Skocz do zawartości

GTX 480 vs HD 5870 vs HD 7970


Karta graficzna do procesora Phenom II  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą kartę zakupić do platformy AM3+ (Phenom II X4 955)?

    • GTX 480 1.5GB używana za gotówkę
      6
    • HD 5870 1GB używana za gotówkę
      15
    • HD 7970 3 GB na raty
      4
    • HD 7950 3GB na raty
      4
    • HD 7870 2GB na raty
      8
    • GTX 570 1.28GB używana za gotówkę
      11


Recommended Posts

Przez chwilę chciałem przeskoczyć z AM3+ na LGA 1366 jednak zdecydowałem iż rezygnuję z migracji i zostaję z Phenomem II. Chciałem wymieć Phenoma na i7 920 by udźwignąć nową kartę. Temat ten ma dotyczyć nowej karty. Stworzyłem ankietę gdyż jest to bardzo pomocne i ułatwia sprawę. Do wyboru sześć opcji: GTX480, GTX570, HD 5870, HD 7870, HD 7950, HD 7970. Trzy ostatnie karty brałbym na raty, trzy pierwsze za gotówkę z allegro. Mamy czas, mogę poczekać do Maja/Czerwca ważne by dyskusja była owocna i pomogła mi w podjęciu decyzji. Jestem zorientowany w możliwościach wyżej wymienionych kart, ale chciałbym jednak poczytać wasze wypowiedzi i opinie na ten temat oraz przeglądać wyniki ankiety. Konfiguracja mojego komputera jest dobrze widoczna w sygnaturce.

 

Moje typy:

 

Faworyt: HD 5870

Wicelider: GTX 480

Trzecie miejsce: HD 7970

Czwarty: HD 7950

Piąty: HD 7870

 

Ogromny dylemat mam pomiędzy GTX 480/HD 5870/ HD 7970. W zasadzie wszystkie trzy sa na pierwszym miejscu. Najrozsądniej biorąc pod uwagę konfigurację sprzętu oraz wydajność i cenę byłoby kupić HD 5870. Powinna się dobrze uzupełniać wraz z moim procesorem, dość chłodna, pobiera rozsądną ilość prądu, pierwsza z DX11, swojego rodzaju przełom w kartach graficznych w momencie premiery oraz podoba mi się wygląd referencyjny i backplate. Mój faworyt biorąc pod uwagę to, że chciałbym mieć platformę w całości AMD. Minusy to bardzo kiepska teselacja oraz "tylko" 1 GB pamięci.

 

Za GTXem 480 przemawia moim zdaniem bezkonkurencyjna wydajność w swojej cenie, możliwości OC po zmianie chłodzenia, bardzo dobra teselacja i wydajność w DX11, moim zdaniem dość atrakcyjny wygląd referenta choć 5870 jest "ładniejszy". Minusy Fermiego każdy zna więc nie będę się rozpisywał, dodam jedynie to, iż stery Fermiego mogą trochę przymulać Phenoma. Z doświadczenia z GTX470 wiem jednak, iż nie jest to dla mnie uciążliwe bo i tak wszystko "idzie na maks"

 

HD7970 przykuwa moją uwagę bezkompromisową wydajnością, trzema gigabajtami pamięci, poborem prądu w stosunku do swojej wydajności, nowością wciąż pachnie, karta AMD więc podobnie jak w przypadku 5870 spełniłaby moje pragnienie posiadania w całości kompa od giganta z Sunnyvale. Podoba mi się referent oraz ASUS DirectCU II. Jesli wybór padnie na 7970 to biorę raczej ASUS DCII. Minusy to chyba tylko cena i dlatego opcja jest tylko i wyłącznie kupna na kredyt.

 

7950 i 7870 to raczej tylko dodatki ponieważ też musiałbym kupić je na raty a jak już biorę na raty to chciałbym maksymalnej wydajności bo różnica w kwotach w miesiącu między 7970/7950/7870 nie robiłaby dla mnie różnicy. Podobnie z GTX570 tyle, że na nią byłbym w stanie wysupłać całość.

