Skocz do zawartości

modernizacja maszyny c2d 2,55ghz 9800gt


Recommended Posts

sprzęt jest taki:

intel core 2 duo e7200 2,55 ghz, pracuje stabilnie przy 3,7 ghz na płycie

msi platinum p45

gf 9800gt 512mb

2gb ddr2

zasilacz thermaltake 450W który zaliczył zgon, nowy trzeba kupic tak czy siak.

 

Co radzicie z taką maszyną zrobić? mogę na ten cel przeznaczyc 1000-1500zł. monitor 22" 1680x1050 ktorego wymiany nie planuje wiec celem modyfikacji sprzętu mają być nie najświeższe gry w tej rozdziałce.

Edytowane przez vandal-
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Procesor q6600,

Do kupic druga kość pamięci 2GB

Radeon 6870 WindForce x3

Zasilacz taki nie am sensu brać silniejszego tani a dobry bez problemu pociągnie ta konfigurację

CHIEFTEC iARENA GPA-500S8 500W AKTYWNE PFC 80 PLUS Allegro = 123zł ;)

Link to post
Share on other sites

Nie jest jeszcze taka zła nie oznacza wystarczająca do najnowszych tytułów. Autor tematu chce zmienić sprzęt na lepszy i wymiana 9800GT na 6870 da mu bardzo wyraźny wzrost wydajności (100% różnicy w skrajnych przypadkach). Pograj w BF3, Crysisa2 na 9800GT, potem przesiądź się na 6870. Bez różnicy?

 

Równie dobrze można nie zmieniać procesora i czekać aż w końcu jakaś gra/aplikacja nie ruszy.

 

Nie tak dawno zmieniałem HD5770 na HD6870 - widać różnicę (akurat robiłem to w kontekscie zmiany monitora na fhd). Niemniej 5770 - karta szybsza od 9800GT, przy hd6870 jest odczuwalnie słabsza.

Link to post
Share on other sites

Mam stary komputer z roku 2007 w drugim pokoju i jego parametry to:

9800GT 1 GB

C2Q Q6600 2.40 GHz x 4

4 GB ram DDR2

W BF3 nie da się grać, ledwo chodzi na low i jeszcze są lagi.

 

Nie polecam tej karty, 6870 będzie o wiele, wiele lepszym wyborem.

Będziesz miał przy niej minimum 30 FPS na ultra.

Link to post
Share on other sites

Mam stary komputer z roku 2007 w drugim pokoju i jego parametry to: 9800GT 1 GB C2Q Q6600 2.40 GHz x 4 4 GB ram DDR2 W BF3 nie da się grać, ledwo chodzi na low i jeszcze są lagi. Nie polecam tej karty, 6870 będzie o wiele, wiele lepszym wyborem. Będziesz miał przy niej minimum 30 FPS na ultra.

A przy jakiej rozdzielczości grasz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...