Skocz do zawartości

Problematyczne OC


Recommended Posts

Witam

Właśnie przyjechałem od kumpla gdzie na moim zasilaczu podkręcaliśmy jedgo procka i tu problemy!!!! :lol::lol:

Daliśmy z 2,5ghz(E5200) na 2,6ghz i za chiny żadnym napięciem nie był stabilny. Męczyliśmy się z 2 godzinki dawaliśmy napięcie od 1,25 do 1,325v i nic( no trzeba wliczyć vdropa) Już zniechęceni mieliśmy kończyc a kumpel mówi "jestem hardcorem" dał 1000fsb co dało ponad 3ghz i napięcie 1,3875v i wiecie co? działa stabilnie!

Tak samo u mnie na q9550 dawałem 3,7ghz i nie wstaje dałem 3,8ghz nic dałem 3,9ghz nosz kurde stabilny! Od czego to może zależeć? Może ram? Płyta? Zasiłka? Nie wiem Prosze o jakieś opinie.

Link to post
Share on other sites

Mówisz, że problem jest tylko przy 'niskich' częstotliwościach, więc jaki problem mieć mocno podkręcony procesor ;) Chyba chodzi o to aby go mocno podkręcić? Podnoś napięcia i kontroluj temperatury :lol: Uważaj na pamięć RAM i będzie 6.4 GHz (2x3.2 GHz) :lol:

 

Nie przy niskich. U mnie przy wysokim dawałem od 3,7do 3,8ghz i nic a 3,9 spokojnie ruszył, a u kolegi zaś przy niskich. Ram mam ustawione sztywno.

A druga sprawa nie wiecie czego moze być wina jak ja nie umiem za bardzo podkręcić mojego q9550 bo na 3,6ghz już w biosie musze dać 1,4v minus vdrop 0,08 a przy 3,9ghz już kosmiczne 1,55v w biosies.

Link to post
Share on other sites

Zmniejsz voltage tego procka bo go za miesiąc pożegnasz :lol: taki max to jakieś 1.45 V jaki się daje w domowe warunki, jak masz niestabilne napięcia to będzie problem z OC ;) tak jak ja mam :lol: A jeśli chodzi o to że na pewnym napięciu 1.375 V załóżmy procek nie idzie na 3.7 , 3.8 a na 3.9 GHz chodzi są to zależności OC ;) nie wiem dokładnie jak to opisać chodzi o to że przy pewnym OC i odpowiednim napięciu procek jest stabilniejszy niż przy mniejszym OC a nawet braku OC :)

Link to post
Share on other sites

Nie powiedział bym że to normalka ale czasami się tak zdarza :lol:

Mogłeś trafić na felerną wersję - słaby krzem itp. ;P

I jak myślę że jak byś jakiegoś bequita chiefteca czy corsaira nawet podpiął to mogły by te problemy minąć :> bo napięcia stabilne = uśmiech na twarzy overclocera xD

Ja jak będę miał kaskę to się będę bawił :>

Link to post
Share on other sites

nie wiem nie pamietam nie bede teraz calego forum przeszukiwal :) Ale stary dovoltuj nb... ustawiles na sztywno PCIE? nie wiem jak jest na nforcach ale ogolnie samo sie podkreca razem z fsb i dla tego moze ci raz byc stabilny a raz nie :> Moja P5Q-SE na PCIE 107 byla nie stabilna a na 109 bylo juz ok :o To może być przyczyną nie stabilnych skokow tak jak mowisz. wiec ustaw na sztywno 100 i wtedy zobacz :)

Link to post
Share on other sites

Powinno byc w zakladce z ustawieniami nb/podkrecanie nie mialem nigdy nforca wiec nie wiem dokladnie:sciana: ale sprawdz w instruckji gdzie sie ustawia PCIE jak nie mozesz znalesc :) Ustaw na sztywno 100, a jesli chodzi o nb to tez sprawdź w instruckji gdzie dokladnie sie to ustawia nb voltage. Napięcie NB daj na 1,3 i wtedy zobacz jak bedzie mimo wszystko wydaje mi sie ze to wina PCI/PCIE :)

Link to post
Share on other sites

No dobrze. Sprawdze u mnie na 780i bo mam to samo. Ale cały czas nie wiem czemu musze takie napięcie dawać?

 

EDIT:

 

Tak mam ustawione:

Cpu N/2 Ratio Enabled

pci na 100mhz moge dać nawet 200mhz Więc niewiem jak ustawić

spp<->mcp 200mhz

i coś tam nforce spp-->nforce mcp x5 ( moge dać od 1 do 5)

nforce spp<--- nforce mcp x5

 

Jak poustawiać i czy dać doś jeszcze jak co to teraz zrobie zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...