 

Bardzo prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem oraz niepisanie postów, które mogłyby spowodować kłótnię.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Z tym procesorem... maksymalnie jakiś HD 5870 / 6950 - wszystko inne będzie się marnować. Z punktu widzenia wydajnościowego to wiadomo HD 7970 / GTX 680, ale przy tym CPU nie ma to sensu...

 

Może zamiast 7970 warto wziąść sobie na raty i5 2500K, jakieś mobo i np 7850?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

potwierdzam, bardzo dobra grafika -- sam mam 470 ponad 1.5 roku -- super. Do tego ta, co oferuje sony ma ciche i mocne chłodzenie.

 

Wracając do tematu: ja bym kupił z tej listy 7870, dlaczego? Dlatego, że bardzo fajnie się podkręca (jeśli ktoś lubi), chłodna (szczególnie GB OC), cicha, wydajna i nowoczesna karta. Do tego nie suszy portfela tak, jak 7950. Ale rozważ 470 -- miód karciocha (tylko dlatego, że wiem co może i jak działa - nie zmieniam jeszcze na inną: chociaż nosiłem się z zamiarem na 7870 -- ale jeszcze czas)

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

"Z doświadczenia z GTX470 wiem jednak, iż nie jest to dla mnie uciążliwe bo i tak wszystko "idzie na maks""

 

Więc po co znowu mu GTX470? Robicie tylko reklamę.

Pomimo procka, to brałbym pewnie 7970. Ew. rozważ 7850/7870 + jakaś płyta główna i i5 2500k. Starczy Ci to na jakiś czas, a w późniejszym czasie zmieniłbyś grafikę.

Link to post
Share on other sites

tak się składa, że ja mam aktualnie 560Ti i w grach jest wydajniejsze, a zapewne na wydajności w grach zależy autorowi tematu, jak uważasz, że jest inaczej możesz to potwierdzić jakimiś konkretnymi dowodami?;p poza tym 470 jest bardziej prądożerna, oczywiście nie chcę się kłócić, bo każdy ma swoje zdanie i szanuje Twoją opinie ;d

Link to post
Share on other sites

zaledwie 30/40w więcej w stosunku do 560Ti.

Po samych punkcikach w 3DMark'u 11 widać, że 470 jest wydajniejsza.

http://forum.pclab.pl/topic/642806-3DMark-11-Nowy-ranking-PCLabpl/

[1] Yacek2 - 5.809 pkt. - NVIDIA GeForce GTX560Ti 1GB @ 1030 @ 1260 @ 2060 - i5 2500K @ 5.3GHz Screen

[1] Tomcat - 6.689 pkt. - NVIDIA GeForce GTX465@470 1280MB @ 895 @ 1790 @ 901 - i5 2500k @ 5.1 GHz Screen Screen

Magia?

560Ti miałem i teraz mam porównanie z 470. Nie nadarmo robiłem taką wymianę..

Jeszcze pochwalę chłodzenie na 470, 54C w furmarku po 30minutach na wentylatorach ustawionych na auto. ;)

Link to post
Share on other sites

szok, chociaż te testy benchmarkiem nadal mnie nie przekonują, bo sam przed zakupem szczegółowo upewniałem się co będzie najlepszym wyborem do gier, zróbmy inaczej, grasz może w BF 3? ; d

 

"i w przypadku GTX470 masz dodatkowe 280mb pamieci, co sie napewno przyda m.in w GTA4" tu masz rację, przy graniu w rozdzielczości FULL HD to 1GB jednak jest praktycznie na styk, pod tym względem 470 wygrywa;D

Link to post
Share on other sites

Używałem GTX470 przez kilka miesięcy. Bardzo fajna karta, bardzo wydajna, szybsza od GTX560ti bez dwóch zdań, używałem jej z chłodzeniem Zalman VF3000F. Sprzedałem póki była jeszcze w cenie. Miałem stare mobo i RAMy więc za te pieniądze kupiłem nowe mobo i nowy RAM, oczywiście jeszcze zostało trochę. GTX560ti nie wchodzi w grę bo jest wolniejszy od GTX470. Chciałbym teraz GTX480 a nie znów 470 jeśli wybrałbym Fermi. W zasadzie biorę pod uwagę tylko GTX480/HD5870/HD7970.

