Skocz do zawartości

Nie odnajduje głośników.


Recommended Posts

Witam,mam taki problem ,że nie odnajduje głośników.Wcześniej było wszystko dobrze dopiero tak sie zaczeło.Z ciekawości wszedłem w Panel Sterowania---> Dzwięki i urządzenia Audio i wgl nic nie moge kliknąc tutaj macie ss'a:

 

http://w200.wrzuta.pl/obraz/8aRUQRh2BoZ/bez_tytulu

 

Tutaj nazwa karty dzwiękowej:

 

"Intel 82801GB 1CH7-High Definition Audio Controller [A-1] "

 

Licze na pomoc z góry dziekuje ! :)

Link to post
Share on other sites

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Desktop+Chipsets&ProductProduct=Intel%C2%AE+820+Chipset+Family&ProdId=180&LineId=127&FamilyId=40

Wskaż odpowiedni OS i szukaj audio driver.

 

Lub pobierz wyszukiwarkę update driver's. :http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu

Edytowane przez voxcordi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takiej anomalii jeszcze nie widziałem... kiedy zorientowałeś się, że menadżer urządzeń świeci pustkami?

 

Odnośnie sterowników audio spróbuj tych. Jeśli nie podziałają to podaj model płyty głównej i pobierze się bezpośrednio od producenta.

 

Edit: Aaa tak w ogóle nie posiadasz płyty ze sterownikami?

Edytowane przez philips
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie każdy musi to wiedzieć :)

 

Najprościej by sprawdzić model płyty głównej wystarczy rzucić na nią okiem - dosłownie. Jeśli nie posiadasz plomb na obudowie to zdejmij lewy bok i poszukaj jakiegoś napisu podobnego do GA-G31M-S2L (taki w przypadku płyty Gigabyte).

 

Poza tym, nie wiem czy czasem nie będzie lepiej odświeżyć system (format), bo brak informacji w menadżerze urządzeń nie wygląda zbyt optymistycznie - a przynajmniej ja rozwiązania nie znam, nie szukałem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego w taki sposób do tego podchodzisz? Znając model płyty głównej który sczytasz z CPU-Z (screen powyżej), możemy Ci więcej doradzić, bo będziemy wiedzieć co to za układ dźwiękowy, i jakie sterowniki są do niego najnowsze/najlepsze :).

Link to post
Share on other sites

ale gość mówi że nie ma dźwięku nawet w menadżerze...

więc:

 

1. sprawdzić czy jest włączony kontroler w biosie

2. zrobić format, w menadżerze powinien dźwięk się pojawić co najmniej z żółtym pytajnikiem

3. jeżeli 2 poprzednie punkty nie pomogą to uwalona płyta, miałem taki przypadek, w wypasionej płycie przestał działać kontroler analogowy, działały tylko wyjścia cyfrowe.

Link to post
Share on other sites

Autor nie powinien frustracji uzewnętrzniać. Nawet, jako gremium służące pomocą, nie jesteśmy w stanie ogarniać każdego modelu płyty, RAM-u, GPU... Z serwisowych interwencji sam stworzyłem w pewnym sensie ekwiwalent komfortu...

Wszak, znam wszystkie. Ale... Serwisuje tylko Asus, MSI.

Odinstaluj wszystkie..."WSZYSTKIE" sterowniki audio. Wyczyść rejestry i zdaj się na wyszukiwanie systemowe. Później określ, jaka instalacja odpowiada Tobie. Backup obowiązkowy.

Link to post
Share on other sites

b

ale gość mówi że nie ma dźwięku nawet w menadżerze... więc: 1. sprawdzić czy jest włączony kontroler w biosie 2. zrobić format, w menadżerze powinien dźwięk się pojawić co najmniej z żółtym pytajnikiem 3. jeżeli 2 poprzednie punkty nie pomogą to uwalona płyta, miałem taki przypadek, w wypasionej płycie przestał działać kontroler analogowy, działały tylko wyjścia cyfrowe.

1 jak mam sprawdzic czy jest wlączony kontroler w biosie bo ja sie nie znam :D

2.jak zrobic format w menadzerze ?

 

ja was wogole nie rozumiem!

Autor nie powinien frustracji uzewnętrzniać. Nawet, jako gremium służące pomocą, nie jesteśmy w stanie ogarniać każdego modelu płyty, RAM-u, GPU... Z serwisowych interwencji sam stworzyłem w pewnym sensie ekwiwalent komfortu... Wszak, znam wszystkie. Ale... Serwisuje tylko Asus, MSI. Odinstaluj wszystkie..."WSZYSTKIE" sterowniki audio. Wyczyść rejestry i zdaj się na wyszukiwanie systemowe. Później określ, jaka instalacja odpowiada Tobie. Backup obowiązkowy.

ja cb nie rozumiem jak mam zdać sie na wyszukiwanie systemowe ? ;d

 

Jak będziecie chcieli jakieś screeny pisać.

 

a jak jednak bylaby uwalona plyta główna to ile to kosztuje ? ;d

Link to post
Share on other sites

Na liście urządzeń będzie albo urządzenie z pytajnikiem albo w kategorii urządzenia audio będzie jakieś urządzenie, innym sposobem to w panelu sterowania jest ikona "dźwięk" tam są wszystkie zainstalowane kontrolery audio.

 

w Biosie powinno być w kategorii zintegrowane urządzenia (integrate coś tam :P ) pozycja HD Audio enable albo disable, podaj model płyty do powiem Ci dokładniej.

 

Format to raczej całego kompa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...