Skocz do zawartości

alternatywa Enermax T.B. silence szybko!!


Recommended Posts

Witam, musze jak najszybciej odpowiedziec w sprawie mojego zamowienia. Chodzi mi o sklep ProLine. Zamowilem tam Venomousa X i Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm, ale tego drugiego nie maja i dlugo nie beda mieli. Chodzi mi o alternatywe w podobnych pieniadzach. Na szybko, co polecacie?

Link to post
Share on other sites

To zależy czy wystarczy Ci zwykły czarny 120mm czy zależy Ci na wyglądzie?

Do tego jaki procesor chcesz nim chłodzić?

 

Sam mam Venomous X i wziąłem do niego Enermaxa 1500rpm. Tylko że jeżeli nie masz kontrolera obrotów to taki wentyl nie jest dla Ciebie. Jeżeli podepniesz go do płyty głównej która będzie sterować jego prędkością to weź wentyla wirującego minimum 1200rpm. Jeżeli kupisz jakiś 500-800 to po OC nowszych procesorów moze to być za mało.

Link to post
Share on other sites

Czyli masz dosyć potężny procesor. Kup wentylator z wtyczką 4 pin to płyta sobie sama dostosuje prędkość obrotową. Jakiś 120mm z 1500rpm może być. Marka raczej nie ma większego znaczenia. Do 40 zł masz całą masę 120mm.

 

http://www.proline.pl/?p=TR+VENOMOUS+X

Zobacz sobie co ludzie kupują do tego radiatora. Np ten silverstone jest ciekawy bo ma 3 wtyczki 5v, 7V oraz 12V. Ale żeby zmienić tryb trzeba by otwierać obudowę.

 

http://www.proline.pl/?p=SCY+SLIP+120+PWM+VR

Ciekawy bo na śledziu ma regulator a 1500rpm może się przydać po OC do np 5GHz.

Ma też wtyczkę 4-pin więc w sumie możliwe że płyta sama się nim zajmie.

Edytowane przez Szymon331
Link to post
Share on other sites

Mam u siebie 2500K i po podkręceniu do 5.1GHz te 900rpm z VenomousX to trochę za mało. Procesor z podniesionym napięciem naprawdę dużo ciepła produkuje. Jeżeli myślisz o OC to 1500rpm.

 

Tylko że 1500rpm jest już głośne. 120mm stają się słyszalne powyżej 900rpm. Więc Wentylator z 1500rpm będzie bardzo wydajny ale musisz mieć możliwość zmniejszenia jego prędkości chyba że wyraźny szum Ci nie przeszkadza (mnie przeszkadza bardzo)

 

Czyli jeśli OC to 900rpm odpada już na starcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...