Skocz do zawartości

[Wyzwanie OC] HD 7970 vs. GTX 680


Recommended Posts

Przepraszam z góry za off-top.

Bardzo przyjemnie czytało mi się Wasze wzajemne konkluzje oraz refleksje, lecz temat jakby można to ująć; uległ zamortyzowaniu, a niekryję, iż noszę się z zamiarem zakupu którejś z kart będących clou tego tematu.

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Nie nie, spokojnie, chybna presumpcja. Wiem co z tym zrobić, a i konfig jest odpowiedni oprócz zasilacza. Musiałeś opacznie zrozumieć mój post, lubię takiego rodzaju dyskursy pisemne, bowiem z nich więcej dowiem się o sprzęcie, aniżeli z recenzji na których niestety parokrotnie się przejechałem - ale nie będę tu o tym wspominać. Tu wyłapie wszystkie niuanse, jakie producent stara się schować i w miare obiektywnie mogę podjąć decyzję którą z high endu kartę w tym roku wybrać.

Link to post
Share on other sites

Z naszych testów (i nie tylko naszych) wynika. że po OC karty mają zblizoną wydajność w grach. Jednak po wyjęciu z pudełka, bez podkręcania to GTX raczej jest szybszy. Gtxxor używa karty również do obliczeń - tutaj przewaga Radeona jest ogromna i bezdyskusyjna, po prostu deklasacja, jednak kupując kartę do gier ten aspekt jest nieistotny. Gdybym miał wybierać (już wybrałem) to jednak wolę GTX-a - mam 100% dostępnych efektów (PhysX - niewiele tytułów, ale zawsze), FXAA (świetnie działa AA np. w GTA IV nie powodując zauważalnego spadku wydajności), adaptive v-sync, CUDA (Photo Shop CS5). Ostatnio jednak 7970 sporo potaniał, co może utrudnić decyzję. Jedna rzecz jest moim zdaniem skopana w GTX680 - tryb boost - wolę jednak bardziej przejrzyste klasyczne podkręcanie.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...