Skocz do zawartości

CZY WARTO WYMIENIC GTX580 NA ODPOWIEDNIK OD AMD??


Recommended Posts

Ja tam nie mam nic do FX'ow. Skoro procek wyrabia sie w grach i programach to po jaka cholere ładowac kase w intela. Dla mnie to bez sensu.

dokładnie

 

Jak kasa nie gra roli to 3930K albo 3960X - mało os. je ma :) I w grach będą 3-5% lepsze od 2500K.

do czego on to wykorzysta...Panie

 

Ale to na zasadzie "Kto bogatemu zabroni", innych powodów nie widzę. Niestety brak konkurencji będzie skutkować tym, że Intel będzie mógł robić małe kroczki i zarabiać na ludziach, którzy muszą mieć "nowe" niezależnie od tego czy jest 2% wydajniejsze czy w ogóle nie jest. Już teraz oficjalnie intel potwierdził, że te procesory nie będą pod względem wydajności obliczeniowej dużo lepsze od SB.. więc siłą rzeczy trudno znaleźć inny powód i inne wnioski do tej sprawy. Teraz trzeba dać monopoliście po dupsku, żeby zrozumiał że ich do 10% wydajności więcej mogą sobie wsadzić tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę nie nawołuję do buntu tylko przemawiam do rozsądku

Link to post
Share on other sites

Na pewno są Radeon'ów. Ale obrońców "krzyża" FX nie widziałem... nawet Czesio kupił 2600K.

Ja sam ... przechodzę na strone Intela ale tylko dlatego że po sprzedaży FX-a 6100 (razem z płytą moim Asusem) kupuje:

1.

zestaw oparty o i3 2100 + MSI H61M E33 B3 w cenie niższej niz sprzedanie FX-a z płytą, A do tego w gratisie mniejszy pobór energi ;)

2.

lub dokładajac około 50-60 zł mam zestaw Core i5 750 + płyta MSI H55M-E23 (i rozszerzony dodatkowo o potencjał OC).

 

 

Zatem wydajność przeważyła ;)

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Ja sam ... przechodzę na strone Intela ale tylko dlatego że po sprzedaży FX-a 6100 (razem z płytą moim Asusem) kupuje: 1. zestaw oparty o i3 2100 + MSI H61M E33 B3 w cenie niższej niz sprzedanie FX-a z płytą, A do tego w gratisie mniejszy pobór energi ;) 2. lub dokładajac około 50-60 zł mam zestaw Core i5 750 + płyta MSI H55M-E23 (i rozszerzony dodatkowo o potencjał OC). Zatem wydajność przeważyła ;)

fx 6 rdzeni na i3? WTF?!O.O to jak przesiasc sie z jakieogs VW na fiata pande lol bo taniej xD doloz jeszcze karte nvidi do tego i3 i masz gwarancje padaki sprzetowej. Po mojemu ponzej ceny i5 2500k bierzemy amd a od 2500k i wyzej intel, co niezmienia faktu ze fx 6xxx > i3 a jak chcesz male TDP to wez atoma lol
Link to post
Share on other sites

fx 6 rdzeni na i3? WTF?!O.O to jak przesiasc sie z jakieogs VW na fiata pande lol bo taniej xD doloz jeszcze karte nvidi do tego i3 i masz gwarancje padaki sprzetowej. Po mojemu ponzej ceny i5 2500k bierzemy amd a od 2500k i wyzej intel, co niezmienia faktu ze fx 6xxx > i3 a jak chcesz male TDP to wez atoma lol

Wybrałem opcje zamiany na i5 750 + płyta i OC na 4 GHz :-> .

 

Nadal masz jakieś obiekcje ? napisałem ze jestem w trakcie wyboru między tym a tym, a Ty widze że za mnie już postanowiłeś co skoro napisałeś za mnie że napewno kupuje i3 2100.

