Skocz do zawartości

Sapphire Radeon 4870 vapor-x 1 Gb temperatury


Recommended Posts

Witam wszystkich. Otóż mam Radka takiego jak w temacie i martwię się o temperaturę jego pamięci. Ogólna temperatura w spoczynku to jakieś 60 stopni, czyli jest git. Ale pamięci mają temp. w spoczynku ~70 stopni, a w stresie podbijają nawet do 90...po lekkim podkręceniu były w stanie dojść do 100 stopni. Czy jest jakiś sposób na ich schłodzenie? A może tak ma być?

 

Ogólny cfg komputera to:

 

Radek sapphire 4870 vapor-x

gigabyte ma770t-ud3p

amd phenom II x2 550 BE

patriot memory 1333 LLA series

 

P.S. Jeśli ktoś ma również rady odnośnie chłodzenia do późniejszego podkręcania, także będę wdzięczny. :o

Link to post
Share on other sites

mam 4890 vapor x i pamięci po oc dobijają latem 90 (futuremark) stopni. Inna sprawa że kręcą się jak głupie i nie ma artefaktów nawet przy taktowaniu efektywnym 4800mhz (4x1200). Mam bardzo dobrze wentylowaną obudowę co przy vapor x ma znaczenie (układ nie wyrzuca całego powietrza na zewnątrz). Generalnie jeśli nie masz problemów z obrazem nic się pamięciom nie powinno stać, jesli cię martwi ta temperatura możesz zwiekszyć prędkość wiatraczka na karcie, może pomóc.

Link to post
Share on other sites

Wolałbym dorzucić wentylator dodatkowy, zamiast podnosić prędkość tego na karcie. Mam obudowę CoolerMaster 330K. I miejsce na jeszcze jeden wentylator 120 mm z przodu. Z tyłu już mam...także 120 mm. Czy dodanie przedniego wentylatorka coś pomoże? I jeśli tak to jaki polecasz? :o

Link to post
Share on other sites

Już kupiłem zefirka 120 mm. Cichy i ładnie dmucha, tylko teraz mam inne pytanie. ;p Jak powinny być ułożone wiatraki (z tyłu i przodu), aby obieg powietrza był najlepszy, tzn. potocznie mówiąc łopatki winny być wypukłe do komputera czy na zewnątrz komputera, aby dobrze wydmuchiwać i wdmuchiwać? :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, czyli powinno być ok. :) Z tyłu wentylek zamontowałem tak jak go Pan Bóg stworzył, czyli kabelek zakryty, a z przodu na odwrót. Powinno być git i nawet nie huczy :) Za jakiś czas może boxowe chłodzenie procka wymienię, ale to już na przyszłość. Jeszcze raz dzięki ;]

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że jeszcze męczę, ale mam dodatkowe pytanie ;p Udało mi się wykręcić kartę z 750/900 na 780/1100 mhz, to chyba całkiem nieźle :P W grze temperatura OGÓLNA karty dochodzi do ~75 stopni, także jest git :] Ale mam jeszcze pytanie a propos procesora, a konkretnie temperatur. Jakie temperatury są dopuszczalne dla rdzeni,a przy których sobie darować i już szukać dodatkowego chłodzenia? Dodam, iż mam chłodzenie boxowe, temperaturki poszczególnych rdzeni pod obciążeniem to jakieś ~42 stopnie. A jeśli nie gram, to tak 38 st. (przypominam, że podaję temperatury oddzielnych rdzeni a nie całego procesora. Ogólna temp. procka to ~48 st.)

Link to post
Share on other sites

Właśnie podkręciłem do 3.5 ghz. Temp, w windowsie to nadal 39 dla rdzeni i 49 dla ogółu procka. Jutro może się połaszę do tych 3.6 ;] A co do karty graficznej to właśnie nie chce dalej iść rdzeń nie wiem czemu ;/ I musiałem zmniejszyć do 770, bo siadał przy całym teście 3dmarka. Da się coś zaradzić, aby rdzeń karty jeszcze podnieść?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...