 

Gdyby 7970 był tańszy to nawet bym się nie zastanawiał mimo procka. W sumie względem GTX480 mam chyba ze 30 procent wyższą wydajność a cena z kosmosu dlatego nie wiem czy jest sens tę kartę brać i w dodatku na raty, które będę musiał płacić przez 10 miesięcy bo na tyle bym wziął. Z drugiej strony topowa grafika kusi skoro jest taka możliwość gdyż kredyt dostanę bez problemu.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

jak masz oryginał, czas i chęci zarówno, moglibyśmy zrobić mały test naszych platform na konkretnym serwerze i mapie przy użyciu Fraps'a bądź innego programu dla sprawdzenia minimalnej/średniej/największej ilości klatek, no albo w innej grze, chociaż nasze jednostki centralne trochę się różnią, jakbyś chciał zrealizować mój pomysł to daj znać :D

Link to post
Share on other sites

szok, chociaż te testy benchmarkiem nadal mnie nie przekonują, bo sam przed zakupem szczegółowo upewniałem się co będzie najlepszym wyborem do gier, zróbmy inaczej, grasz może w BF 3? ; d

Nie czarujmy się GTX 470 jest nieco szybszy od GTX 560 Ti i nie zmieni tego tylko to że 560ątka ma wyższy numerek w nazwie :P

 

Oprócz tego że GTX 470 ma więcej pamięci ma również większą ilość jednostek ROP,szerszą szynę,więcej jednostek SP,GPC i SM ( te ostatnie odpowiedzialne za teselację ) :]

 

Poza tym jeśli chodzi o podkręcanie czy to GTX 470 czy GTX 560Ti to i tak obydwie karty swoje z gniazdka wezmą :) GTX 560Ti podkręcony do 1Ghz na GPU pobiera więcej prądu niż referencyjny GTX 580 !!!

 

 

http://obrazki24.pl/images/battlezxz.png

 

 

http://obrazki24.pl/images/gigabyyoy.png

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

jak masz oryginał, czas i chęci zarówno, moglibyśmy zrobić mały test naszych platform na konkretnym serwerze i mapie przy użyciu Fraps'a bądź innego programu dla sprawdzenia minimalnej/średniej/największej ilości klatek, no albo w innej grze, chociaż nasze jednostki centralne trochę się różnią, jakbyś chciał zrealizować mój pomysł to daj znać :D

Przegrasz bo GTX470 jest szybszy. Na prawdę nie masz się co kłócić. Bez OC mógłbyś się bić z tym swoim 560ti, ale po OC nie masz szans. 384 shadery, 32 ropy, 256bit szyna, pamięc 1GB względem 448 shaderów, 40 ropów, 320 bitowej szynie i pamięci 1280mb w GTX470 gdy te wartości przyspieszysz to nie masz szans. GTX470 na stock ma tylko 607mhz na rdzeniu dlatego możesz konfrontować się z tą kartą.

 

O i masz oczko wyżej przykład jak 470 bije 6970 w BF3 po OC obu kart. Przykro mi trzeba było wybrać GTX470 przy zakupie a nie 560ti :)

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, jak ogarne sobie BF'a na origini to możemy zrobić test. Jeżeli miałeś 470 na zalmanie i chcesz teraz brać 5870 to według mnie wymiana bez sensu. Lepiej pomyśleć nad zmianą platformy..

Wolałbym kartę kupić mimo wszystko. Mam teraz dwa 8800gtx w SLI. Te karty są już stare, nie wiem jak długo mi pożyją. Owszem na razie nie ma problemu, nie widać by miały paść, dbam o nie i są w dlaszym ciągu wydajne i ogarniają sprawę no ale mimo wszystko to już powoli sześciolatki... A odnośnie migracji z 470 na 5870 to może masz racje choć kusi mnie posiadanie kompa w całości od AMD. Posiadanie po raz kolejny Fermiego to też bdb pomysł bo 470 był zacny z tymże teraz chciałbym tego oczko wyżej. No i ten 7970 na raty.... :)

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...