Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak w temacie...ale chodzi mi ogolnie o jakosc dzwieku... z tego co sie orientuje to flac jest zgrywany z audio? czy to odrebny format nie wydawany jakby na cd tylko "DLC" ? chodzi mi o jakosc dzwieku do samochodu ;) chce miec jak najlepsza, Wiec powiedzmy kupuje plyte CD-audio oryginalna np.... WWO...ale na necie jest do ogarniecia album we "flaku"... co lepsiejsze? i prosilbym o wyjasnienie tego co mysle ze jest...a moze nie jest. Bez zbednych debilnych komentarzy prosze i dziekuje.

Link to post
Share on other sites
Flac jest formatem bezstratnym, dlatego skompresowana piosenka jest identycznej jakości jak oryginał. Wykonawcy wydając płytę, wydają ją w najlepszej możliwej jakości, teoretycznie lepszy dźwięk można by było wstanie zapisać, ale człowiek ma ograniczony zakres słuchu (choćby specjalne gwizdki dla psa są tego świetnym przykładem) i nie odczuje róźnicy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

super :) kocham benchmark za was wszystkich fachowcow :) uwielbiam przegladac glowne watki forum mozna sie wiele dowiedziec/nauczyc:) super dzieki!:) jeszcze mam pytanie...slyszalem od zaufanej osoby...ze jezeli odtwarzamy mp3 z pendrive'a to najlepiej zeby pen mial jak najmniej pamieci...i zeby utworow bylo jak najmniej...wtedy jakosc dzwiku utrzymuje powiedzmy "swoj poziom" czy to prawda? bo slyszalem to od goscia ktory sie naprawde profesionalnie zajmuje CAR AUDIO :) ufam mu w 100% ale jak wiadomo co czlowiek to opinia wiec chcialbym tez wasza uslyszec.

Link to post
Share on other sites

Cieszę się że mogę pomóc. Daj w zamian plusika :)

:):):):)

 

lyszalem od zaufanej osoby...ze jezeli odtwarzamy mp3 z pendrive'a to najlepiej zeby pen mial jak najmniej pamieci...i zeby utworow bylo jak najmniej...wtedy jakosc dzwiku utrzymuje powiedzmy "swoj poziom" czy to prawda? bo slyszalem to od goscia ktory sie naprawde profesionalnie zajmuje CAR AUDIO :) ufam mu w 100% ale jak wiadomo co czlowiek to opinia wiec chcialbym tez wasza uslyszec.

przede wszystkim: ja uważam to za bzdurę, jakość dźwięku zależy od sprzętu którego używasz- czyli odtwarzacz + słuchawki/głośniki + mp3 w zakresie 192~320 kbs/s (tylko na dobrym sprzęcie odczujesz różnice poniżej 192kb, a powyżej jeśli jesteś totalnym audiofilem, gdyż dla większości ludzi powyżej 192kbit/s nie słyszą różnicy). Ja mam ten plus że słyszę i uwielbiam czasem dokupić lepszy sprzęt i czuć takie pierdyknięcie w lubianym przeze mnie kawałku: "o, tam są jeszcze skrzypce? albo zamknę oczy i mogę sobie wyobrazić gdzie stoi każdy z członków zespołu w tym momencie". Pojemność odtwarzacza jest taka:

-im więcej pamięci tym więcej zmieścisz utworów

-im gorsze pliki, tym ich więcej

-im lepsze pliki o większej wielkości, tym mniej ich zapakujesz.

A moim zdaniem, pendrive to tylko przenośnik pamięci, nic nie dodaje i nie odejmuje utworowi, ma za zadanie przenieść pliki. A jakość dźwięku jest uzależniona od stopnia jak ktoś skonwertował i zapisał plik, czy jest to CBR czy VBR. Tyle.

 

Teraz to zasłużyłem nawet i na dwa plusy ;)

Edytowane przez wodzu88
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

pewnie:) tak to fakt!, ze biorac dobry sprzet pod swoje uszy...mozna uslyszec nagle "dodatkowe" instrumety :) mam tak samo a jestem mega audiofilem :) i czuje roznice miedzy np 128 a 320 :) na moim slabym sprzecie:) na YT np...320p a 1080p... roznica astronomiczna!!! jak ktos tego nie slyszy to ma cos z uszami... wierze w slowa Twoje i kolegi od Audio... na bank nawet w kazdym klasmtwie jest ulamek prawdy... jezeli wezmiemy pod uwage formatowanie pamieci jaka by nie byla...to odbija sie to na szybkosci czy tez predkosci odtwarzania pliku :) najwazniejsze jest to ze na audio jest o wiele lepsza jakosc niz na penie ze "zrypana" jakoscia utworu... wszystko zalezy od goscia co "ripuje" utworek... :)
Link to post
Share on other sites

 

o to chodzi:)

 

mp3 jest popularniejsze od innych formatów.

 

wyobraź sobie, że masz mp3 o wielkości 4gb (dobrej marki), a średnio utwór we FLACu ma ok 200mb, to zmieściłbyś ok. 20 utworów po 4 minuty= 1h, 20 minut muzyki???

No i jak podkreślam zwykły zjadacz chleba nie odczuje różnicy między FLACem a mp3 192kbit/s.

Edytowane przez wodzu88
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ulalala. wow. 128 kb to absolutne minimum. jakość kasety ale bez szumów. i jasne, że nagle instrumentów przybywa. Sorrki ale powinni zrobić odcinek "trudnych spraw" czasami dla audio nobów, bo nie wyrobię w przyszłości. 320kb to minimum nawet przy gównianym 2.1 za 500 zł. wtedy usłyszysz właściwie wszystko.

"No i jak podkreślam zwykły zjadacz chleba nie odczuje różnicy między FLACem a mp3 192kbit/s. "

No i jak podkreślam zwykły zjadacz chleba nie odczuje różnicy między FLAC a mp3 192kbit/s. nie odmieniaj

Link to post
Share on other sites

powiem tak... mam zwykle glosniczki creative 2.1 na integrze audio jakis tam asus spod 775.... i ktos kto czuje roznice...zawsze ja wyczuje...bo miedzy moim sprzetem w domu a w samochodzie ...gdzie tez nie mam jakiegos mega audiofilskiego sprzetu..czuc...to tupniecie na basie...przy "wiekszej jakosci" :) ogolnie chodzilo mi o porownanie...flac z neta a kupione audio w sklepie :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oryginalne (czyt. studyjne) audio najlepsze, reszta to ripy ;)

 

jak ktos tego nie slyszy to ma cos z uszami.

nie każdy ma dobry słuch, jedni umią lepiej malować inni rzeźbić, nie ma co dyskryminować innych. Sprawa indywidualna :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...