 

Pozatym FX 6100 to bardziej proc 3 rdzeniowy - 6 wątkowy a nie 6 rdzeniowy.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Z resztą widać 2 strony wcześniej, że i3 jedzie z góry na dół każdego amd w grach.

te testy sa jakies lipne lol, kumpel ma phenoma 1100t i ten proc daje niesamowity boost fpsow w kazdej grze, i takiego wala ze 3,1ghz z 3mb pamieci przebija go wydajnoscia, niby z kad ta wydajnosc sie wziela? Widzial ktos na wlasne oczy to co jest w tych testach?:D

juz pomijam ze mozna zrobic rekorelacje procesu na win64bit i wtedy zxnowu nam dojdzie pare fps

Edytowane przez dexiji
Link to post
Share on other sites

te testy sa jakies lipne lol, kumpel ma phenoma 1100t i ten proc daje niesamowity boost fpsow w kazdej grze, i takiego wala ze 3,1ghz z 3mb pamieci przebija go wydajnoscia, niby z kad ta wydajnosc sie wziela? Widzial ktos na wlasne oczy to co jest w tych testach?:D juz pomijam ze mozna zrobic rekorelacje procesu na win64bit i wtedy zxnowu nam dojdzie pare fps

No to czas kolego poczytać testy a dopiero potem się wypowiadać.

i3 SB>phenom x4/x6 w grach, phenom osiąga podobną wydajność po podkręceniu go na ~4GHz. Jednak jeśli użytkownik danego procesora chce mieć komputer również do innych rzeczy aniżeli gry/muzyka/filmy/net a ma mało pieniędzy to phenom jest lepszym wyjściem. Ale większość osób kupuje komputer do gier więc dla nich i3 jest lepszym wyjściem.

 

a wychodzą też kwiatki tego typu, że 6 rdzeniowy phenom jest mniej wydajny od 4 rdzeniowego w grach :) głównie z powodu możliwości podkręcenia procesora.

Link to post
Share on other sites

No to czas kolego poczytać testy a dopiero potem się wypowiadać. i3 SB>phenom x4/x6 w grach, phenom osiąga podobną wydajność po podkręceniu go na ~4GHz. Jednak jeśli użytkownik danego procesora chce mieć komputer również do innych rzeczy aniżeli gry/muzyka/filmy/net a ma mało pieniędzy to phenom jest lepszym wyjściem. Ale większość osób kupuje komputer do gier więc dla nich i3 jest lepszym wyjściem. a wychodzą też kwiatki tego typu, że 6 rdzeniowy phenom jest mniej wydajny od 4 rdzeniowego w grach :) głównie z powodu możliwości podkręcenia procesora.

zgadza sie, kolega dobrze prawi.

 

te testy sa jakies lipne lol, kumpel ma phenoma 1100t i ten proc daje niesamowity boost fpsow w kazdej grze, i takiego wala ze 3,1ghz z 3mb pamieci przebija go wydajnoscia, niby z kad ta wydajnosc sie wziela? Widzial ktos na wlasne oczy to co jest w tych testach?:D juz pomijam ze mozna zrobic rekorelacje procesu na win64bit i wtedy zxnowu nam dojdzie pare fps

kolejne testy i kolejna wtopa AMD, czy to Phenomów czy to FX-ów:

 

http://www.iv.pl/images/71218839835384191977.png

http://www.iv.pl/images/57061789202089189343.png

http://www.iv.pl/images/08625004888265126322.png

http://www.iv.pl/images/98692922433906222618.png

http://www.iv.pl/images/81588160910913458765.png

http://www.iv.pl/images/71867360138960776982.png

 

jedynie w Battlefield 3 Fx-y rywalizują oko w oko z i3 2100 czy nawet Pentium G.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Na h wymieniać?! masz dobry sprzęt, no chyba że chcesz się w ten sposób lansować : Sam mam Gtx 570 i I7 2600K, grafę podkręciłem wydajność stoi na poziomie 7870 i długo nie zmienie, dla mnie wystarczy .

:) dobrze prawisz. 570=7870. Wymiana nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...