzi płynnie, trochę jej jeszcze brakuje do perfekcji, ale mi osobiście bardzo przypadła do gustu, a jeszcze po zROOTowaniu telefonu zyskujesz dodatkowe funkcje. A 4.0.3. nie jest taki zły, mi baterię dłużej trzyma, gmail sprawniejszy, aplikacja YT też fajna, nawet animacja logo "s" przy włączaniu telefonu jest bardzo płynna :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze ściągnąć z Marketu "Apex Launcher" Ja używam tamtej nakładki, nie ingeruje w system, nie bawisz się z Custom Rom'ami :), chodzi płynnie, trochę jej jeszcze brakuje do perfekcji, ale mi osobiście bardzo przypadła do gustu, a jeszcze po zROOTowaniu telefonu zyskujesz dodatkowe funkcje. A 4.0.3. nie jest taki zły, mi baterię dłużej trzyma, gmail sprawniejszy, aplikacja YT też fajna, nawet animacja logo "s" przy włączaniu telefonu jest bardzo płynna :)

Dzięki za propozycję ale nie ,wolę jednak wrócić do poprzedniej wersji. Po zainstalowaniu Apex Launchera niby fajnie to wygląda ale oprócz tego nic. Po wejściu do galerii z obrazkami na pulpicie pokazywało duże obciążenie pamięci RAM tak jakby zaczynało jej brakować. Nie mogłem również dodać żadnego Widgetu. Nie wiem nie znam się na tym tak jak pisałem wyżej,jest to mój pierwszy smartfon z androidem , może ja coś źle zrobiłem podczas aktualizacji do 4.0.3 a być może jestem przewrażliwiony :P hehe

Jedno jest pewne ,chcę doprowadzić ten telefon do poprzedniego stanu :)

Link to post
Share on other sites

Ok. Forum androida działa. Znalazłem swoją upragnioną wersję :P Teraz pytanie być może dlanie których i głupie :P Jak wgrać brandowany soft , który po wypakowaniu zawiera 8 plików??

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Witam,

Może tak trochę nie w temacie, ale skoro CrisMasterR robiłeś upgrade do Androida 4.0.3, to powiedz mi czy SG II wspiera Androida 4.0.3 oficjalnie, czy trzeba kombinować z ROM-ami?

 

Poprzez oficjalnie rozumiem, że normalnie robisz update poprzez oprogramowanie Samsunga.

Link to post
Share on other sites

Witam, Może tak trochę nie w temacie, ale skoro CrisMasterR robiłeś upgrade do Androida 4.0.3, to powiedz mi czy SG II wspiera Androida 4.0.3 oficjalnie, czy trzeba kombinować z ROM-ami? Poprzez oficjalnie rozumiem, że normalnie robisz update poprzez oprogramowanie Samsunga.

Witam! Wspierać wspiera. Upgrade robiłem z pomocą tego artykułu http://mobileworld24.pl/2012/03/15/aktualizacja-samsunga-galaxy-s-ii-krok-po-kroku/ Tu jest wszystko opisane co i jak trzeba zrobić aby przeprowadzić poprawnie upgrade. Jeśli masz telefon zbrandowany to musisz użyć Odina do upgrade. Edytowane przez CrisMasteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...