Skocz do zawartości

Gigabyte GA-990XA-UD3 unlock


Recommended Posts

 

 

Nie każdy procesor daje się "odblokować".

witam , tak, wiem że nie każdy ... , ale mój na poprzedniej płycie gigabyte 770 UD3 rew2,0 , pięknie się odblokował i pracował stabilnie na 4x 3,8@ na 1,45v , na nowej płycie też się odblokowuje tylko że jest niestabilny ,,zamrożenia ekranu,, ... , jak wyczytałem na róznych forach wszyscy mają ten sam problem... , tak wieć wina nie leży w procesorach tylko w płycie a dokładniej w biosie, chipsecie 990..., i dlatego ponawiam pytanie czy gigabyte coś planuje zrobic z tym problemem???, z góry dziękuję i pozdrawiam Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

Jeśli poprzednia platforma na której procesor dało się stabilnie odblokować miała inny chipset - a tak raczej jest, to nie jest kwestia optymalizacji biosu - procesor jest niestabilny (jego rdzenie) na danej platformie. To tak jak z podkręcaniem nawet dokładnie te same sztuki płyty głównej mogą dać inne rezultaty przy podkręcaniu.

Link to post
Share on other sites

niezgodzę się z panem... , na wszyskich chipsetach zaczynając od 770 aż po 890 nie było problemu...procki chodziły i chodzą... , problem jest w nieszczesnym 990 i tu nie jestem pewien ale problem występuje tylko u ,,GIGABYTE,, na pewno to nie jest wina procesorów.... ,jestem pewny że mój procek wszędzie się odblokuje i bedzie stabilny poza tą nieszczęsną płytą.... , wina na pewno leży po stronie płyty , ,biosu,, nie bójmy się powiedzieć że ta płyta jest ,,zj****a,, , problem polega na tym czy jest sens czekać ,, na nowy bios ,,a upieram się że to wina biosu,, czy niestety inwestować w nowy procesor???

Link to post
Share on other sites

wracając do ,,BIOSU,, to kiedyś miałem problem ,, nie tylko ja ,, z GIGABYTE 770-ds3 rev1 , kupiłem płytę (AM2+) z myślą o przyszłym Upgrade do am3 ,jakież było moje zdziwienie jak weszły procki AM3 i nagle się okazało że moja płytka nie jest już am2+ tylko AM2...I nie bedzie obsługiwać procesorw am3 , odrazu degradacja na stronie GIGABYTE z am2+ do am2 , ale po jakimś czasie wyszedł nowy BIOS F8F i jakimś cudem na tym biosie zaczeły chodzić procki AM3... , tak więc uważam że nowy bios może tą sprawę załatwić... , na zdrowy rozum , fizycznie płyta ma lepsze zasilanie , pracuje 8 rdzeniówkami ,rdenie odblokowuje... , więc gdzie jest problem????? BIOS...

Link to post
Share on other sites

Coś chyba nie doczytałeś bo płyta w rev 1.0 nadal nie obsługuje AM3.

kolego , czytaj ze zrozumieniem.... , mam tą płytę z biosem F8F i zapewniam cię że procki AM3 na niej chodzą i to stabilnie....,mój phenom 555 pieknie na niej pracował...., tak jak napisałem wcześniej gigabyte daje ciała... i cieżko im się przyznać do błedu , co do wspomnianej płyty to jak zauważyłeś ,,oficjalnie,, nie obsługuje ,zresztą jako jedyna z mostkiem ,,770,,...AM3 , kolesie mający tą płytę podnieśli larmo że kupili am2+ a tu nagle zrobiła im się am2... więc po cichu wypuscili wspomniany bios na którym procki zaczeły pracować...
Link to post
Share on other sites

kolego , czytaj ze zrozumieniem.... , mam tą płytę z biosem F8F i zapewniam cię że procki AM3 na niej chodzą i to stabilnie....,mój phenom 555 pieknie na niej pracował..

kolego, czytam ze zrozumieniem, jeżeli masz płytę w rev 1 i uruchamia się nie znaczy, że jest w pełni wykorzystywany proc( spr np.czy nie został obniżony HT lub inna głupotka ).

 

zapewniam cię że procki AM3 na niej chodzą i to stabilnie

 

Nie pisz, że płyta obsługuje wszystkie AM3 bo testowałeś tylko swój procek, a na podstawie twojego wpisu ludzie będą później biadolić, że nie działa im np. Phenom II X4 945 .

 

 

PS.

Widzę, że jesteś kolekcjonerem 770-ds3 bo miałeś w rev 1 i 2 . :D

Link to post
Share on other sites

kolego z czego bekę ciśniesz?? ,na początku miałem tą 770ds ,następnie trafiłem okazyjnie mojego phenoma 555 ,wiec trzeba było poszukać płyty która by odblokowała więc znowu okazyjnie trafiłem nie jak piszesz 770 ds tylko 770 ud3 rev2 ,kiedy ją kupywałem ddr3 kosztowały kosmiczne pieniądze a że posiadałem 4 giga ramu wybór był idealny... , co do stabilności płyty nie miałem żadnych problemów , wszystko było stabilne i nic nie miałem zaniżonego , proc oczywiście był podkrecony i przechodził wszyskie testy , przypuszczam że wzkazany przez ciebie procek pracował by bez problemu oczywiście na tym ostatnim biosie. pozdrawiam

edit , http://club.myce.com/f7/gigabyte-ga-ma770-ds3-rev-1-0-supports-am3-cpu-306295/ http://club.myce.com/f7/gigabyte-ga-ma770-ds3-rev-1-0-supports-am3-cpu-306295/index2.html

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...